The Elmhurst College Jazz Band

Dodano: 12.03.2019 / drukuj / pdf
jazz band fot. M. Buksa
Czas wydarzenia: 
2019-07-12 19:00
Miejsce wydarzenia: 
Centrum Kultury Jazovia (Rynek 10)
Tematyka wydarzenia: 
Filharmonia
Organizator: 
Fundacja Integracji Kultury

Wyjątkowy big band, któremu warto poświęcić nieco uwagi. Pod kierunkiem Douga Beacha Elmhurst College Jazz Band zyskał światowe uznanie.

W czerwcu 2014 r. „Downbeat Magazine Student Music Awards” określił Elmhurst College Jazz Band zwycięzcą w kategorii dużych zespołów jazzowych. Zespół występował w Grecji, Rumunii, Anglii, Chorwacji, Francji, Belgii, Holandii, Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Włoszech, Indonezji, na Malcie, w Portugalii, Hiszpanii, Serbii, Kanadzie i na Bahamach. Dwukrotnie odwiedził Europę na zaproszenie Departamentu Stanu USA.

Pojawił się też na Festiwalu Jazzowym w Montreux, na Northsea Jazz Festival, Umbria Jazz Festival i innych. W 1997 r. Zespół był jedynym zespołem jazzowym uczelni zaproszonym do występu na festiwalu Jak Jazz w Dżakarcie w Indonezji. Biorąc pod uwagę USA, zespół Jazz występował na festiwalach w całych Stanach Zjednoczonych, otrzymał znakomite oceny od prawdziwych sław jazzu: Clarka Terry’ego, Lee Konitza, Roba McConnella, Nicholasa Paytona, Randy’ego Breckera i Boba Brookmeyera.

Kategorie wydarzenia: