Tandemowe Trip Love

Dodano: 10.11.2017
Czas wydarzenia: 
2017-11-20 17:00
Miejsce wydarzenia: 
Biblioteka Wydziału Studiów Społecznych w Gliwicach (pl. Piłsudskiego 9)
Tematyka wydarzenia: 
spotkanie podróżnicze
Organizator: 
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki – podróżnicy, którzy pod koniec listopada zeszłego roku wyruszyli z Mikołowa w kierunku dalekiej Północy. Byli jednymi z miliona, którzy wybrali ten kierunek na podróż życia, ale jeszcze nikt na świecie nie dokonał tego co oni!

Tandem, duża przyczepka, 50 kilogramowy pies Alaskan Malamut na pokładzie i lapońska zima najdłuższa tego roku od kilkudziesięciu lat. Gdy wyruszali marzyli o trzech rzeczach: by popularyzować podróże z psem, by doskonalić swoje umiejętności survivalowe poprzez samą podróż, jak i możliwość spotkania się i życia wśród pierwotnego ludu Laponii – Saamów, a także swoim przykładem motywować innych do sięgania po własne, nawet najbardziej szalone marzenia! Po ponad dziewięciu miesiącach w bardzo trudnych warunkach wrócili i z chętnie dzielą się swoimi przygodami. Już wkrótce odwiedzą Gliwice. Przyjadą na zaproszenie Biblioteki Wydziału Studiów Społecznych w Gliwicach Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa. Podczas spotkania nie tylko opowiedzą o samej Laponii, podróży rowerowej zimą i psie, który jak mówią sprawił, że wyprawa z trudnej zamieniła się w ekstremalną, ale bez niego nie byłaby tak wyjątkowa.

Jeśli chcecie poznać historię psa Kadlooka i dwójki jego właścicieli, którzy wyruszyli w najbardziej niezwykłą i szalenie odważną wyprawę za koło podbiegunowe, to zajrzyjcie na spotkanie z nimi do Biblioteki Wydziału Studiów Społecznych w Gliwicach, przy pl. Piłsudskiego 9. Tam cała trójka zagości już w 20 listopada (poniedziałek) o godz. 17.00. Wstęp na spotkanie jest wolny, ale warto wcześniej zarezerwować sobie miejsce pod adresem: biblioteka.gliwice@wsb.net.pl lub tel. 32/335 40 19 wew. 12.

Kategorie wydarzenia: