Jazz w Ruinach – warsztaty muzyczne

Dodano: 04.07.2018 / drukuj / pdf
Czas wydarzenia: 
2018-08-10 11:00 do 2018-08-11 15:00
Miejsce wydarzenia: 
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Gliwicach (ul. Siemińskiego 6)
Tematyka wydarzenia: 
warsztaty
Organizator: 
Śląski Jazz Club

Podczas 14. Festiwalu Jazz w Ruinach odbędą się warsztaty zespołowe oraz indywidualne. Adresatami warsztatów są młodzi adepci muzyki improwizowanej, uczniowie średnich szkół muzycznych, młodzież i osoby dorosłe zajmujące się muzyką jazzową, improwizowaną amatorsko i profesjonalnie.

Zgłoszenia będą przyjmowane zarówno od osób indywidualnych, jak i od zespołów (tria, kwartety) pragnących rozwinąć swoje umiejętności, przełamać słabości i znaleźć rozwiązanie nurtujących ich problemów wykonawczych.

Temat: „Warsztaty gry w zespole jazzowym: kształtowanie brzmienia i zgrania zespołu, wraz z podstawami improwizacji jazzowej, nauka o zastosowaniach skal, swingowej rytmice i artykulacji w improwizowanych partiach solowych”.

Koordynatorem warsztatów jest:

  • Jarosław Spałek  

absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, pedagog, trębacz, instrumentalista sesyjny mający w dorobku ponad 80 płyt muzyki rozrywkowej i jazzowej. Grał w najlepszych big-bandach w Polsce, m.in. Kukla Band, Alex-Band, obecnie gra w reaktywowanej Orkiestrze Jerzego Miliana i w Tarkowski Orchestra. Nagrał płytę z gliwickim zespołem jazzu tradycyjnego Enerjazzer. Od wielu lat prowadzi zajęcia zespołu jazzowego w Państwowej Szkole Muzycznej w Gliwicach, który to zespół jest doskonale znany w gliwickim środowisku jazzowym z działalności koncertowej.

Instruktor:

  • Marcin Kaletka

urodzony w 1986 roku, saksofonisjata tenorowy – absolwent instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Frost School of Music, University of Miami, USA. Od 2014 r. wykładowca na Akademii Muzycznej w Katowicach. Zdobywca wielu nagród na festiwalach oraz konkursach jazzowych w kraju i za granicą. Marcin współpracuje ze znanymi postaciami Polskiej oraz zagranicznej sceny jazzowej w takich formacjach jak m.in.: Piotr Wojtasik Group, Eryk Kulm „Quintessence”, Mateusz Sobiechowski Quintet oraz jest współtwórcą zespołu Szczypka/Kaletka Quintet. Na swoim koncie ma również nagranie trzech albumów jazzowych z zespołem Wierba & Schmidt Quintet: „Maya” (2009), „Live in Getxo” (2010), „Black Monolith” (2011) oraz płyty z wokalistą Wojciechem Myrczkiem „We’ll Be Together Again” (2010).

Uczestnicy warsztatów wraz z pedagogami zaprezentują się wspólnie w programie będącycm podsumowaniem warsztatów na scenie festiwalowej w Ruinach Teatru Victoria w Gliwicach (Aleja Przyjaźni 18) podczas ostatniego dnia festiwalu 11 sierpnia 2018 (początek godz. 18:00).

Na zakończenie każdego dnia festiwalowego jam session w Klubie Muzycznym 4art (ul. Siemińskiego 22, Gliwice).

Początek około godz. 23.00

Wstęp wolny.

Kategorie wydarzenia: