Spotkanie z Aleksandrem Dobą

Dodano: 14.05.2018 / drukuj / pdf

fot. J. Kaźmierczyk

Czas wydarzenia: 
2018-05-18 18:00
Miejsce wydarzenia: 
Centrum Handlowe Forum (ul. Lipowa 1)
Tematyka wydarzenia: 
spotkanie podróżnicze
Organizator: 
Centrum Handlowe Forum

Miłośnicy przygód spotkają się z człowiekiem, który falom się nie kłania. Aleksander Doba przybędzie do Gliwic. 100 pierwszych osób otrzyma w prezencie książki z autografem.

Wstęp na spotkanie jest wolny, zaplanowano je w lokalu na I piętrze, w okolicach sklepu Martes Sport.

Aleksander Doba to emerytowany inżynier, podróżnik, turysta. Obecnie jego największą pasją jest kajakarstwo i właśnie w tej dyscyplinie zyskał światowy rozgłos. Wiele wypraw odbył jako pierwszy człowiek i co więcej samotnie, m.in.: opłynął Bałtyk z Polic do Polic, opłynął Bajkał w Rosji, dopłynął za Koło podbiegunowe północne z Polic do Narwiku w Norwegii.

Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem dwa razy ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent. W 2011 roku na trasie Senegal – Brazylia oraz w 2014 roku na trasie Lizbona – Floryda. W 2013 roku za swoją pierwszą wyprawę został uhonorowany Super Kolosem - najbardziej prestiżowym wyróżnieniem podróżniczym w Polsce. W 2015 roku został wybrany najlepszym podróżnikiem świata przez National Geographic Ameryka. 3 września 2017 zrealizował swoje największe marzenie, po raz trzeci przepływając Atlantyk drogą północną i tym samym w miejscowości Le Conquet we Francji zakończył swoją Trzecią transatlantycką wyprawę kajakową. Była to najtrudniejsza i najbardziej wymagająca wyprawa w jego życiu.

Aleksander Doba jest także żeglarzem i sternikiem jachtowym, poświęcał też czas innym sportom, np. szybownictwu i spadochroniarstwu.

Kategorie wydarzenia: