Koncert laureatów I Gliwickiego Konkursu Młodych Muzyków

Dodano: 27.11.2018 / drukuj / pdf
Czas wydarzenia: 
2018-12-09 18:00 do 20:30
Miejsce wydarzenia: 
Centrum Kultury Jazovia (Rynek 10)
Tematyka wydarzenia: 
koncert
Organizator: 
Fundacja Wspierania Młodych Talentów Muzycznych Młodzi Muzycy, Sylwestrowa 22,44-100 Gliwice
Organizator kontakt: 
jan.baytel@mlodzimuzycy.pl tel 502099777

„Młodzi Muzycy” to konkurs wyjątkowy, bowiem nie ogranicza w żaden sposób jego uczestników. Można w nim prezentować dowolnie wybrane utwory, na dowolnym instrumencie: od perkusji i tuby po skrzypce i fortepian.

Brak również kategorii wiekowych a pula nagród to 20 000 zł.

Do konkursu stanęli rozpoczynający dopiero naukę najmłodsi uczniowie PSM I st., jak też prawie w pełni ukształtowani Artyści, przygotowani już do rozpoczęcia studiów w akademiach muzycznych. Ten swego rodzaju eksperyment to chyba największe wyzwanie dla jurorów, którzy oceniać będą występy trzynastu muzyków zakwalifikowanych na podstawie nadesłanych nagrań do II etapu konkursu. W skład jury wchodzą wybitni Artyści i Pedagodzy m.in. prof. Akademii Muzycznej w Katowicach Jan Ballarin, prof. Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie Krzysztof Knittel, znakomita pianistka i adiunkt w Katedrze Fortepianu AM w Katowicach Magdalena Lisak, jeden z najwybitniejszych polskich dyrygentów Zbigniew Graca.

Przesłuchania finałowe Konkursu, otwarte dla publiczności, rozpoczynają się w w niedzielę 9 grudnia o godzinie 10.00 w sali Jazovii, a już o godzinie 18.00 w trakcie galowego koncertu sześciu laureatów otrzyma nagrody i wyróżnienia oraz zaprezentuje się gościom Fundacji Młodzi Muzycy.

Aby otrzymać darmową wejściówkę na koncert, wyślij wiadomość na adres justyna.baytel@mlodzimuzycy.pl

Kategorie wydarzenia: