Gliwice. Portret miasta.

Dodano: 01.10.2020 / pdf
Gliwice. Portret miasta
Czas wydarzenia: 
2020-11-06 17:30
Miejsce wydarzenia: 
Stacja Artystyczna Rynek (Rynek 4)
Organizator: 
Stowarzyszenie GTW
Organizator kontakt: 
Marek Niewiarowski 501463295

Album „Gliwice. Portret miasta” pozwala zobaczyć z perspektywy lat stu, kilkudziesięciu czy kilkunastu. Pozwalają na to kartki pocztowe, z których najstarsza wysłana została w 1887 roku. Zapewne są w albumie kartki starsze, ale nie mające potwierdzonego rodowodu stemplem pocztowym.
Obraz jaki czytelnik zobaczy składa się z 691 kart pocztowych, pokazujący niektóre miejsca w Gliwic trwające niezmiennie oraz takie, które są nie do poznania.
Kartki - drobiazgowo opisane – pogrupowane są w rozdziały, które poprzedza historyczny esej. Piotr Siemko, ich autor zwięźle opisuje dzieje miasta najnowsze, a przecież często niepamiętane. Lapidarne teksty i niezwykle pocztówki to zestaw pokazujący Gliwice zadziwiające. Jednych tym, że to tak dawno, innych tym, że to niemożliwe.
Podczas spotkania autorskiego sprzedaż albumu (288 stron, format większy od A-4!) w cenie promocyjnej.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ZASADY BEZPIECZEŃSTWA OBOWIĄZUJĄCE W SAR PODCZAS WSZYSTKICH ORGANIZOWANYCH WYDARZEŃ:
Przy wejściu trzeba podpisać oświadczenie że jesteście zdrowi i nie jesteście zakażeni koronawirusem.
Przestrzeń Stacji Artystycznej Rynek będzie miała przygotowanych mniej niż zwykle siedzeń (zgodnie z zalecaniami sanepidu).
Każdy uczestnik proszony jest o utrzymanie odstępu 1,5m i zakrycie nosa i ust.
Na wejściu dostępny będzie dozownik z płynem do dezynfekcji rąk.

Kategorie wydarzenia: