Sport i rekreacja

Stadion Miejski w Gliwicach

Gliwice mają rozbudowaną infrastrukturą sportową, jedną z najlepszych w województwie. Tworzą ją: ultranowoczesna hala widowiskowo-sportowa Arena Gliwice z profesjonalną ścianką wspinaczkową, nowoczesny stadion, arena lekkoatletyczna, kryte lodowisko, liczne boiska, korty, hale sportowe oraz kryte pływalnie, w tym „Olimpijczyk” – basen o wymiarach olimpijskich z trybunami na 700 widzów. Ofertę rekreacyjną uzupełniają liczne parki i skwery, często wyposażone w siłownie plenerowe i atrakcyjne place zabaw, a także Kąpielisko Leśne i Ośrodek Wypoczynkowy Czechowice.

Dzięki rozbudowanej bazie i systematycznemu wspieraniu najlepiej rokujących zawodników, miasto może poszczycić się licznymi sukcesami sportowymi. Szermierze zdobywają laury na arenie międzynarodowej, pięściarki i pięściarze zwyciężają w polskich i zagranicznych ringach, modelarze wiodą prym na zawodach rangi światowej, futsaliści oraz koszykarze grają w ekstraklasie, zespoły siatkarek i szczypiornistek – w pierwszej lidze. Najbardziej rozpoznawalną sportową wizytówką miasta jest jednak zespół Piasta Gliwice, od kilku sezonów utrzymujący się w piłkarskiej ekstraklasie, Mistrz Polski 2018/2019.

Ogłoszenia o konkursach na realizację zadań publicznych Miasta Gliwice, informacje o przyznanych dotacjach oraz wnioski do pobrania znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego oraz na elektronicznej tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Gliwicach.