Max Klezmer Band

Dodano: 03.10.2018 / drukuj / pdf
Czas wydarzenia: 
2018-11-15 20:30
Miejsce wydarzenia: 
Scena Bajka – Kino Amok (ul. Dolnych Wałów 3)
Tematyka wydarzenia: 
Czwartek Jazzowy z Gwiazdą
Organizator: 
Śląski Jazz Club

W 2018 roku zespół obchodzi jubileusz 20- lecia istnienia i na to konto przygotował zestaw najlepszych utworów – the best of Max Klezmer Band. W tym roku zespół Max Klezmer Band stworzył nowy projekt muzyczny The best of Max Klezmer Band w nowym składzie.

 • Michael Jones (Anglia) – skrzypce , ravanhuta, wokal
  Pochodzi z Anglii, ma korzenie hinduskie, polskie, ukrańskie, irlandskie i walijskie. Jego domena to skrzypce, altówka, skrzypce elektryczne, ravanhuta, wokal. Podczas studiów muzycznych latał w RAF. Od 22 lat jest miłośnikiem wszelkich jednośladów. 15 lat temu przyjechał do Polski i zakochał sie w Krakowie, gdzie nadal mieszka. Dogrywał partie na hinduskich skrzypcach (ravanhuta) do filmu „Wiedźmin”.
 • Krystian Jaworz – fortepian
 • Aleksander Papierz – saksofon
  Saksofonista czynnie działający na polskiej scenie muzyki jazzowej i eksperymentalnej. Obecnie współtworzy zespoły Pulsarus, Nucleon, Cuefx Band oraz Pasimito, z którymi występował m.in na festiwalach: Warsaw Summer Jazz Days, Avant Festival, Re:wizje, Art Depot, Slot Art Festival, Transvisualia, Colors of Ostrava, Festiwalu Malta, Era Nowe Horyzonty, Casa del Jazz w Rzymie, a także w Tel Avivie.
 • Michał Pejker – perkusja,
 • Konrad Ligas – akordeon,
 • Max Kowalski – kontrabas
  Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracuje z Teatrem Witkacego w Zakopanem. Jest autorem muzyki do spektakli: „Tangen” Knuta Hamsuna (Teatr Witkacego), „Pustynia” Tankreta Dorsta (Teatr Polski we Wrocławiu), „Kamienie w kieszeniach” Marii Jones (Klub Graffifti w Lublinie), „Ostatni taki ojciec” Artura Pałygi – spektakl zdobył najważniejsze nagrody XV Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ( Teatr Scena Premier Invitro w Lublinie), „Śmierć szczęśliwa” Alberta Sumaka ( Teatr Scena Premier Invitro w Lublinie), „Bitwa o Nangar Khel” Artura Pałygi (Teatr Polski w Bielsku-Białej) – wszystkie w reż. Ł. Witt-Michałowskiego. Nauczyciel gry na kontrabasie w PSM I st. w Dobczycach. Współpracuje z wieloma muzykami scen krakowskich. Od stycznia 2011 kontrabasista w zespole Sholem. Założyciel i lider zespołu Max Klezmer Band.

Efektem tej współpracy jest projekt wybranych najlepszych utworów zespołu w nowych odświeżonych aranżacjach.

Kategorie wydarzenia: