Biuletyn Informacyjny Urzędu Miejskiego w Gliwicach, 22 czerwca 2022 r.

// 22-06-2022

#Gliwice2040. Konsultacje projektu nowej strategii miasta

baner konsultacji społecznych

Od 13 czerwca trwają konsultacje społeczne projektu nowej strategii miasta „Gliwice 2040". Uwagi do proponowanych treści dokumentu można zgłaszać do 25 lipca.

Formularz konsultacyjny jest dostępny w wersji elektronicznej na Gliwickiej Platformie Partycypacyjnej decydujmyrazem.gliwice.pl. Tam też znajduje się projekt nowej strategii.

W wersji papierowej formularz można pobrać i złożyć w następujących punktach, w godzinach ich pracy:

  • w siedzibach Urzędu Miejskiego, przy ul. Zwycięstwa 21 i Jasnej 31A,
  • w Bibliotece Centralnej przy ul. Kościuszki 17, Biblioforum przy ul. Lipowej 1 oraz filiach Biblioteki,
  • w Centrum 3.0 – Gliwickim Ośrodku Działań Społecznych przy ul. Zwycięstwa 1, w Strefie Seniora przy ul. Studziennej 6, w Strefie Aktywności Społecznej Centrum 3.0 przy ul. Jagiellońskiej 21,
  • w Centrum Kultury Victoria przy ul. Barlickiego 3.

W powyższych punktach zainteresowani również zapoznają się z treścią projektu nowej strategii.

Dodatkowych informacji na temat konsultacji społecznych projektu nowej strategii miasta „Gliwice 2040” udziela Biuro Rozwoju Miasta UM (e-mail: gliwice2040@um.gliwice.pl, tel. 32/33-86-550).

 

CEEB. Coraz mniej czasu! Jak złożyć deklarację elektroniczną?

model domu 3d i panel energetyczny

Tylko do 30 czerwca zarządcy lub właściciele budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych mieszkalnych (deklaracja A) oraz budynków i lokali niemieszkalnych (deklaracja B) muszą zarejestrować zainstalowane źródła ciepła w ramach Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków tworzonej przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.  Złożenie deklaracji do CEEB jest obowiązkowe, a najłatwiej zrobić to przez Internet, za pośrednictwem serwisu ceeb.gov.pl. Podpowiadamy, co należy wiedzieć.

Ile jest czasu na złożenie deklaracji?

  • do 30 czerwca – w przypadku istniejących budynków,
  • 14 dni od uruchomienia źródła ciepła – w przypadku nowych obiektów, jak i w przypadku obiektów istniejących, w których instaluje się nowe źródło ciepła.

Jak zrobić to najszybciej?

Najlepiej online na komputerze, za pośrednictwem serwisu ceeb.gov.pl. Do rejestracji konieczne jest posiadanie profilu zaufanego, e-dowodu lub podpisu kwalifikowanego.

Krok 1. Budynek i adres

Po zarejestrowaniu się (np. przez profil zaufany), wybierasz opcję „budynek”, gdzie dodajesz adres lub adresy nieruchomości, jeśli posiadasz ich więcej. Następnie do wyboru są formularze „A” (dla budynków mieszkalnych – domów jednorodzinnych, kamienic, bloków itp. oraz budynków zbiorowego zamieszkania, np. hoteli czy internatów) oraz „B” (dla budynków niemieszkalnych, o różnych typach działalności – od garaży, piekarni, przez muzea, biblioteki, domy kultury, szkoły, dworce, szklarnie, szpitale, biura, po kotłownie, gospodarstwa rolne i kościoły). Jeśli w budynku mieszkalnym znajdują się lokale niemieszkalne, to należy wypełnić dwie deklaracje!

Krok 2. Źródła ciepła

System zapyta cię, czy źródło zostało uruchomione po 1 lipca 2021 roku. Rejestrujesz wszystkie źródła ciepła i spalania paliw, jakie są w budynku.

Najwięcej miejsca w deklaracji poświęcone jest kotłom na paliwa stałe. Trzeba określić, czy jest to kocioł z ręcznym czy automatycznym podawaniem paliwa (zasypowy). Następnie podać, jakiej klasy jest kocioł (ekoprojekt, klasy 3-5 lub poniżej klasy 3; jest też opcja „bez informacji”. W przypadku wszystkich kotłów należy też podać, jakie jest stosowane paliwo – czy jest to węgiel, biomasa, pellet czy drewno).

Trzeba zarejestrować m.in. kotły gazowe, olejowe, piece kaflowe, kominki, ogrzewanie z miejskiej sieci, kolektory słoneczne, pompy ciepła, ogrzewanie elektryczne. Nie trzeba podawać ani roku produkcji, ani typu kotła. Nie ma znaczenia, czy jest to źródło używane czy nie – jeśli jest w budynku, to trzeba je zgłosić, odpowiednio zaznaczając, czy urządzenie jest eksploatowane lub nie. Liczą się też urządzenia wykorzystywane do ogrzewania wody użytkowej.

Warto wiedzieć, że w serwisie ceeb.gov.pl wdrożono  narzędzia sprawdzające, wyświetlające odpowiednie komunikaty i podpowiedzi, jeśli jakiejś niezbędnej informacji zabraknie w deklaracji elektronicznej – to niewątpliwa zaleta w stosunku do jej wersji papierowej.

Krok 3. Złożenie deklaracji

Na końcu system pyta, czy na pewno chcesz złożyć deklarację. Kliknięcie „złóż” oznacza, że czynności nie można cofnąć. Można natomiast zapisać kopię roboczą, jeśli potrzebne jest zweryfikowanie informacji przed wysłaniem deklaracji. Swoją deklarację zobaczysz potem w systemie – wystarczy wrócić do początku i wybrać opcję „deklaracje złożone”. Natomiast w celu złożenia korekty, można wypełnić drugą deklarację.

Rejestr źródeł ciepła jest pierwszą częścią Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. W tej bazie oprócz danych o ogrzewaniu znajdą się też informacje o budynkach, programach pomocowych dla mieszkańców czy kontrolach kominiarskich.

Dodatkowe informacje, instrukcje oraz przykłady wypełnienia deklaracji, publikowane przez GUNB, można pozyskać ze strony : www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow.

(ŚR)

 

GUKS Carbo kończy 20 lat

Plakat zapowiadający obchody 20-lecia GUKS Carbo

Walki adeptów, prezentacja zawodników w ringu i emocjonujące mecze bokserskie – to tylko niektóre z atrakcji w ramach obchodów 20-lecia Gliwickiego Uczniowskiego Klubu Sportowego GUKS Carbo. Organizatorzy imprezy zapowiadają prawdziwe bokserskie widowisko.

Okrągłe, dwudzieste urodziny klubu zrzeszającego młodych gliwickich pięściarzy odbędą się w sobotę, 25 czerwca, w hali sportowej przy ul. Jasnej 31 w Gliwicach. Na uczestników wydarzenia czekać będzie moc sportowych wrażeń.

O godzinie 17.00 drzwi hali zostaną otwarte dla przybywających gości. Prawdziwe sportowe widowisko otworzą jednak walki adeptów, które rozpoczną się o godzinie 17.30.  Po nich, o godzinie 18.00 zawodnicy zaprezentują się w ringu. Część oficjalna imprezy przewidziana została na godzinę 18.30. Jednak prawdziwą wisienką na urodzinowym torcie GUKS Carbo będzie mecz bokserski, który rozpocznie się o godzinie 19:00. W jego ramach zawodnicy stoczą w ringu 10 walk.

Gliwicki Uczniowski Klub Sportowy Carbo powstał z inicjatywy byłych pięściarzy rozwiązanego w 1991 roku Klubu Sportowego Carbo - Henryka Wilka i Stanisława Syjuda. Oficjalnie rozpoczął działalność na początku lipca 2002 roku. Początkowo treningi odbywały się m.in. w sali byłego Kolegium Nauczycielskiego przy ul. Królowej Bony oraz w jednej z sal szkoły przy ul. Kozielskiej 1. Później na stałe przeniosły się do opuszczonego, stuletniego budynku po dawnej hali sportowej Fabryki Lin i Drutu przy ul. Dubois 36. Od kilku lat gliwiccy pięściarze mają do dyspozycji zmodernizowaną halę sportową przy ul. Jasnej 31 w Gliwicach, na której przebudowę miasto przeznaczyło 919 tys. zł.

Podopieczni GUKS Carbo przez lata wywalczyli mocną pozycję na arenie polskiej i międzynarodowej. Wśród nich należy wymienić Magdalenę Stelmach – srebrną medalistkę Mistrzostw Świata, Lidię Fidurę – brązową medalistkę Mistrzostw  Świata, Mistrzostw Europy i Igrzysk Europejskich oraz ośmiokrotną mistrzynię Polski oraz medalistkę Mistrzostw Europy Juniorek – Alexas Kubicki.

Wstęp na uroczystość z okazji 20 urodzin GUKS Carbo jest bezpłatny. (ml)

#zielonegliwice. Zielono i pięknie w Gliwicach

łąka kwietna

Gliwice intensywnie się zazieleniają. Od początku roku nasadzono kilka tysięcy drzew, krzewów i bylin. Tworzone są też zielone ekrany, trwa akcja odbrukowywania ulic i wprowadzania zieleni w miejscach, w których do tej pory jej nie było. Dzięki temu tworzone są nowe zielone przestrzenie, a miasto wygląda pięknie. Nowe rośliny nie tylko zdobią, ale też przyczyniają się do większej absorbcji wody opadowej, spowalniając zmiany klimatu, dają też cień i wpływają na obniżenie temperatury w mieście. Przed nami kolejne nasadzenia.

Jak co roku pracownicy Zarządu Dróg Miejskich i Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych sadzą drzewa, krzewy i kwiaty na skwerach, w parkach i pasach drogowych.  Efekty widać w całym mieście – jest pięknie. Tylko w ostatnich dwóch miesiącach setki nowych nasadzeń pojawiły się w wielu miejscach Gliwic, m.in. na skwerze u zbiegu ulic Rolników i Parkowej nasadzono derenie, kaliny, lilaki i tawuły oraz bergenie, bodziszki  i funkie. Również ulice Rybnicką i Fredry ozdobiło kilkadziesiąt nowych drzew – wzdłuż ul. Rybnickiej uzupełniono szpaler rosnących tam klonów, a ulicę Fredry ozdobiły wiązy. Nasadzenia  widoczne są też przy ul. Traktorzystów, Przyszowskiej, Niezapominajki i Kozielskiej oraz Pionierów, Kochanowskiego i Toszeckiej. Półtora tysiąca nowych roślin – róż, irg, tawuł, berberysów i jałowców – zamieszkało na rondzie Górników w Ligocie Zabrskiej. Nowe krzewy pojawiły się też wzdłuż ul. Kujawskiej, przy ul. Hutniczej i Zabrskiej. Ul. Główną i plac Niepodległości ozdobiły kasztanowce czerwone.

Gdzie tylko jest to możliwe ZDM prowadzi akcję odbrukowywania – ostatnio takie działania przeprowadzono na ul. Studziennej. Miejsce kostki zajęło tam dziesięć klonów zwyczajnych. Kolejnych pięć nasadzonych zostanie jesienią. Podobne działania zrealizowano też przy ul.: Daszyńskiego, Powstańców Warszawy i Orlickiego oraz przy ul. Skowrońskiego. Wkrótce nasadzenia będą realizowane również na styku ul. Częstochowskiej i Konarskiego oraz przy ul. Sobieskiego.

Dodatkowo, wzdłuż ul. Daszyńskiego nasadzono ponad sto wiązów holenderskich oraz tysiąc róż. Ponad 1200 tych kwiatów pojawiło się również na odcinku od obwodnicy zachodniej do Starej Cegielni. W przyszłym roku różanymi obsadzeniami objęty zostanie odcinek od Starej Cegielni do ul. Traktorzystów.

Piękno ma kolor zielony
Pięknieje też Rynek – odwiedzających serce miasta już wkrótce cieszyć będą platany oraz hortensje, róże i cisy, a także byliny, m.in. jeżówka, lawenda, rozplenica japońska, żurawka i powojnik. Całość dopełnią czosnki i tulipany botaniczne. Obecnie zrealizowano 80 % planu nasadzeń w tym miejscu.

Zakończono też prace przy tworzeniu kolejnych zielonych ekranów, które izolują od hałasu i zanieczyszczeń. Tym razem zaaranżowano je wzdłuż obwodnicy zachodniej – w rejonie skrzyżowania z ul. Ku Dołom oraz w okolicy ul. Głowackiego nasadzono graby pospolite. Ponad 100 drzew przybyło też wzdłuż nowopowstającego łącznika ulic Tarnogórskiej i Chałubińskiego. Tę przestrzeń ozdobi dodatkowo niemal 4,5 tys. tawuł i trzmielin. Zielone ekrany pojawiły się również wzdłuż ul. Traktorzystów.

– Staramy się wykorzystywać każde wolne miejsce w pasach drogowych, aby tam, gdzie tylko to możliwe, organizować zupełnie nowe nasadzenia, uzupełniać już istniejące czy zagospodarować je na nowo. Nasze realizacje mają charakter systemowy, ponieważ uwzględniają określony zestaw roślin, który w zależności od konkretnej lokalizacji jest, w całości bądź w części, wykorzystywany. Nasadzenia korespondują ze sobą i stanowią przemyślaną całość, co wpływa na poprawę mikroklimatu w mieście – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Wypiękniała też ul. Partyzantów w Łabędach – to dzięki nowym 120 krzewów i 20 drzewom. Świeżą roślinność – tym razem w donicach –  można zobaczyć również przy przystanku autobusowym, przy placu Adama Mickiewicza i przy ul. Dolnych Wałów. Ostatnio ponad 170 nowonasadzonych drzew, m.in. lip, kasztanowców czerwonych, grabów pospolitych, topoli, osik, głogów i tulipanowców amerykańskich – znalazło się w pasach drogowych na terenie całego miasta.

Szczególnego charakteru nadają gliwickim skwerom feniksy kanaryjskie, które od lat w okresie letnim opuszczają wnętrza Palmiarni Miejskiej, by cieszyć oko gliwiczan i gości odwiedzających nasze miasto. Dzięki nim egzotyczny klimat można poczuć na skwerze nad Drogową Trasą Średnicową, w parku Chopina czy w miasteczku akademickim.

Nowe rośliny wymagają troskliwej opieki
O nowe nasadzenia dbają wykonawcy w ramach umowy zawartej z Zarządem Dróg Miejskich. Pielęgnują, podlewają i wykonują niezbędne zabiegi mające zapewnić roślinom przyjęcie się w niełatwym środowisku, jakim są pasy przyuliczne. Przez trzy lata od chwili nasadzenia wykonawca ponosi materialną odpowiedzialność za to, aby drzewa czy też inne nasadzenia właściwie się przyjęły. Dzięki wprowadzeniu rygorystycznych wytycznych co do jakości materiału oraz szczegółowego opisu wykonania usługi sadzenia, w nowych miejscach adoptuje się 90% nasadzeń. (mf)

 

 

KIERUNEK – DZIELNICE. Trynek-Sikornik

Spotkanie prezydenta z mieszkańcami Trynku

Za nami kolejne spotkania cyklu KIERUNEK – DZIELNICE. We wtorek, 21 czerwca, prezydent Gliwic Adam Neumann rozmawiał z mieszkańcami Trynku i Sikornika. Rozmowy dotyczyły lokalnych spraw i perspektyw rozwoju dzielnic.

Spotkania prezydenta Adama Neumanna z mieszkańcami gliwickich dzielnic rozpoczęły się w maju i są kontynuowane w czerwcu. To okazja do rozmów o tym, co ważne dla lokalnych społeczności i możliwościach poprawy komfortu życia nas wszystkich. Dzięki bliskiej współpracy z mieszkańcami i przekazywanym przez nich konkretnym informacjom o najbliższej im okolicy, a także rzeczowej dyskusji, można skuteczniej realizować i planować poszczególne zadania, odpowiadając na dzielnicowe potrzeby. Wykorzystanie potencjału różnych środowisk w Gliwicach sprawia, że miasto rozwija się w zrównoważony sposób oraz umacnia potencjał gospodarczy, zapewniając solidne ekonomiczne podstawy działalności w wielu obszarach, dlatego tym ważniejsze są bezpośrednie spotkania i możliwość wymiany poglądów i doświadczeń. Spotkania są otwarte dla wszystkich i każdy może zabrać głos w dyskusji na temat dzielnicy, w której odbywa się spotkanie.
Każde ze spotkań trwa półtorej godziny i jest podzielone na dwie części: wprowadzającą, z krótkim wideopodsumowaniem tego, co wydarzyło się w Gliwicach podczas ponad 2-letniej prezydentury Adama Neumanna, ze szczególnym odniesieniem do konkretnej dzielnicy, oraz główną część przeznaczoną na wymianę poglądów i zadawanie pytań na temat spraw ogólnomiejskich i dzielnicowych. Jeżeli pytań i tematów, które chcą poruszyć mieszkańcy, jest więcej, można je przekazać po spotkaniu pracownikom Urzędu Miejskiego, którzy kierują sprawy do rozpatrzenia do odpowiednich wydziałów UM lub jednostek miejskich.
W trakcie spotkania na Trynku i Sikorniku mieszkańcy przedstawili nurtujące ich sprawy oraz prośby o interwencje. Uwaga mieszkańców skupiona była głównie na kwestiach planu zagospodarowania przestrzennego, budowie nowych ścieżek rowerowych, podwyżkach cen za ogrzewanie miejskie oraz podtopieniach działek na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych „Jutrzenka” i zabudowań przy ul. Bielika. Poruszono też m.in. kwestię miejsc parkingowych, naprawy chodników, opłat za śmieci, nadmiernego hałasu i stanu budynku po dawnej stacji kolejki wąskotorowej oraz organizacji komunikacji na trasie Gliwice – Rybnik. Mówiono też o potrzebie zamontowania dodatkowych punktów oświetleniowych, czystości i bezpieczeństwie, a także możliwościach organizacji dodatkowych pieszych patroli policyjnych. Mieszkańcy niepokoili się  o przyszłość ogródków działkowych przy ul. Czapli, zwrócili uwagę na problem „dzikich” reklam oraz potrzebę organizacji dodatkowych zielonych przestrzeni. Poruszono też kwestię zbiorników retencyjnych, uporządkowania Ostropki i budowy strefy ekonomicznej w nowej części Sikornika.
Na spotkaniach obecna była Anna Gilner, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, która wyjaśniła kwestie dotyczące remontów i utrzymania infrastruktury drogowej oraz Roksana Burzak, naczelnik Wydziału Gospodarowania Wodami Urzędu Miejskiego w Gliwicach i Bożena Kus, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Gliwicach.
Wiele spraw zostało wyjaśnionych od razu podczas spotkań, ponieważ większość poruszonych kwestii jest dobrze znana władzom Gliwic i są już w trakcie rozwiązywania. Pozostałe – z uwagi na szerszy kontekst bądź typowo indywidulany charakter – zostały zapisane i będą analizowane.
Cykl KIERUNEK – DZIELNICE potrwa do końca czerwca. Najbliższe spotkania odbędą się 23 czerwca w dzielnicy Wojska Polskiego i Zatorze. (mf)

 

 

Śpiew, taniec i gra aktorska są bliskie ich sercom

występo dyplomantów aństwowego Policealnego Studium Zawodowego Wokalno-Baletowego w Gliwicach

Za młodymi artystami Państwowego Policealnego Studium Zawodowego Wokalno-Baletowego w Gliwicach ważne wydarzenie – pokaz spektaklu dyplomowego „Kandydatki na żonę” według jednoaktowej komedii Andrzeja Dembończyka. 21 czerwca na scenie Teatru Miejskiego dyplomanci pokazali pełnię talentu w scenach przeplatanych śpiewem i tańcem. Za adaptację i reżyserię sztuki odpowiadał Jerzy Gościński.

„Kandydatki na żonę” to zabawna opowieść o kawalerze Wiktorze, który podczas corocznych wakacji spędzanych u ciotki Zofii i wuja Zenona zostaje postawiony przed faktem dokonanym – zaaranżowanym przez wujostwo castingiem potencjalnych żon. Czy panny na wydaniu przypadną do gustu Wiktorowi? Czy znajdzie się wśród nich kandydatka na żonę?... Martyna Czich, Kamil Hofman, Wiktoria Koryciak, Anna Kruk, Tymoteusz Łydek, Natalia Mikołasek, Oliwia Pajonk, Radosław Rochmiński, Filip Zaród i Julia Zemka – tegoroczni  dyplomanci Studium – tchnęli w kreowane postacie duszę i pełnię energii, prezentując paletę swoich umiejętności.

 – Nasi młodzi artyści wykazali się dużym talentem i dojrzałością artystyczną, uwydatniając walory aktorskie, wokalne i taneczne – podkreśla Jacek Nowosielski, dyrektor Państwowego Policealnego Studium Zawodowego Wokalno-Baletowego w Gliwicach. Po zakończeniu spektaklu brawa nie miały końca. Na życzenie publiczności artyści zaśpiewali piosenkę ,,Rodzina” z repertuaru Kabaretu Starszych Panów.

Gliwicka kuźnia talentów

Państwowe Policealne Studium Zawodowe Wokalno-Baletowe powstało blisko 40 lat temu – zaczęło działać w roku szkolnym 1983/1984 dla potrzeb ówczesnej Operetki Śląskiej w Gliwicach. Szkoła mieści się w gmachu Teatru Miejskiego w Gliwicach. Jej organem prowadzącym jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a nadzorującym – Centrum Edukacji Artystycznej.

Nauka w Studium jest bezpłatna i trwa 6 semestrów. Absolwenci otrzymują państwowy dyplom z tytułem „aktor scen muzycznych”. Wiele talentów zasila później składy oper i teatrów muzycznych, zespołów ludowych i estradowych oraz formacji tanecznych w Polsce i za granicą, m.in. Opery Śląskiej w Bytomiu, Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie, Teatru Rozrywki w Chorzowie, Teatru Miejskiego w Gliwicach, Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu, Teatru Zagłębia w Sosnowcu czy zespołów ludowych „Mazowsze” i „Śląsk”.

O miejscu, w którym spełniają się artystyczne marzenia, można przeczytać więcej na stronie internetowej studiumwb.pl

Otwarto Salon Muzyczny

Eleganza na schdoach Willi Caro

19 czerwca Zespół Muzyki Salonowej Eleganza zagrał na tarasie Willi Caro. Rozpoczął się cykl koncertów na wolnym powietrzu, które co dwa miesiące będą organizowane w różnych przestrzeniach miasta.

Tradycję muzykowania w lekkim, tanecznym i wiedeńskim stylu będziemy kontynuować 21 sierpnia w parku Chopina. Początek koncertu punktualnie o godz. 12.00. Wstęp wolny.

Najbliższe spotkania prezydenta z mieszkańcami

baner

Trwa cykl spotkań prezydenta Adama Neumanna z mieszkańcami Gliwic: KIERUNEK – DZIELNICE. Najbliższe zorganizowane zostaną dla mieszkańców dzielnic: Wojska Polskiego i Zatorze.

Spotkania rozpoczęły się w maju i są kontynuowane w czerwcu. Są otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Umożliwiają przedstawienie spraw bliskich mieszkańcom danej dzielnicy oraz rozmowę o kluczowych miejskich inwestycjach. To doskonała okazja do zadania pytań czy zwrócenia uwagi na ważne aspekty życia w lokalnych społecznościach i bieżące problemy.
Spotkania organizowane są w szkołach oraz w siedzibach Centrum 3.0 – Gliwickiego Ośrodka Działań Społecznych.
Najbliższe odbędą się 23 czerwca. O godz. 16.30 rozpocznie się spotkanie dla mieszkańców dzielnicy Wojska Polskiego (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ul. Kozielska 1), a o godz. 18.30 dla mieszkańców Zatorza (Górnośląskie Centrum Edukacyjne, ul. Okrzei 20).
Spotkajmy się w dzielnicach – porozmawiajmy o tym, co ważne.

 

Uwaga kierowcy, prace serwisowe w tunelu

Tunel DTŚ

Dziś około godz. 22.30 rozpoczną się prace serwisowe w tunelu w ciągu Drogowej Trasy Średnicowej. Tunel będzie zamknięty do 23 czerwca, do godz. 4.00.

Prace serwisowe w tunelu DTŚ prowadzone są cyklicznie i są konieczne dla zapewnienia bezpieczeństwa kierowców. Sprawdzana jest poprawność działania urządzeń i zarządzających tunelem systemów. W ciągu doby tunelem przejeżdża około 30 tys. pojazdów.
Objazd wytyczono ulicami: Częstochowską, Jagiellońską, Bohaterów Getta Warszawskiego i Stanisława Byliny.