Tommy Caggiani Therion Project

Dodano: 14.06.2018 / drukuj / pdf

fot. materiały organziatora

Czas wydarzenia: 
2018-07-15 19:00
Miejsce wydarzenia: 
Centrum Kultury Jazovia (Rynek 10)
Tematyka wydarzenia: 
koncert jazzowy
Organizator: 
Fundacja Integracji Kultury

Tommy Caggiani Therion Project to formacja powstała w Hiszpanii, jednak liderem i kompozytorem repertuaru grupy jest pochodzący z Włoch wirtuoz instrumentów perkusyjnych, Tommy Caggiani. Skład kwintetu wraz z liderem otoczonym baterią instrumentów perkusyjnych i perkusjonaliów tworzą: grający na saksofonie altowym i flecie Guillem Ferrer, gitarzysta Max Canalda, pianista Diego Belzunegui i basista German Ruiz-Alejos.

Wydany nakładem słowackiej wytwórni Hevhetia album „Magic Seeds” zawiera pięć rozbudowanych premierowych tematów, będących energetyczną mieszanką zarówno jazzu, jak i world music. Caggiani to artysta aktywnie podróżujący po świecie w poszukiwaniu inspiracji i nowych dźwięków. Drugi już album jego grupy Therion Project to forma podzielenia się z odbiorcami muzyką powstałą dzięki kolejnym doświadczeniom zdobytym podczas międzykontynentalnych wojaży.

Nic dziwnego, że utwory zgromadzone na „Magic Seeds” pełne są najróżniejszych etnicznych naleciałości, zmieszanych w zgrabnie przygotowanych proporcjach. Tym co je łączy, jest wyjątkowa witalność i niesamowita energia, wyczuwalna w każdym momencie płyty. Mimo że muzyka emanuje wyjątkową komunikatywnością i jest w stanie trafić do szerokiego odbiorcy, Caggiani unika banału i nijakości, zgrabnie przemycając wartościowe i ambitne formy.

Oczywiście bardzo duży nacisk położony został na instrumenty perkusyjne, lecz nieoceniona wydaje się tu rola pozostałych muzyków. Dziennikarz Robert Ratajczak tak pisał o płycie „Magic Seeds” : „album pełen barw i rozmaitych odcieni, do którego najzwyczajniej chce się wracać”. Siłę koncepcji muzycznej Tommy Caggiani Therion Project dostrzeżono już podczas wielu europejskich festiwali, na które bardzo często zapraszany jest kwintet.

ZAPROSZENIA

Kategorie wydarzenia: