Świetliki

Dodano: 05.10.2018 / drukuj / pdf
Czas wydarzenia: 
2018-11-10 19:00
Miejsce wydarzenia: 
Stacja Artystyczna Rynek (Rynek 4‒5)
Tematyka wydarzenia: 
koncert z cyklu „Alternative Nights in Gliwice”
Organizator: 
Stacja Artystyczna Rynek

Zespół (kiedyś) młodzieżowy o profilu słowno-muzycznym. Założony przez Marcina Świetlickiego i członków zespołu Trupa WERTERA Utrata w 1992 roku w Krakowie.

Zadebiutował spektakularnie na ostatniej edycji pisma mówionego „Na Głos” (jak ktoś nie wie, co to było, niech sobie sprawdzi w Wikipedii) w roku 1992. W nobliwym wnętrzu zespół wykonał cztery piosenki dla nobliwej publiczności, wśród której byli nobliści: ówcześni (Miłosz Czesław) jak i przyszli (Szymborska Wisława). Oraz wielu artystów mniejszej rangi i nieco snobistyczna krakowska publiczność.

Dla jednych ten występ nosił znamiona skandalu i prowokacji, dla innych (Cz. Miłosz) był zjawiskiem znanym, o wieloletniej i światowej tradycji. Od czasu debiutu zespół koncertuje jednak głównie dla audytorium o szerszym przekroju społecznym, obejmującym ciężko pracujących przedstawicieli klasy średniej i niższej, pracowników naukowych, młodzież studencką i licealną, rencistów, emerytów, ludzi sukcesu jak i tych co mają w życiu pod górkę. I do tego obu płci.

Zespół wydał do tej pory sześć płyt długogrających. „Ogród koncentracyjny” (1995), „Cacy cacy Fleischmaschine” (1996), „Perły przed wieprze” (1999), „Złe misie” (2001), „Las putas melancolicas” (2005) oraz „Sromota” (2013). Nowy album pt „ Zbudź mię zanim pocałujesz”. ma się ukazać w październiku, wiec jest szansa że usłyszymy na koncercie utwory mniej znane ale aspirujące do miana przebojów. To będzie znakomita noc, kto lubi The Cure, Joy Dovision, PIL, Velvet Undergroun czy Nicka Cave`a ten opuści klub wniebowzięty, kto lubi inne klimaty, a pojawi się na koncercie, musi uważać, bo świat nie będzie wyglądał już tak samo...

Bilety: 35 i 50 zł

Kategorie wydarzenia: