„Zakaz cieszenia się”

Dodano: 02.08.2018 / drukuj / pdf
Czas wydarzenia: 
2018-08-03 18:00 do 2018-08-30 18:00
Miejsce wydarzenia: 
Centrum Organizacji Kulturalnych „Perełka” (ul. Studzienna 6)
Tematyka wydarzenia: 
wystawa plastyczna
Organizator: 
Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych
Organizator kontakt: 
cok@gcop.gliwice.pl 32/ 775 20 53

Wystawa prac Grega Bobrowskiego, podczas której prezentowane będą ilustracje oraz obrazy wykonane przez autora w latach 2014–2018. Wernisażowi wystawy, który rozpocznie się 3 sierpnia o godz. 18.00, towarzyszyć będzie spotkanie z autorem oraz koncert muzyki skomponowanej specjalnie do tego projektu przez gliwickich artystów.

Wystawę będzie można oglądać do 31 sierpnia.

Zakaz cieszenia się obowiązuje na całym terytorium Komplexu K-12. Jest to autorska wizja świata zamkniętego w wielomilionowym mieście, w którym wszystko istnieje po to, by przerażać swoich mieszkańców. Obywatele tłoczą się w odlewanych z betonu mieszkalniach, żyją, pracują i umierają w szarej, wrogiej rzeczywistości, gdzie wszyscy są obserwowani, a nikt nie czuje się bezpiecznie. Życie stało się wielkim eksperymentem nad którym czuwa Wieża i podległy jej Aparåt monitorujący wszystko i wszystkich, a gdy trzeba wprowadzający natychmiastowe korekty nowymi zakazami i zautomatyzowanym ramieniem terroru. Wystawa „Zakaz cieszenia się” jest okienkiem do tego świata ale i próbą dostrzeżenia jego elementów przelewających się mimochodem otaczającej nas rzeczywistości.

Greg Bobrowski, rocznik 1983, mieszka i pracuje w rodzinnych Gliwicach. Najbardziej lubi opowiadać historie, najlepiej te straszne. Jako ilustrator odwiedza zatem zapomniane utopie, w których natknąć można się na obce machiny, martwych astronautów i od czasu do czasu istoty z mitów. Za młodu fan prozy Lovecrafta i Kinga oraz surrealistycznego malarstwa Bosha i Gigera.

Kategorie wydarzenia: