Tajemnice zaginionej powieści

Dodano: 05.10.2018 / pdf
Czas wydarzenia: 
2018-10-06 17:00 do 2018-10-12 18:00
Miejsce wydarzenia: 
Centrum Handlowe Forum (ul. Lipowa 1)
Tematyka wydarzenia: 
gra VR w ramach festiwalu Haczyk
Organizator: 
Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach

Z gliwickiej biblioteki skradziono jedyną wersję nieopublikowanej jeszcze powieści znanego pisarza. Są trzej podejrzani, każdy z nich ma motyw.

Niestety brakuje świadków, ale być może złodziej pozostawił jakieś ślady. Twoim zadaniem jest je odnaleźć i odkryć, kto ukradł maszynopis.

Gliwicka biblioteka organizuje w tym roku po raz pierwszy „Haczyk – gliwickie spotkania literackie”. Tematem edycji jest literatura kryminalna. Nie dziwi zatem, że opisane powyżej zadanie zostanie postawione przed uczestnikami wydarzeń odbywających się w ramach „Haczyka”. Zaskakiwać jednak może forma. Biblioteka przygotowała bowiem grę – zagadkę detektywistyczną w formie aplikacji VR. Uczestnicy będą mogli ubrać okulary VR i poruszając się po wirtualnym świecie, spróbować wytropić złodzieja. Akcja gry rozgrywa się oczywiście w bibliotece, choć w wirtualnym świecie ma ona nieco mroczy wystrój.

Aplikację na zlecenie biblioteki stworzyła firma MODii3D. Gra będzie prezentowana od godz. 17.00, przed spotkaniami autorskimi na Scenie Forum 6, 11 i 12 października 2018 r.

Kategorie wydarzenia: