Wystawa Marka Tumidajskiego

Dodano: 04.10.2018 / drukuj / pdf

fot. M. Tumidajski

Czas wydarzenia: 
2018-10-18 18:00 do 2018-11-30 18:00
Miejsce wydarzenia: 
Klub Pracowników Politechniki Śląskiej (ul. Banacha 3)
Tematyka wydarzenia: 
wystawa fotografii
Organizator: 
Klub Pracowników Politechniki Śląskiej

Wernisaż odbędzie się 18 października 2018 r. o godz. 18.00 w galerii klubu przy ul. Banacha 3 w Gliwicach. Wstęp wolny.

Marek Tumidajski urodził się w Krakowie, młodość i dorosłe życie spędził na Śląsku. W 1969 roku ukończył studia na Wydziale Chemii Politechniki Śląskiej. Od młodzieńczych lat pasjonował się fotografią natury.

Umiejętności  fotograficzne doskonalił pod okiem legendarnej, gliwickiej artystki Zofii Rydet. Wziął udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Za prace „Tratwy”, „Spojrzenie”, „Studentka”  i  „Las” w 1966 roku zdobył  I miejsce w I Konkursie Fotografii Artystycznej zorganizowanym przez Zrzeszenie Studentów Polskich, Komisję Kultury Rady Uczelnianej i Studencki Klub Fotograficzny Gamma w Gliwicach.   

Autor wystawy potrafi dostrzec piękno w, pozornie nieciekawych i mało estetycznych miejscach. Fotografuje przede wszystkim detale krajobrazu i pejzaże Śląska, a jego prace to, przede wszystkim, hołd złożony naturze. Dzięki artystycznej wrażliwości potrafi uchwycić ulotną chwilę – rozwijające się kwiaty, zieleniące się wiosną krzewy, spadające z drzew czerwone liście jesienią, mgły nad stawem i okryte bielą śniegu ścieżki w parku.

Kategorie wydarzenia: