Twórczość codzienna – Przełamywanie schematów

Dodano: 30.05.2018 / drukuj / pdf
Czas wydarzenia: 
2018-06-15 17:00
Miejsce wydarzenia: 
Stacja Artystyczna Rynek (Rynek 4‒5)
Tematyka wydarzenia: 
warsztaty
Organizator: 
Stacja Artystyczna Rynek
Organizator kontakt: 
Zgłoszenia: zapisysar@gmail.com, tel.504 676 972

Na warsztaty obowiązują zapisy! To kolejne warsztaty prowadzone przez trenerów z Cyfryki – Wyspy Dnia Niecodziennego.

Tym razem nasze rozważania będą dotyczyć pojęcia „schematów” oraz potencjalnych wartości płynących z ich przełamywania. W specjalnie przygotowanym „laboratoryjnym” środowisku fikcyjnej wyspy Cyfryki poprowadzimy bardzo realną eksplorację. Postawimy pytania badawcze, zidentyfikujemy potencjalne ograniczenia i ryzyka, wypracujemy schematy działania, zbudujemy własne indywidualne stanowiska i pozycje... a potem będziemy je sukcesywnie łamać, naciągać, przetwarzać, i gdy trzeba utrzymywać i bronić.

Nasze narracje i procesy twórcze domknie wprowadzenie teoretyczne z teorii psychologii twórczości Edwarda Nęcki i filozoficznych dźwigni wyobraźni Daniela C. Dennetta oraz wskazanie na praktyczne narzędzia dla kreatywnej pracy zespołowej w sytuacjach zawodowych. Warsztaty mają charakter twórczo-dyskusyjny i są przeznaczone dla każdego, kto poszukuje w swojej pracy i życiu codziennym przestrzeni kreatywnej i czasu na refleksję. Jest to też miejsce, gdzie dzielimy się wiedzą z zakresu nauk humanistycznospołecznych i myślenia projektowego.

Spotkanie przewidziane jest dla osób dorosłych... ale znajdzie się także przestrzeń dla dzieci, animowana przez małą trenerkę, 9-letnią Zuzię.

Zgłoszenia: zapisysar@gmail.com. Wstęp 25 zł.

Kategorie wydarzenia: