Piknik Europejski – Gliwicka Majówka 2019

Dodano: 19.04.2019 / pdf
Gliwicka Majówka fot. J. Szymik / UM Gliwice
Czas wydarzenia: 
2019-05-01 12:00 do 20:00
Miejsce wydarzenia: 
Park Chopina
Organizator: 
Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach

W tym roku 1 maja to nie tylko dzień wolny, coraz chętniej wykorzystywany na aktywne, rodzinne spędzanie czasu, ale także 15. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Aby nadać właściwie podniosły charakter temu wydarzeniu, zapraszamy o godz. 12.00 na gliwicki Rynek, gdzie wraz z Orkiestra Dętą KWK Sośnica odśpiewamy „Odę do radości” – hymn Unii Europejskiej. Włączymy się tym samym w samorządową kampanię europejską oznaczoną hasztagiem #dziękUEmy.

Na boisku przy ul. Orkana 8 w godzinach 8.00 – 15.00 będą trwały rodzinne  piłkarskie rozgrywki o puchar gliwickiej majówki, na które obowiązują wcześniejsze zapisy.

Od godz. 12.15 do 17.30 czekać będziemy na gliwiczan w Parku Chopina, w którym nie zabraknie atrakcji dla Dużych i Małych mieszkańców naszego miasta. Będzie można skorzystać z warsztatów plastycznych, florystycznych czy fitness, wziąć udział w biciu gliwickiego rekordu w graniu na bębnach, a nawet przenieść się do wielu państw unijnych, dzięki przygotowanej przez szkoły i przedszkola alejce europejskiej.

Wspólne świętowanie zakończymy na Rynku. Tam też o 18.30 rozpocznie się koncert grupy The Harpagans, a zaraz po nim, o godz. 20.00 wszystkich chętnych zaprosimy do stacji Artystycznej Rynek.

Wykład „Jaką herbatę pije Unia Europejska?” połączony z degustacją będzie świetną okazją, aby dowiedzieć się jak długą drogę przeszła herbata, aby stać się nieodłączną częścią naszej europejskiej codzienności.

Na wszystkie imprezy WSTĘP WOLNY!

Kategorie wydarzenia: