WIOSENNY TEA(TR)awnik SZOBISZOWICKI

Dodano: 11.04.2019 / drukuj / pdf
WIOSENNY TEA(TR)awnik SZOBISZOWICKI
Czas wydarzenia: 
2019-04-17 19:00 do 20:00
Miejsce wydarzenia: 
kościół pw. św. Bartłomieja ,ul. Bernardyńska 19, Gliwice
Organizator: 
Stowarzyszenie Kulturalne Pro-Scenium
Organizator kontakt: 
693 394 182

Zapraszamy na spektakl Teatru A z Gliwic, pt. "Pasja", który odbędzie się w ramach projektu dofinansowanego z budżetu Miasta Gliwice.

W ramach WIOSENNEGO TEA(TR)awnika SZOBISZOWICKIEGO odbędą się jeszcze dwa przedstawienia: "Bajka o Smoku Kubie" (26 maja 2019 r., sala na I piętrze Domu Parafialnego przy kościele pw. św. Bartłomieja, godz. 17.00) oraz "Początek" (16 czerwca 2019 r., sala na I piętrze Domu Parafialnego przy kościele pw. św. Bartłomieja, godz. 17.00)

„PASJA” – czerpiąc inspirację z średniowiecznych misteriów wielkopostnych, posługuje się jednocześnie językiem teatru współczesnego – ekspresyjnego, odwołującego się do prawdy emocji i doznań.
W tym spektaklu artystyczne poszukiwania zaprowadziły Teatr A do źródła o podwójnym, wyjątkowym znaczeniu. Z jednej strony mamy tutaj do czynienia, jako formalną inspiracją, z najstarszymi, jak zwykło się przyjmować, gatunkami odradzającego się teatru europejskiego – dramatem liturgicznym, misteriami wielkopostnymi; z drugiej strony twórcy pochylają się nad tajemnicą śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, fundamentem chrześcijańskiej doktryny.
Jest to więc niezwykła podróż w świat chrześcijańskiej wiary i wielowiekowej tradycji, pomnażanej przez kolejne pokolenia artystów i teologów, na równi „uwiedzionych” ewangelicznymi prawdami.

obsada
Małgorzata Grund – Bismor (Maria Magdalena, Kobieta Jerozolimska),
Angelika Chirowska (Annasz, Kobieta Jerozolimska),
Grażyna Styś (Maryja, Kobieta Jerozolimska, faryzeusz),
Marek Stecko (Piłat, Piotr, Faryzeusz),
Leszek Styś (Judasz),
Adam Bismor (Jan, Herod)
oprawa muzyczna
Marcin Dzwonowski (instr. klawiszowe, klarnet), Jacek Dzwonowski (skrzypce) gościnnie

Kategorie wydarzenia: