Aktualności dla seniorów

Aktualności dla seniorów

Dodano: 08.01.2015 / drukuj / pdf

Nordic Walking dla seniorów

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Gliwicach wznawia bezpłatne treningi nordic walking dla seniorów.
Zbiórka w każdy wtorek o godz. 11:00 przed siedzibą Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Gliwicach ul. Chudoby 10.


Seans Seniora

Kino AMOK zaprasza wszystkich seniorów na seans, przeznaczony specjalnie dla tej grupy. Odpowiednia legitymacja upowaznia do skorzystania z promocyjnych biletów za 8 zł lub w wyjątkowych wypadkach za 10 zł. REPERTUAR


Środa w Muzeum dla Seniorów. Co w planach?

Zobacz na stronie www.muzeum.gliwice.pl

Teatr od kuchni – seniorzy zwiedzają teatr

W każdy drugi poniedziałek miesiąca dział edukacji Teatru Miejskiego w Gliwicach zaprasza seniorów na spacer po teatralnych zakamarkach. Zbiórka w foyer, o godz. 11.00

Dlaczego należy przydepnąć scenariusz, który właśnie spadł na ziemię? Co skrywa orkiestron? Czy można do teatru przynieść pawie pióro? Kogo najczęściej wzywa inspicjent? Te i inne teatralne sekrety odsłonimy przed seniorami w Teatrze Miejskim w Gliwicach w ramach cyklu Teatr od kuchni – seniorzy zwiedzają teatr.

Nieśpiesznie, w doborowym towarzystwie i jeszcze lepszym humorze odkryjemy tajemnice Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Spacer będzie jedyną w swoim rodzaju okazją, aby przyjrzeć się bliżej zakamarkom teatru, do których rzadko zaglądają widzowie.

Na deser – wspólna kawa i pyszne ciasto w teatralnym bistro.

Spotkania w każdy, drugi poniedziałek miesiąca:

  • 11 marca, godz. 10:00-11:30, Sekrety Dużej Sceny
  • 8 kwietnia, godz. 10:00-11:30, Czar zaklęty w teatralnych kostiumach
  • 13 maja, godz. 10:00 –11:30, Podglądamy pracownie plastyczne
  • 10 czerwca, godz. 10:00 –11:30, Otwieramy teatralne archiwum

Ważne informacje:

Aby wziąć udział w wydarzeniu, prosimy osobiście lub telefonicznie zarezerwować bilet w kasie Teatru Miejskiego (tel. 503 868 642). 


GCOP DLA SENIORÓW

Na stronie Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych (www.gcop.gliwice.pl) działa Strefa Seniora. To platforma informacyjna, na której zebrane i zaprezentowane zostały informacje dotyczące kwestii istotnych dla osób starszych.

W Strefie Seniora można obecnie znaleźć przydatne informacje o zniżkach i promocjach (zakładka „Gliwice przyjazne seniorom”), ulgach i prawach osób starszych, Karcie Seniora (projekt „Gliwicki Senior 67+ 75+”) oraz akcji „Bezpieczny Senior”. Umieszczono tam również bieżące aktualności (zapowiedzi wykładów, warsztatów, spotkań, porady), a także omówienie projektów „Baśniowe Babcie” (wolontariat osób dojrzałych), „Grupa Teatralna Seniorów” i „Akademia Wolontariatu Seniora”. W Strefie zainteresowani natrafią też na informacje dotyczące zespołu branżowego do spraw seniorów oraz gliwickich organizacji wspierających lub skupiających osoby starsze. Nie zapomniano ponadto o podłączeniu ciekawych linków i zbioru czasopism seniorskich online.

Jeśli posiadacie Państwo wiedzę dotyczącą przykładowo: nowych klubów seniora w mieście i regionie, oferty edukacyjnej i kulturalnej, zniżek i promocji, ciekawych miejsc i możliwości spędzenia wolnego czasu, będziemy wdzięczni za podzielenie się nią z nami. Chcemy, aby Strefa Seniora była platformą funkcjonalną, przejrzystą, a przede wszystkim aktualną. Mamy nadzieję, że włączą się Państwo w jej rozwój – apeluje Ilona Rola z Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych.

Wszelkie uwagi należy przekazywać drogą mailową (seniorzy@gcop.gliwice.pl) lub telefonicznie pod nr 32/775 01 78. (kik)