Iza Effenberg Trio

Dodano: 04.10.2018 / drukuj / pdf

fot. materiały organizatora

Czas wydarzenia: 
2018-11-13 18:00
Miejsce wydarzenia: 
Centrum Kultury Jazovia (Rynek 10)
Tematyka wydarzenia: 
koncert w ramach festiwalu PalmJazz
Organizator: 
Fundacja Integracji Kultury

Z dala od polskiej estrady europejską karierę robi wibrafonistka z Poznania Izabella Effenberg. I choć jej album „Iza” ukazał się w Polsce jako bonus do magazynu Jazz Forum, to jej znakomite trio jest w dalszym ciągu bardziej popularne w Niemczech niż w kraju nad Wisłą.

Izabella Effenberg to pierwsza Polka, która zdecydowała się studiować wibrafon jazzowy i poświęciła się grze na tym instrumencie. Artystka ukończyła Akademię Muzyczną w Poznaniu i Gdańsku (w klasie instrumentów perkusyjnych). Po przyjeździe do Niemiec kontynuowała studia w Norymberdze uzyskując Jazz Mallets Master.

Należy do niewielu kobiet na świecie czynnie praktykujących jazzowy wibrafon oraz rzadki instrument „ array mbira. Już dziś jest wybitną artystką prezentującą swoją muzykę w autorskim trio, w projektach solowych oraz większych grupach, a także w warsztatowej, międzynarodowej formacji Sisters in Jazz. Z trio (współtworzonym z pianistą Jochenem Pfisterem i perkusistą Pawłem Czubatką) zrealizowała album „Iza”, z sekstetem album „Cuentame” (nagrany wraz z wybitnymi instrumentalistami – profesorami Akademii Muzycznych z Niemiec i Szwajcarii).

BILETY

 

Kategorie wydarzenia: