„Sztuczna inteligencja”

Dodano: 20.02.2018 / drukuj / pdf
Czas wydarzenia: 
2018-02-15 09:00 do 2018-03-31 15:00
Miejsce wydarzenia: 
Biblioteka Centralna (ul. Tadeusza Kościuszki 17)
Tematyka wydarzenia: 
wystawa rysunków
Organizator: 
Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach

Media zastanawiają się, czy dni supremacji człowieka są policzone? Czy należy się z tego cieszyć, czy raczej martwić? Sztuczną inteligencję można wykorzystać wg naukowców i programistów na różne sposoby.

Dzięki niej można „wyłapywać" różnice w złożonych obrazach, co może być przydatne w medycynie, w przewidywaniu ruchów na rynkach finansowych. Nie brakuje jednak głosów sceptycznych. Stephen Hawking ostrzega, że sztuczna inteligencja zniszczy ludzkość, jeśli nie będziemy jej skutecznie kontrolować.

Organizowany cyklicznie przez Wojewódzką i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze oraz Stowarzyszenie Miłośników Działań Kulturalnych Debiut konkurs na rysunek satyryczny jest jedynym z najpopularniejszych konkursów w Polsce i za granicą. Na wystawie przedstawiamy prace XVIII Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny pt. „Sztuczna inteligencja”. Do konkursu zgłosiło się 194 autorów z 38 krajów, nadsyłając 521 rysunków. Najliczniejszy udział w konkursie wzięli rysownicy z Polski, Ukrainy, Serbii, Czech, Iranu, Rumunii i Rosji.

Kategorie wydarzenia: