Warsztaty gimnastyki słowiańskiej dla kobiet

Dodano: 02.10.2018 / drukuj / pdf
Czas wydarzenia: 
2018-10-04 18:00 do 2018-10-11 18:00
Miejsce wydarzenia: 
Stacja Artystyczna Rynek (Rynek 4‒5)
Kawiarenka Zamkowa (ul. Bankowa 11)
Tematyka wydarzenia: 
warsztaty w ramach Jesieni Inicjatyw
Organizator: 
Centrum Inicjatyw Społecznych
Organizator kontakt: 
kontakt@cis-gliwice.pl

Gimnastyka słowiańska dla kobiet to praktyka wywodząca się z przedchrześcijańskiej kultury słowiańskiej, która przekazywana jest przez kobiety z pokolenia na pokolenie jako sposób na utrzymanie ciała i ducha w zdrowiu, pełni sił i harmonii. Najpierw proponujemy trochę wiedzy: na wykładach opowiemy o tym czym jest gimnastyka słowiańska i dlaczego adresowana jest właśnie do kobiet, skąd pochodzi, w jaki sposób trafiła do Gliwic oraz co dają ćwiczenia.

Jak to się dzieje, że praktykując około 10 minut dziennie, stajemy się rozluźnione, silne i zdrowe poprzez uwolnienie napięć w obszarze miednicy i bioder, otwarcie klatki piersiowej, uniesienie piersi, wysmuklenie szyi, rozluźnienie stawów oraz wyciągnięcie kręgosłupa. Jak gimnastyka wpływa na organy wewnętrzne kobiety, przez co znacząco redukuje poziom stresu, pełni rolę w prewencji raka piersi i wzmacnia system odpornościowy organizmu. Po zapoznaniu się z teorią, zapraszamy do osobistego doświadczenia, czym jest gimnastyka słowiańska dla kobiet na warsztatach.

Do ćwiczeń należy zabrać luźny i wygodny strój, w którym będzie można swobodnie ćwiczyć (wszystkie ćwiczenia w tradycji słowiańskiej wykonuje się boso oraz bez stanika). Wskazane jest też zabrać koc lub karimatę, bo sporo ćwiczeń jest wykonywanych na kolanach i łokciach. Dobrze jest mieć przy sobie małą butelkę z wodą, gdyż w czasie ćwiczeń wzmaga się pragnienie.

Wykłady w dwóch terminach do wyboru:

  • w czwartek 4 października o godz. 18.00 w Stacji Artystycznej Rynek,
  • w środę 10 października o godz. 11.00 w Kawiarence Zamkowej.

Warsztaty:

w czwartek 11 października o godz. 18.00 w Stacji Artystycznej Rynek.

Wykłady i warsztaty prowadzi Natalia Białowąs – certyfikowana instruktorka gimnastyki słowiańskiej w szkole tradycji białoruskiej.

Wstęp wolny.

Zajęcia odbywają się w ramach festiwalu „Jesień Inicjatyw”, podczas którego CIS chwali się plonami swojej 25-letniej działalności. Festiwal składa się z 37 wydarzeń odbywających się w 9 miejscach i jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice. Pełny program na cis-gliwice.pl/jesieninicjatyw

Kategorie wydarzenia: