„Płuca, czyli jak zrobić dziecko”

Dodano: 10.10.2017 / pdf

fot. D. Dziwisz

Czas wydarzenia: 
2017-10-18 19:00
Tematyka wydarzenia: 
spektakl inaugurujący nowy sezon teatralny
Organizator: 
Akademicki Teatr Remont

Akademicki Teatr Remont Politechniki Śląskiej zaprasza na szaloną komedię pod tytułem „Płuca, czyli jak zrobić dziecko” wg Duncana Macmillana.

Będzie to jednocześnie inauguracja 15. jubileuszowego sezonu artystycznego 2017/2018. Prapremiera ogólnopolska tego tytułu odbyła się w naszym teatrze 8 czerwca tego roku i spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności.

W czasach globalnego niepokoju, terroryzmu i napiętych stosunków politycznych, młoda para stojąc w kolejce w Ikei podejmuje decyzję, że postarają się o dziecko. Nie wychodzą z tym po co przyszli, ale za to zaopatrzyli się w cały zestaw dylematów. Mają świadomość, że czas brutalnie ucieka. Ale czy moralne jest wydanie na świat człowieka, który będzie produkował dziesięć tysięcy ton dwutlenku węgla, jeśli naprawdę zależy ci na losie ziemi? To waga całej wieży Eiffla! Para chce mieć dziecko z właściwych powodów. Tylko czym są właściwe powody? Czy decyzja o rodzicielstwie jest zawsze tragiczna w skutkach? Ciągle towarzyszący im niepokój i katastroficzne wizje. Czują strach przed końcem znanego im życia. Co zniszczą jako pierwsze – planetę czy związek?

„Płuca, czyli jak robić dziecko” to historia obawy o rozpad znanego nam świata. O pokoleniu, którym kieruje niepewność, wątpliwości i stres. A przede wszystkim o miłości – niedoskonałej, trudnej, ale prawdziwej. Takiej, od której brakuje tchu. Ale podanej w komediowym tonie.

Kategorie wydarzenia: