„Holocaust – podtrzymywanie żywej pamięci”

Dodano: 20.01.2020 / pdf
zdjęcie drutu kolczastego
Czas wydarzenia: 
2020-01-24 10:00 do 2020-05-29 15:00
Miejsce wydarzenia: 
Dom Pamięci Żydów Górnośląskich (ul. księcia Józefa Poniatowskiego 14)
Tematyka wydarzenia: 
wystawa plakatów
Organizator: 
Muzeum w Gliwicach

W dzisiejszym świecie, w którym tak wiele ważnych kwestii przyciąga globalną uwagę i pobudza do debaty, prezentujemy 16 unikalnych projektów, z których wszystkie pokazują znaczące uznanie centralnej pamięci o Holokauście, zachowując pamięć dla następnych pokoleń na całym świecie.

Konkurs na projekt plakatu „Holocaust – podtrzymywanie żywej pamięci” jest wspólnym przedsięwzięciem wspieranym przez Międzynarodowy Sojusz na rzecz Pamięci o Holokauście (IHRA) oraz Instytut Yad Vashem, we współpracy z Londyńskim Centrum Kultury Żydowskiej w Wielkiej Brytanii, Europejskim Instytutem Dziedzictwa Shoah w Czechach.  

Do przygotowania oryginalnych plakatów zostali zaproszenie studenci sztuki i designu. Zdecydowania większość z nich nie miała żadnych osobistych związków z Holokaustem, jednak odpowiedzieli na zaproszenie, nadsyłając setki prac. Międzynarodowe jury reprezentujące wyżej wymienione kraje partnerskie, składające się z ekspertów zarówno z dziedziny projektowania, jak i edukacji o Holokauście, wybrało kilkanaście najlepszych projektów, które prezentujemy na wystawie.

Kategorie wydarzenia: