Wystawa fotografii portretu dziecięcego „Czary-mary”

Dodano: 25.05.2018 / drukuj / pdf
Czas wydarzenia: 
2018-06-01 17:00 do 2018-06-30 19:00
Miejsce wydarzenia: 
Stacja Artystyczna Rynek (Rynek 4‒5)
Organizator: 
Stacja Artystyczna Rynek, Ewka Fotografia
Organizator kontakt: 
Zgłoszenia: zapisysar@gmail.com, tel.504 676 972

Wystawa fotografii portretu dziecięcego „Czary- mary”. Portrety dzieci autorstwa Eweliny Pniewskiej pokazują, jak bardzo my dorośli jesteśmy oczarowani, a wręcz zaczarowani beztroskim sposobem bycia naszych milusińskich.

Malarskie portrety dzieci, które stanowią wyjątkowy, pojedynczy obraz. Autorka z sobie tylko znaną mocą ulega czarowi małych modeli. Wystawa jest bogata w fotografie nigdzie wcześniej nie publikowane. Autorka podczas spotkania opowie, jak szczerość dzieci wpływa na jej twórczość.

Ewelina Pniewska to fotografka z premedytacją tworzy portrety piktorialne w konwencji konceptualnej, tak aby każdy czuł tą wyjątkowość, którą przedstawia w swoich kadrach. Znajomość różnych technik fotograficznych pozwala jej na indywidualne pokazanie każdego ze swoich modeli i modelek. Próżno w tych kadrach doszukiwać się socjologicznych wartości. Nadrzędnym celem autorki jest tworzenie czystych, prostych i bardzo estetycznych kadrów.

Ewelina Pniewska. Urodzona w Nysie 8 grudnia 1973r. od dziecięcych lat przejawiała cechy artysty. Ojciec Eweliny, Kazimierz wspomina, że już jako mała dziewczynka miała ciekawe spojrzenie na życie. „Kochała wszystkie stworzenia tego świata.... prócz komarów, i tak jest do dziś” śmieje się do dziś, wspominając jej dzieciństwo.

W wieku 8–10 lat odkryła w sobie zamiłowanie do rysunku, co przerodziło się w późniejszym czasie w pasję do fotografii analogowej. Do dziś z miłością stosuje czarno-białe kadry. Niepoprawna optymistka życiowa, wierząca w dobroć ludzi z wielką empatią budowała doświadczenie zawodowe i życiowe, które nauczyło ją dystansu do siebie, co owocuje dużym poczuciem humoru.

Współpracuje z artystami sceny muzycznej i kulturalnej w kraju i zagranicą. Pracuje nie z pasji, z głębokiej, świadomej i dojrzałej miłości do fotografii. Swoje prace wystawiała w wielu galeriach poza granicami naszego kraju.

Wstęp wolny.

Kategorie wydarzenia: