Spektakl "Emigranci" S. Mrożka | Akademicki Teatr Remont

Dodano: 29.10.2020 / pdf
Aktorzy podczas spektaklu "Emigranci" S. Mrożka
Czas wydarzenia: 
2020-11-14 17:00 do 18:30
Miejsce wydarzenia: 
Stacja Artystyczna Rynek (Rynek 4‒5)
Organizator: 
Stowarzyszenie GTW
Organizator kontakt: 
504676972

Jest nam niezmiernie miło zaprosić na spektakl "Emigranci" S. Mrożka w reż. Tadeusza Hankiewicza w wykonaniu Akademickiego Teatru Remont!

„EMIGRANCI” Sławomira Mrożka w reż. Tadeusza Hankiewicza. Jest to obok znakomitego "Tanga", jeden z najsłynniejszych dramatów tego wybitnego autora. To spektakl, którego premiera w Akademickim Teatrze Remont miała miejsce 27 marca 2014 r., a który wciąż cieszy się niesłabnącym powodzeniem publiczności. Tytułowymi emigrantami i zarazem jedynymi osobami dramatu są AA i XX. Zamieszkują wspólnie suterenę w bliżej nieokreślonym kraju Europy Zachodniej. Wyalienowany intelektualista AA wybrał emigrację z powodów politycznych, z kolei XX, robotnik, wyjechał wyłącznie dla zarobku. Skazani na własne towarzystwo, żyją wśród ciągłych utarczek i konfliktów, pogłębiających obustronne antagonizmy.

Bohaterowie "Emigrantów" Sławomira Mrożka nie mają imion. Z dala od domu, w piwnicznej izbie służącej za mieszkanie, przychodzi im spędzić razem sylwestrową noc. Przez te parę godzin rozpoznają nędzę własnej egzystencji. "Ci dwaj siedzący w piwnicy emigranci może nigdy nie opuścili kraju" - Marek Mikos
Sztuka w jednym akcie, czas trwania: ok. 80 minut, bez przerwy.
Występują:

AA - MACIEJ ŁYCZKO
XX - PIOTR PRASZKIEWICZ

Gramy dla 25% publiczności co przekłada się na 25 miejsc siedzących. Obowiązują zapisy: zapisysar@gmail.com.
Bilety w symbolicznej kwocie 5 zł będą do kupienia przy wejściu w dniu spektaklu (płatność wyłącznie gotówką).

Osoby dokonujące rezerwacji: w przypadku chęci rezygnacji- prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym fakcie ze względu na ograniczoną ilość miejsc :)
Pamiętajcie o zasadach reżimu sanitarnego.

Kategorie wydarzenia: