„Pasja życia”

Dodano: 24.10.2018 / drukuj / pdf
Czas wydarzenia: 
2018-11-09 18:00
Miejsce wydarzenia: 
Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach (pl. Inwalidów Wojennych 3)
Tematyka wydarzenia: 
spotkanie podróżnicze
Organizator: 
Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach

Jacek Pałkiewicz jest dziennikarzem od 40 lat przemierzającym peryferie świata. Jest powszechnie uznawanym autorytetem w dziedzinie przetrwania.

Pływał jako oficer na statkach „tanich bander”, pracował w afrykańskich kopalniach złota i diamentów, kierował wieloma ambitnymi wyprawami w poszukiwaniu osobliwości ginących cywilizacji, niezwykłych zjawisk i ludzi. Przecierał szlaki na Borneo, Nowej Gwinei, Saharze i najdalszych kresach Syberii. W 1994 roku został członkiem elitarnego Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie. W 1996 roku naukowa ekspedycja Jacka Pałkiewicza, pod patronatem Pierwszego Wiceprezydenta Republiki Peru, ustaliła źródło Amazonki, rozwiewając tym samym kontrowersje co do miejsca narodzin największej rzeki świata.

Autor ponad czterdziestu książek (między innymi: „Dubaj, prawdziwe oblicze”, „Syberia”, „Amazonka: zagadka źródła królowej rzek”, „Terra incognita: wyprawa do źródeł Amazonki” czy „Pasja życia”) spotka się z czytelnikami. Wydarzenie zrealizowano ze środków Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.

Wstęp wolny.

Kategorie wydarzenia: