Biuletyn Informacyjny Urzędu Miejskiego w Gliwicach 7 października 2020 r.

Biuletyn Informacyjny Urzędu Miejskiego w Gliwicach 7 października 2020 r.

Dodano: 07.10.2020 / pdf
// 07-10-2020

Sport i rasizm nie idą w parze

rysunek dziewczynek na boisku

W sobotę 10 października na boisku przy ul. Orkana 8 w Wójtowej Wsi zostanie rozegrany Turniej „Wykopmy rasizm ze stadionów”. Rywalizacja piłkarska rozpocznie się o godz. 9.00.

O zwycięstwo tym razem powalczą dziewczynki z rocznika 2007 i młodsze. Turniej jest organizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Przeciwko Rasizmowi przez Stowarzyszenie GTW. Odbywa się w naszym mieście już od 16 lat. Wydarzeniu patronuje prezydent Gliwic Adam Neumann.

Radiostacja w zielonej oprawie

podświetlona na zielono Radiostacja

6 października gliwicka Radiostacja zaświeciła zielonym światłem. Miasto Gliwice włączyło się w ten sposób w obchody Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego.

Ogólnopolska akcja rozpoczęła się punktualnie o godz. 19.00 w ramach Kampanii Społecznej #17milionów. Zieleń symbolizuje nadzieję oraz solidarność z 17 milionami osób na świecie, które chorują na MPD.

Więcej o akcji można znaleźć na stronie internetowej 17milionow.pl.

Uwaga kierowcy, remont ul. Kilińskiego

plan objazdu ul. Kilińskiego

Od  poniedziałku, 12 października kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na ul. Kilińskiego – rozpocznie się remont jezdni.

W związku z pracami z ruchu zostanie wyłączona połowa jezdni, będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy z wjazdem od ul. Bardowskiego w stronę ul. Lotników. Objazd zostanie poprowadzony ul. Toruńską i Rybnicką. Remont ul. Kilińskiego potrwa około dwóch tygodni.