Spotkanie z Krzysztofem Siwczykiem

Dodano: 23.01.2018
Czas wydarzenia: 
2018-01-25 18:00 do 19:30
Miejsce wydarzenia: 
Stacja Artystyczna Rynek (Rynek 4‒5)
Tematyka wydarzenia: 
wieczór poetycki
Organizator: 
Stacja Artystyczna Rynek
Organizator kontakt: 
sar@gtwgliwice.pl tel.: 504 676 972

Gościem będzie poeta – Krzysztof Siwczyk. Spotkanie poprowadzi Marcin Musiał – pasjonat literatury, autor śląskiego bloga literackiego Tylko burak nie-czyta.

Krzysztof Siwczyk to poeta i krytyk literacki. Debiutował tomem „Dzikie dzieci” w 1995 roku. Współtworzył grupę literacką Na Dziko. Jego felietony są publikowane w „Polityce”. Okazjonalnie bywa też aktorem – zagrał główną rolę w filmie „Wojaczek” Lecha Majewskiego. Mieszka w Gliwicach. Dwukrotnie zdobył Nagrodę Prezydenta Miasta Gliwice w dziedzinie kultury – w 2002 i 2012 roku. W 2014 był laureatem Nagrody Fundacji im. Kościelskich. W 2017 otrzymał Nagrodę Literacką Gdynii w kategorii esej za „Koło miejsca/Elementarz” – zbiór esejów wydany przez Czytelnię Sztuki, oddział Muzeum w Gliwicach.

„Wiersze są potrzebne przede wszystkim tym, którzy je piszą. A jeśli ktoś je czyta, to wtedy jest się cudownie zaskoczonym i tyle.”

(Krzysztof Siwczyk)

„Literatura to uśmierzacz nudy życia. Mimetyzm i fantazja, opis i kreacja, dystopia i pamiętnikarstwo stanowią gatunkowe klisze, w których musi się zmieścić nasza egzystencja, aby zachować walor wypowiadalności, bez najmniejszej nawet pewności, że mówimy o czymś realnym czy istniejącym”

(fragment z „Koło miejsca/Elementarz”)

Wstęp wolny.

Kategorie wydarzenia: