Ekstremalne zjawiska pogodowe i anomalie klimatyczne

Dodano: 15.11.2017
Czas wydarzenia: 
2017-11-30 16:00
Miejsce wydarzenia: 
Willa Caro – Muzeum w Gliwicach
Tematyka wydarzenia: 
wykład w ramach Wszechnicy PAU
Organizator: 
Polska Akademia Umiejętności
Muzeum w Gliwicach

Wykłady Wszechnicy Naukowo-Kulturalnej prowadzone przez Polską Akademię Umiejętności cieszą się w Gliwicach niesłabnącą popularnością zarówno wśród młodzieży szkół średnich, młodzieży akademickiej, jak i dorosłych odbiorców.

Ich współorganizatorem jest Muzeum w Gliwicach. Przybliżając najnowsze osiągnięcia nauki, a także problemy kultury, stanowią okazję do spotkania z najwybitniejszymi polskimi uczonymi. We wtorek, 30 listopada zapraszamy do Willi Caro na wykład Ekstremalne zjawiska pogodowe i anomalie klimatyczne, który wygłosi prof. Tadeusz Niedźwiedź z Katedry Klimatologii Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Tadeusz Niedźwiedź ur. 1942 rok w Bokince Królewskiej, pow. Biała Podlaska, woj. lubelskie. Studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, Wydział Biologii Nauk o Ziemi, Instytut Geografii (1959–1964). Tytuł profesora nauk przyrodniczych uzyskał w 1992 roku. Pracował w: Uniwersytecie Jagiellońskim i Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Staże naukowe odbył m.in. w Austrii, Francji, Grecji, USA. Brał udział w wyprawach naukowych na Spitsbergen (Norwegia) oraz w Góry Changaj (Mongolia). Od roku 1906 pracuje w Uniwersytecie Śląskim, gdzie przez 18 lat był kierownikiem Katedry Klimatologii. Prof. Niedźwiedź opublikował ok. 289 prac naukowych oraz wypromował 15 doktorów. Odbył staże naukowe m.in. w Austrii, Francji, Grecji, USA. Jest członkiem czynnym PAU i kilku towarzystw naukowych.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Kategorie wydarzenia: