Twórczość codzienna - zalety działania twórczego w pracy

Twórczość codzienna - zalety działania twórczego w pracy

Twórczość codzienna - zalety działania twórczego w pracy

Opublikowane: 09.03.2018 / Sekcja: Kulturalne  Warsztaty 

Czas wydarzenia:

Miejsce wydarzenia: Stacja Artystyczna Rynek (Rynek 4‒5) 

Organizator: Stacja Artystyczna Rynek 

Zapraszamy uczestników do refleksji nad zaletami działania twórczego oraz rozwijania własnego twórczego potencjału.

Dzięki warsztatom uczestnicy będą mieli okazję pracować nad rozwojem na trzech poziomach:

  • umiejętności rozmowy o twórczości i współpracy twórczej,
  • zdolności twórczego rozwiązywania problemów,
  • motywowania się poprzez działania twórcze.

Podczas warsztatów uczestnicy będą pracować w odniesieniu do czynności, które na co dzień wykonują w pracy lub w domu. Przechodząc z nami przez cały cykl ćwiczeń i zabaw, będą mogli przygotować przestrzeń twórczego działania w swoim codziennym życiu. W ramach warsztatów zostanie przygotowana przestrzeń kreatywna dla dzieci – mogą w nim wziąć udział rodzice wraz z dziećmi.

Zajęcia dla dzieci wraz z dorosłymi trenerami poprowadzi 9-letnia Zuzia, która zaprosi dzieci do wspólnego tworzenia i zabawy. Zapisy na zapisysar@gmail.com. Liczba miejsc ograniczona. Wstęp 20 zł.

Warsztaty poprowadzą: Agata Magdalena Nowak – badacz i projektant user experience (doświadczeń użytkownika) aktywnie działająca w branży IT, edukacji i 3. sektorze. Wykładowca, mentor i konsultant. Z wykształcenia psycholog oraz magister sztuk pięknych. W swoich praktykach łączy specjalizację zawodową z działaniami twórczymi, rozwijając indywidualny i kolektywny potencjał zespołów projektowych. Aktualnie realizuje pracę doktorską z psychologii społecznej, współtworzy projekt Badacze WUD Silesia oraz rozwija z przyjaciółmi ideę Cyfryki.

Anna Karłowska – z wykształcenia architetka urbanistka, zawodowo projektantka, analityczka biznesowa w IT i moderatorka, ma doświadczenie w pracy w zespołach interdyscyplinarnych. Projektuje i moderuje procesy projektowania partycypacyjnego w ramach działalności Fundacji Napraw Sobie Miasto. Interesuje się wykorzystaniem Design Thinking oraz zwinnym zarządzaniem projektami. Na co dzień, żeby się odstresować, rysuje mandale.

Katarzyna Drożdżal jest psychologiem z ponad 10-letnim doświadczeniem; zrealizowała setki godzin szkoleń i warsztatów, zwłaszcza związanych z rozwojem kompetencji miękkich oraz rozwojem osobistym. Badaczka i projektantka UX. Wykładowca SWPS (Wydział Zamiejscowy w Katowicach) w ramach studiów podyplomowych User Experience Design.

Zuzia Drożdżal – uczennica 3 klasy szkoły podstawowej. Codziennie działa twórczo, uwielbia wciągać w swój proces twórczy inne osoby. Marzy o tym by zostać projektantką.

Wszyscy prowadzący warsztaty pochodzą z Cyfryki.

Cyfryka to osnuta mgłą, wewnętrzna, subiektywna kraina czekająca na odkrycia. To również bardzo realne poszukiwanie balansu między pięknem i użytecznością w świecie zdominowanym przez technologię i mit produktywności. Podróżując do Cyfryki odnajdujemy na nowo potęgę zabawy w naszej pracy i życiu codziennym. Jej emanacje rzeczywiste i wirtualne - teksty, materiały filmowe, warsztaty, szkolenia, projekty partycypacyjne - inspirują i stają się zalążkiem myślenia o alternatywach. Tworzymy przestrzeń łącząca praktyków, teoretyków i marzycieli, którzy swoje działania badawcze i projektowe wiążą z nieustanną pracą nad rozwojem ludzkiego potencjału w organizacjach.