XXXIX Gliwickie Spotkania Chóralne

Dodano: 05.04.2019 / drukuj / pdf
Akademicki Chór Politechniki Śląskiej Akademicki Chór Politechniki Śląskiej (fot. D. Nita-Garbiec)
Czas wydarzenia: 
2019-04-13 10:30 do 2019-05-12 21:15
Miejsce wydarzenia: 
katedra pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła (ul. Jana Pawła II 5)
Tematyka wydarzenia: 
festiwal muzyczny
Organizator: 
Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury

W tej edycji publiczność posłucha między innymi pieśni postnych i muzyki pasyjnej. Wielki koncert finałowy zaplanowano na 12 maja.

W klimat muzyki chóralnej 13 kwietnia uczestników wprowadzi Ania Broda. Piosenkarka, cymbalistka i kompozytorka poprowadzi warsztaty w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a). Od godz. 10.30 zaplanowano zabawy muzyczne dla dzieci i rodziców, a od godz. 15.30 warsztaty pieśni postnych dla dorosłych. Zapisywać można się mejlowo: gsch.warsztaty@gmail.com. O godz. 18.45 rozpocznie się koncert Ani Brody „Pieśni o duszy, o śmierci, o niebie, o piekle”  w kościele pw. św. Alberta Wielkiego (ul. Krzywoustego 1).

14 kwietnia festiwal pokaże swoje uroczyste, chóralne oblicze. W kościele pw. Wszystkich Świętych (ul. Kościelna 4) z koncertem muzyki pasyjnej „Miserere mei” wystąpią Towarzystwo Śpiewacze Lutnia im. J. Orszulika w Strumieniu i Schola Duszpasterstwa Akademickiego Albertinum z Gliwic. Dyrygował będzie Szymon Szymik. Początek o godz. 17.00.

Na finał Gliwickich Spotkań Chóralnych zaplanowano „Magnum misterium” Gaŝpera Jereba. Wystąpią Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej pod batutą Małgorzaty Sapiechy-Muzioł i Akademicki Chór Politechniki Śląskiej dyrygowany przez Tomasza Giedwiłłę. Na harfie zagra Amelia Tokarska. Koncert rozpocznie się o godz. 19.15 w katedrze pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła (ul. Jana Pawła II 5).

Kategorie wydarzenia: