Biuletyn Informacyjny Urzędu Miejskiego w Gliwicach, 6 sierpnia 2021 roku

// 06-08-2021

„Czyste Powietrze nad Gliwicami". 9 sierpnia ruszy nabór wniosków!

widok na Łabędy z góry

Miasto Gliwice zachęca mieszkańców do udziału w nowym programie dotacyjnym związanym z walką z niską emisją i szkodliwymi „kopciuchami”, których sporo jest jeszcze w domach jednorodzinnych. Nabór wniosków do „Czystego Powietrza nad Gliwicami” – inwestycji realizowanej w ramach unijnego konkursu – wystartuje oficjalnie 9 sierpnia o godz. 10.00 na stronie niskaemisja.pl/gliwice/ i potrwa do 30 września do północy. Warto się pospieszyć i jak najszybciej złożyć dokumenty (najlepiej online), bo w określonych przypadkach będzie można uzyskać od 13,5 tys. zł do nawet 36 tys. zł!

„Czyste Powietrze nad Gliwicami" przewiduje wsparcie finansowe dla właścicieli i współwłaścicieli budynków jednorodzinnych w Gliwicach, którzy zdecydują się zastąpić nieekologiczne źródło ogrzewania ciepłem z sieci PEC, a w przypadku, gdy jest to technicznie niemożliwe (bądź nieuzasadnione ekonomicznie), ogrzewaniem gazowym, elektrycznym lub pompą ciepła. O dofinansowanie należy się starać przed rozpoczęciem wybranego przedsięwzięcia. Ze względów pandemicznych preferowane jest składanie wniosków w formie elektronicznej.

Regulamin naboru, wzór wniosku wraz z załącznikami i szczegółowe informacje dotyczące ich składania znajdują się na stronie operatora programu „Czyste Powietrze nad Gliwicami” pod adresem niskaemisja.pl/gliwice/. Pytania dotyczące naboru można przesyłać na adres: gliwice@niskaemisja.pl lub zadawać telefonicznie pod nr. tel. 721-747-447, 693-551-490.

 

PAMIĘTAJ! MUSISZ WYMIENIĆ:

► do 1 stycznia 2022 r. – kotły węglowe, wyprodukowane przed 2007 r.

► do 1 stycznia 2024 r. – kotły węglowe wyprodukowane pomiędzy 2007 a 2012 r.

► do 1 stycznia 2026 r. – kotły wyprodukowane po 2012 roku, włączone do eksploatacji przed 1 września 2017 r.

► jeśli Twój kocioł spełnia wymagania dla klasy III lub IV normy kotłowej, masz czas na wymianę do 1 stycznia 2028 r.

► piece kaflowe, kuchnie węglowe, kominki i piecyki typu koza muszą być usunięte do 1 stycznia 2023 r.

 

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Jak spisują się gliwiczanie?

narodowy spis mieszkań i ludności

Do zakończenia spisu powszechnego pozostało niespełna 2 miesiące.

Według stanu na dzień 31 lipca spisanych zostało 46,80%  mieszkańców Gliwic, z których:
• 36,22% wybrało tzw. samospis poprzez stronę internetową;
• 10,30% zostało spisanych przez rachmistrzów spisowych lub przez infolinię;
• 0,28% zostało spisanych w wyniku bezpośredniej wizyty rachmistrza w mieszkaniu.

Powyżej 50% spisanych mieszkańców odnotowano w dzielnicach: Kopernik – 54,25%, Stare Gliwice – 51,44% i Obrońców Pokoju – 51,38%. Z kolei najniższy wynik odnotowano w dzielnicy Baildona, gdzie jedynie 32,22% mieszkańców wzięło udział w spisie powszechnym. Poniżej prezentujemy dane  dotyczące wszystkich dzielnic:

Gminne Biuro Spisowe przypomina, że udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy, a podstawową formą realizacji tego obowiązku jest tzw. samospis. Wystarczy wejść na stronę internetową: spis.gov.pl i odpowiedzieć na proste pytania, co zajmie 10–15 minut.

Uzupełniającymi formami spisu są:
• telefon od rachmistrza, który może zadzwonić tylko z numeru 22/828-88-88 lub 22/279-99-99;
• spisanie poprzez infolinię – można zadzwonić pod numer 22/279-99-99 i postępować zgodnie z informacjami;
• spisanie się w Urzędzie Miejskim po uprzednim umówieniu pod numerem 32/239-11-03 lub 32/239-11-86 (wejście od strony skweru  Doncaster w godzinach urzędowania).

W lipcu zorganizowane zostały 3 spisowe soboty, w trakcie których spisało się: w Łabędach – 123 osoby, w Śródmieściu – 222 osoby, a na Trynku – 285 osób. Serdeczne podziękowania dla pani Krystyny Sowy – Przewodniczącej Rady Dzielnicy Łabędy oraz pani Anny  Kajdanowicz i pani Joanny Wesoły z Rady Dzielnicy Trynek.

Na kolejną „Spisową sobotę” Gminne Biuro Spisowe serdecznie zaprasza 7 sierpnia – siedziba Rady Dzielnicy Sośnica przy ul. Skarbnika 3 – od godz. 8.00 do godz. 13.00.

Gminne Biuro Spisowe

Spisowa sobota w Sośnicy

baner Nardowego Spisu Ludności i Mieszkań

Wszystkie osoby, które jeszcze nie dopełniły obowiązku spisowego, zapraszamy na „Spisową Sobotę” w dzielnicy Sośnica – 7 sierpnia w godzinach 8.00–13.00.

Przy siedzibie Rady Dzielnicy Sośnica w Gliwicach, ul. Skarbnika 3, będą czekali pracownicy, którzy pomogą dokonać spisu. Spisem objęte są wszystkie osoby mieszkające w Polsce – także obcokrajowcy. Więcej informacji na temat spisu i metod spisowych znajduje się na stronie internetowej spis.gov.pl.

TAK dla pieszych, NIE dla samochodów

Zdjęcie uliczki Starówki

Gliwicka Starówka będzie bardziej przyjazna spacerowiczom i rowerzystom. Od 9 sierpnia zamknięte dla aut zostaną kolejne uliczki. Kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność i zastosować się do nowej organizacji ruchu.

Na sporej części gliwickiej Starówki funkcjonować będzie stała Strefa Ograniczonej Dostępności dla samochodów. Będą mogli tu wjechać posiadacze specjalnych identyfikatorów, ale dla większości kierowców obszar ten będzie zamknięty.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami i wyborczymi deklaracjami prezydenta Gliwic Adama Neumanna, miasto kontynuuje działania zmierzające do jak najszerszego udostępnienia Starówki wszystkim gliwiczanom i przyjezdnym gościom. Nowe rozwiązanie ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa pieszych, pojawią się też większe możliwości dalszego atrakcyjnego zagospodarowywania tej wyjątkowej części Gliwic. Do tej pory piesi dzielili przestrzeń z licznymi samochodami, teraz sytuacja ma się poprawić, a auta nie powinny być dominującym elementem tego historycznego obszaru.

Strefa Ograniczonej Dostępności wraz z zakazem ruchu obejmie Rynek oraz następujące ulice:

  • Zwycięstwa – od placu Inwalidów do Rynku,
  • Matejki – od Rynku do ul. Tkackiej,
  • Bytomską – od Rynku do ul. Tkackiej,
  • Bankową – od ul. Kaczyniec do Rynku,
  • Krupniczą – od Rynku do ul. Kaczyniec,
  • Raciborską – od placu Wszystkich Świętych do Rynku,
  • Szkolną,
  • Plebańską – od Rynku do placu Wszystkich Świętych,
  • Krótką,
  • Średnią – od ul. Kaczyniec do placu Inwalidów.

Wybierasz się samochodem w okolice gliwickiej Starówki? Zwolnij i dostosuj się do nowego oznakowania.

Zarząd Dróg Miejskich, który przygotował organizację ruchu samochodów, apeluje do wszystkich właścicieli dwóch kółek o ostrożność, zachowanie odpowiedniej prędkości i zwrócenie uwagi na znaki. Jeśli złamiesz przepisy, musisz liczyć się z konsekwencjami.

UWAGA!

Ważne dla kierowców uprawnionych do wjazdu do Strefy.

  • Wraz z ograniczeniem ruchu na kolejnych ulicach gliwickiej Starówki, wprowadzony zostaje kontraruch dla rowerzystów. To oznacza, że amatorzy dwóch kółek będą od 9 sierpnia poruszać się po Strefie bez ograniczeń, w obu kierunkach (dotąd jazda na rowerze mogła odbywać się tylko i wyłącznie zgodnie z wyznaczonymi kierunkami ruchu).
  • Fragmenty ul. Krótkiej i Średniej (od strony placu Inwalidów Wojennych) i Szkolnej (od strony placu Wszystkich Świętych) będą dwukierunkowe w związku z dojazdem mieszkańców do podwórek (na mapie poza żółtą strefą).
  • Kierowcy pojazdów wjeżdżający do Strefy Ograniczonej Dostępności muszą pamiętać o szczególnej ochronie pieszych i rowerzystów.

Do Strefy Ograniczonej Dostępności będą mogły wjechać auta ze specjalnymi identyfikatorami.

Identyfikatory pozwalające na wjazd do Strefy Ograniczonej Dostępności są wydawane m.in. mieszkańcom, właścicielom mieszkań oraz właścicielom użytkującym, najemcom lub dzierżawcom lokali użytkowych z tego terenu (umożliwiony zostanie dojazd do podwórek przy ul. Krótkiej, Szkolnej i częściowo ul. Średniej – działka nr 865 – bez identyfikatora).

Identyfikatory będą obowiązywać również m.in. w przypadku dostaw towaru – bez identyfikatora dostawca będzie mógł wjechać i zatrzymać się na 15 minut, w godzinach od 7.00 do 10.00. W innej sytuacji będzie wymagany identyfikator, który umożliwia 15-minutowy postój również w pozostałych godzinach.

Identyfikator będzie niezbędny także podczas przeprowadzek, dostawy sprzętu i wyposażenia mieszkań oraz lokali użytkowych, dostarczania przesyłek kurierskich oraz wjazdu na płytę Rynku np. par młodych w związku z ceremonią ślubną.

Niemożliwy będzie postój samochodów mieszkańców na zamkniętych uliczkach dłużej niż przez kwadrans.

Kto będzie mógł wjechać do Strefy Ograniczonej Dostępności na Starówce?

  • pojazdy oznaczone identyfikatorem A podczas dojazdu do parkingu poza drogą,
  • pojazdy z wystawionym identyfikatorem A, B do 15 minut,
  • pojazdy oznaczone identyfikatorem R,
  • pojazdy przewożące osoby niepełnosprawne,
  • rowery,
  • urządzenia transportu osobistego,
  • hulajnogi elektryczne,
  • motorowery elektryczne,
  • służby miejskie,
  • firmy ochroniarskie w czasie pełnienia obowiązków,
  • dostawcy w godzinach 7.00 – 10.00 do 15 minut,
  • inne pojazdy wymienione na tabliczce pod znakiem B-1.

Identyfikator typu A
umożliwi właścicielom lub użytkownikom miejsca postojowego znajdującego się w Strefie Ograniczonej Dostępności poza drogą publiczną (wewnętrzne podwórka, dziedzińce, etc.) nieograniczony czasowo dojazd do takiego miejsca. Na jego podstawie będzie można też zatrzymać się na kwadrans na ulicy.

Identyfikator typu B
umożliwi krótkotrwałe zatrzymanie samochodu na jezdni, ograniczone do 15 minut, w związku z:

  • postojem mieszkańców Strefy Ograniczonej Dostępności, właścicieli lokali mieszkalnych i użytkowników lokali użytkowych z tego obszaru,
  • remontem i utrzymaniem infrastruktury,
  • transportem przesyłek kurierskich,
  • prowadzeniem transmisji radiowej bądź telewizyjnej,
  • przeprowadzką,
  • dostawą sprzętu i wyposażenia mieszkań i lokali użytkowych,
  • dostawą towarów,
  • decyzją administracyjną na realizację przedsięwzięcia odbywającego się w Strefie Ograniczonej Dostępności oraz jej przygotowaniem.

Identyfikator typu R
umożliwi wjazd na płytę Rynku w szczególności w związku z:

  • ceremonią ślubną – dla jednego pojazdu pary młodej,
  • realizacją zadania zlecanego przez jednostki publiczne,
  • decyzją administracyjną na realizację przedsięwzięcia odbywającego się na Rynku oraz jej przygotowaniem.

Jak uzyskać identyfikator?

Identyfikatory pozwalające na wjazd aut do Strefy Ograniczonej Dostępności można odebrać w Zarządzie Dróg Miejskich przy ul. Płowieckiej 31 po złożeniu odpowiednio uzasadnionego i udokumentowanego wniosku. Zasady wydawania i użytkowania identyfikatorów uprawniających do wjazdu do Strefy Ograniczonej Dostępności określa regulamin zawarty w zarządzeniu Prezydenta Miasta Gliwice.

Wnioski od wydanie identyfikatora można składać w siedzibie ZDM lub w Biurze Podawczym w Urzędzie Miejskim w Gliwicach. Formularz wniosku (wniosek 7e) jest dostępny na stronie internetowej www.zdm.gliwice.pl (Obsługa Klienta/Wnioski).

Identyfikatory wydawane będą bezpłatnie na okres nie dłuższy niż rok. Ich posiadanie nie zwalnia z dotychczasowego obowiązku uiszczania opłaty za postój w Strefie Płatnego Parkowania.

W razie pytań można kontaktować się z Referatem Inżynierii Ruchu w Zarządzie Dróg Miejskich w Gliwicach pod numerami telefonów 32/300-86-73 lub 32/300-86-68.

Szczegółowe informacje: www.zdm.gliwice.pl.

Kulturalny rozkład jazdy: 6–8 sierpnia

kolaż zdjęć z wydarzeń w fioletowych barwach z napisem Kulturalny rozkład jazdy

W ten weekend koncertem Stanisława Soyki rozpocznie się Parkowe Lato. Trwają wydarzenia w ramach Summer Areny, a Kino Plenerowe odwiedzi kolejną dzielnicę. Dobiega też końca wakacyjna przerwa w kinie studyjnym Amok. Zapraszamy na kulturalny weekend w Gliwicach!

  • Od piątku 6 sierpnia znowu będzie można oglądać filmy w kinie Amok (ul. Dolnych Wałów 3). A na dobry początek mamy dla was film biograficzny „Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza”, animowany film fantasy dla całych rodzin „Raya i ostatni smok”, „Sound of Metal”, nagrodzony Oscarem dla najlepszego filmu „Nomadland”, kryminalną balladę „Berlin Alexanderplatz” i komedię „Weselny toast”.
  • W ramach pierwszego koncertu z cyklu „Parkowe Lato” w sobotę 7 sierpnia w parku Chopina wystąpi Stanisław Soyka z zespołem. Koncert rozpocznie się o godz. 19.30.
  • A co będzie słychać w Summer Arenie? W sobotę w Arenie Gliwice (ul. Akademicka 50) między godz. 15.00 a 18.00 wystąpi zespół Foliba, czyli energetyczne afrykańskie bębny. W niedzielę 8 sierpnia tradycyjnie spotkamy się z pisarzem. Tym razem gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach będzie Łukasz Orbitowski. Początek o godz. 16.00 w Arenie Gliwice. Oprócz tego zapraszają strefy warsztatów EduZone i FunZone.
  • W sobotę na Rynku odbędzie się występ kuglarzy (godz. 18.00), a w niedzielę – koncert akordeonowy „Z przebojem przez świat” (godz. 17.00). Gliwicki Rynek poleca się na popołudnia!
  • W niedzielę przy Radiostacji (ul. Tarnogórska 129) o godz. 18.00 rozpocznie się Kino Plenerowe. Dzieci zobaczą „Był sobie pies 2”, a później dorośli obejrzą „Midway”.
  • W niedzielę o godz. 19.00 będzie ciekawy koncert zespołu UHUHU. Muzycy wystąpią w plenerze, w podwórku przy ul. Bednarskiej 8.

Wszystkie wydarzenia kulturalne są publikowane na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem? Dodaj swoje wydarzenie na naszą stronę poprzez formularz. (mm)

Soyka Kwintet na dobry początek

muzycy na szarym tle

W sobotę 7 sierpnia rozpocznie się cykl koncertowy „Parkowe Lato”. Pierwszy koncert w parku Chopina da Stanisław Soyka z zespołem. Miasto Gliwice zaprasza!

Stanisław Soyka lubi wracać do Gliwic. Wychowany w naszym mieście wokalista jest jednym z najważniejszych muzyków na polskiej scenie jazzowej. W jego dorobku znajduje się kilkadziesiąt albumów, z których kilka pokryło się multiplatyną. W ramach Parkowego Lata wystąpi w towarzystwie Przemka Gregera na gitarze elektrycznej i akustycznej, Kuby Sojki na perkusji, Zbyszka „Uhuru” Brysiaka na instrumentach perkusyjnych oraz Antoniego Gralaka na trąbce.

Parkowe Lato będzie odbywać się w każdą sobotę sierpnia w parku Chopina. Początek o godz. 19.30. W następnych odsłonach zagrają:

  • Warszawska Orkiestra Sentymentalna,
  • Paulla
  • i Projekt Volodia.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Gliwickie Gry Rodzinne – zapisani?

Na starcie rajdu

Powrócił cykl imprez 360 Stopni czyli Gliwickie Gry Rodzinne i Gliwicki Rajd Przygodowy 360 Stopni! Gwarantujemy świetną zabawę i niezapomnianą przygodę. Miasto Gliwice zaprasza!

Przygotowywanie kolejnych gier miejskich i rajdu miejskiego w Gliwicach to ogromna przyjemność i niezapomniana przygoda. Podczas organizacji Gry Rodzinnej kładziemy nacisk na to, by uczestnicy, zwłaszcza ci najmłodsi, dobrze się bawili. Przy Rajdzie Przygodowym dochodzi jeszcze interesująca rywalizacja oraz atrakcyjne zadania specjalne – choćby takie, jak słynny już przejazd rowerem na moście linowym nad Kłodnicą, co miało miejsce w 2019 roku, podczas jubileuszowego, 10. Gliwickiego Rajdu Przygodowego w Gliwicach – mówi redaktor Igor Błachut, pochodzący z Gliwic dziennikarz telewizji Eurosport, od początku związany z Gliwickim Rajdem Przygodowym.
W 2019 roku, podczas poprzedniej edycji Rajdu, miejsca startowe na trasę rodzinną rozeszły się w… 11 godzin! Zapełniliście listę niemal od razu po uruchomieniu zapisów, dlatego w tym roku przygotowaliśmy dla Was aż trzy Gliwickie Gry Rodzinne. Każda ma inne hasło przewodnie i rozpoczyna się w innym miejscu.
Pierwsza gra za nami. 3 lipca w parku Chopina wrażeń nie brakowało! Było przeciąganie samochodu, skoki w workach, park linowy i slalom. Zaopatrzone w mapy rodziny spędziły niezapomnianą, aktywną sobotę!

Przed nami kolejne emocje!

Przed nami jeszcze dwie rodzinne zabawy (14 sierpnia i 11 września) oraz długi, pełen ekstremalnych wyzwań Gliwicki Rajd Przygodowy 360 Stopni (12 września).

Drugi rajd dla rodzin odbędzie się w sobotę, 14 sierpnia. Uchylając rąbka tajemnicy zdradzimy, że pełne emocji konkurencje będą oscylowały w tematyce natury i ekologii. Trzymajcie rękę na pulsie – zapisy ruszą w poniedziałek, 2 sierpnia, o godz. 10.00!

Jak się zapisać?

To proste! Zapisy na wszystkie kategorie Gliwickiego Rajdu Przygodowego prowadzone są poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.team360.pl/pl/entry/race. Wystarczy się zalogować, wybrać rajd, w którym chcecie wziąć udział i zapisać się. Od poniedziałku, 2 sierpnia będzie można zapisać się na Grę Rodzinną, która odbędzie się 14 sierpnia, cały czas można się zapisywać na długodystansowy, ekstremalny Gliwicki Rajd Przygodowy 360 Stopni, który odbędzie się 12 września – wolne miejsca są do Waszej dyspozycji!
11 września odbędzie się trzecia gra rodzinna – o rozpoczęciu zapisów na to konkretne wydarzenie  będziemy informować na stronie internetowej www.gliwice.eu.

Dla kogo Rajd?

Dla każdego! Wystarczy zapał, dobry nastrój, pozytywna energia i znośna kondycja fizyczna. Drużyna w Gliwickiej Grze Rodzinnej może liczyć od 2 do 5 osób. Jeden z uczestników musi być pełnoletni. W składzie musi być też (co najmniej) jedno dziecko poniżej 14 roku życia.
12 września odbędzie się Gliwicki Rajd Przygodowy 360 Stopni.

W Rajdzie biorą udział dwuosobowe drużyny. Tradycyjnie będzie trzeba się zmęczyć – biegając, jeżdżąc na rowerze i rolkach. Zostało jeszcze trochę czasu, dlatego możecie popracować nad formą. Ale spokojnie – stawiamy na dobrą zabawę, a do mety każdy może dotrzeć w swoim tempie. Ci, którzy brali udział w poprzednich edycjach, potwierdzą – dobra zabawa gwarantowana! (mf)

 

Spotkajmy się w dzielnicy Politechnika!

arena gliwice

Zapraszamy do rozmowy o przyszłości naszego miasta w ramach prac nad nową strategią „Gliwice 2040”! Czekamy na Was w dzielnicy Politechnika w sobotę 7 sierpnia między 15.00 a 19.00, w strefie kulturalno-edukacyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej pod Areną Gliwice (w ramach wydarzenia Summer Arena). Przyjdźcie koniecznie!

Pszczyńska – utrudnienia w ruchu po osunięciu skarpy

sprzątanie Pszczyńskiej

Ul. Pszczyńska na odcinku między ulicami Panewnicką i św. Jacka zamknięta dla ruchu do czasu usunięcia zanieczyszczenia jezdni spowodowanego osunięciem się skarpy kopalnianej!

Właściciel skarpy pracuje na miejscu. Do czasu usunięcia nieprawidłowości przez właściciela terenu, na której zlokalizowana jest skarpa, należy spodziewać się, że w okresie nasilonych opadów deszczu ul. Pszczyńska będzie zamykana dla ruchu – informuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Od poniedziałku remont skrzyżowania. Wahadło na Kościuszki, zmiany przystanków 676 i 840!

tablica ledowa z tekstem: Roboty drogowe Kościuszki - Zygmunta Starego

9 sierpnia od godz. 7.00 rozpocznie się remont nawierzchni jezdni skrzyżowania ulic Kościuszki i Zygmunta Starego. Na czas robót zamknięte zostaną obydwa wloty ul. Zygmunta Starego na ul. Kościuszki. Ruch ul. Kościuszki będzie odbywać się wahadłowo i sterowany będzie sygnalizacją świetlną tymczasową.

Objazdy dla zamkniętych wlotów ulic będą oznakowane. Zmienią się także trasy dla linii autobusowych nr 676 i 840:

  • trasa linii 676 w kierunku Sikornika: … – Gliwice Nowy Świat 01 – Gliwice Kochanowskiego 01 – …
  • trasa linii 676 w kierunku Placu Piastów: … – Gliwice Kochanowskiego 02 – Gliwice Nowy Świat 32 (tymczasowy) – Gliwice Nowy Świat 02 –
  • trasa linii 840 w obu kierunkach zostanie skrócona do przystanku Gliwice Plac Piastów.

Zmiany w obsłudze przystanków:

  • Uruchomione zostanie nowe tymczasowe stanowisko w kierunku placu Piastów, Gliwice Nowy Świat 32, które zlokalizowane zostanie  na ul. Nowy Świat za skrzyżowaniem z ul. Kochanowskiego (na odcinku pomiędzy przejściem dla pieszych a posesją Nowy Świat 23) – dotyczy linii 676,
  • Wyłączone z obsługi  zostaną przystanki: Gliwice Zygmunta Starego 01 i 02, Gliwice Teatr 01 i 02 –  dotyczy linii 676,
  • Wyłączone z obsługi  zostaną przystanki: Gliwice Dworcowa 01 i 02 , Gliwice Strzody 01 i 02, Gliwice Górnych Wałów 01 i 02, Gliwice Teatr 01 i 02 , Gliwice Zygmunta Starego 01 i 02, Gliwice Nowy Świat 01 i 02, Gliwice Wrocławska 01 i 02  –  dotyczy linii 840.

Dowiedz się więcej o „Czystym Powietrzu"! Weź udział w otwartym spotkaniu online

logotyp ciepło

Miasto Gliwice zachęca do udziału w spotkaniu informacyjnym na platformie komunikacyjnej Teams, poświęconym szczegółom rządowego programu „Czyste Powietrze”. Z pomocą fachowca będzie można sprawdzić, czy kwalifikujemy się do udziału w programie oraz zapoznać się z zasadami uzyskania dofinansowania.

Spotkanie online odbędzie się w środę 11 sierpnia. Poprowadzi je Olga Czyż z Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Gliwicach. Początek – godz. 16.00. Jak dołączyć? Wystarczy uruchomić przeglądarkę internetową na komputerze i kliknąć w link aktywacyjny dostępny pod adresem: https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_ZWYwODU0N2YtYWMwNi00OGQwLThlMmUtOWIyM2FlMjQ5NmJl%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%227869294d-5419-4734-b5d0-87cbaa41437e%22%2c%22Oid%22%3a%2225b7f122-fd7a-4ccb-a25d-3218767486ba%22%7d.

Dodatkowe informacje w sprawie spotkania można uzyskać pod nr. tel. 32/238-54-45, 32/239-12-78.