ELEGANZA z cyklu „Otwarty Salon Muzyczny” edycja IV - koncert 3

Dodano: 06.10.2020 / pdf
plakat wydarzenia
Czas wydarzenia: 
2020-10-18 12:00 do 13:00
Miejsce wydarzenia: 
Palmiarnia Miejska
Organizator: 
Fundacja Gliwickiej Orkiestry Kameralnej
Organizator kontakt: 
gliwickaorkiestra@wp.pl

Fundacja Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, chociaż w zmienionym niż co roku planie, zaprasza na inaugurację już czwartej edycji cyklicznych koncertów plenerowych Zespołu Muzyki Salonowej Eleganza pod tytułem Otwarty Salon Muzyczny.
W tym roku ze względu na okoliczności związane z pandemią, aby umożliwić bezpieczne warunki dla wykonawców i odbiorców zostaje częściowo zmieniona formuła cyklu. Jednak zgodnie z dotychczasową tradycją koncerty odbywać się będą jak zawsze w 3 niedzielę miesiąca w samo południe.
Dwa koncerty plenerowe w Parku Chopina już za nami, lecz kolejne koncerty w okresie jesiennym, planowane na 18.10.2020 r. i 15.11.2020 r. o godz. 12.00 , zabrzmią tym razem w Palmiarni miejskiej i będą stwarzały wyjątkowy salonowy klimat do spaceru w tropikach, łącząc zalety przyrody i sztuki.
Muzyka salonowa, grana na żywo w plenerze, rozbrzmiewać będzie już po raz czwarty i jest kontynuacją nowej letniej tradycji spędzenia wolnego czasu przy muzyce salonowej na żywo w ciekawych przestrzeniach w Gliwicach.
Koncerty gromadzą zawsze wielu odbiorców w niedzielne południa i pozwalają poczuć klimat, który z ogromnym powodzeniem rozbrzmiewał w parkach i salonach XIX-wiecznej Europy (w szczególności Wiednia) i był obecny na wielu wykwintnych balach.
W programach plenerowych koncertów zespół zaprezentuje jak zawsze same przeboje, w tym walce, polki, czardasze, serenady, marsze, wiązanki, uwertury i tańce znanych oraz czasem już zapomnianych mistrzów.

Eleganza zawsze o godz. 12.00 zagra w następujących miejscach:
16.08.2020 - Park Chopina
20.09.2020 – Park Chopina
18.10.2020 – Palmiarnia miejska
15.11.2020 – Palmiarnia miejska

Koncerty zostały dofinansowane z budżetu Miasta Gliwice.
Wstęp na koncerty jest wolny – na koncerty w Palmiarni miejskiej obowiązują standardowe bilety wstępu do palmiarni.

Zapraszamy serdecznie!

Kategorie wydarzenia: