Jestem silna, bo | wystawa memów Marty Frej

Dodano: 07.02.2020 / pdf
Grafika z kobietą w rękawicach bokserskich, obok tekst: Jestem silna, bo przestałam walczyć ze sobą i zaczęłam walczyć o siebie.
Czas wydarzenia: 
2020-03-08 17:30 do 2020-03-31 21:00
Miejsce wydarzenia: 
Stacja Artystyczna Rynek (Rynek 4‒5)
Organizator: 
Stowarzyszenie GTW
Organizator kontakt: 
504676972

"Nie spodziewałam się po wielokroć. Nie spodziewałam się, że zdanie, które zaproponowałam, powinno brzmieć „Jestem silna, pomimo że...”. (...) Nie spodziewałam się, że poczuję taką siłę, kiedy stanę przed tymi wszystkimi portretami i zrozumiem o co w tym wszystkim chodzi: Tylko ja mogę swą siłę dostrzec, nazwać i z niej korzystać." - Marta Frej

Stacja Artystyczna RYNEK oraz Marta Frej Memy zapraszają na wystawę pt. #jestemsilnabo. To projekt, który ma już ponad 60 bohaterek. "Punktem wyjścia do cyklu obrazów Marty Frej było zaproszenie kobiet do dokończenia zdania „Jestem silna, bo…” oraz wysłania zdjęcia, które zostało rysunkowo przetworzone przez artystkę i zestawione z tekstem (...) Marta Frej poprzez upublicznienie osobistych opowieści tworzy swoją „herstory” dzisiejszych czasów i życia codziennego w Polsce. Z nadesłanych tekstów i zdjęć wydobywa te elementy, które pozwalają na stworzenie mniej lub bardziej spójnej narracji o sytuacji kobiet dzisiaj w Polsce"- Stanisław Ruksza.

Częścią projektu są wpisy widzów oraz widzek na ścianach, które zamieszczane są w trakcie trwania całej wystawy. Pojawiające się zdania mogą stanowić własne rozwinięcie zdania "Jestem silna, bo", a także fragmenty wiadomości nadesłanych anonimowo do artystki.

Wernisaż wystawy:
8 marca 2020
godz. 17:30

wstęp wolny

Stacja Artystyczna Rynek,
Rynek 4-5, Gliwice
I piętro

Kategorie wydarzenia: