Biuletyn Informacyjny Urzędu Miejskiego w Gliwicach, 18 stycznia 2021 r.

// 18-01-2021

UWAGA Klienci Referatu Rejestracji Pojazdów - zmiany od 18 stycznia!

rezerwacja baner

Od początku pandemii Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Gliwicach nieprzerwanie świadczy usługi na rzecz mieszkańców, dostosowując tryb pracy do oczekiwań klientów z zachowaniem obowiązujących procedur prawnych. Z uwagi na brak możliwości zapewnienia przez Urząd klientom komfortu oczekiwania na załatwienie sprawy wewnątrz budynku, pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi oraz licznymi prośbami klientów od 18 stycznia zmieniają się zasady obsługi klientów Referatu Rejestracji Pojazdów w Urzędzie Miejskim przy ul. Zwycięstwa 21 – konieczna będzie elektroniczna rezerwacja wizyt.

REJESTRACJA POJAZDÓW - REZERWACJA WIZYTY

Od 18 stycznia stanowiska obsługi w Referacie Rejestracji pojazdów przy ul. Zwycięstwa 21 (wejście od strony ul. Zwycięstwa) i Jasnej 31A dostępne są dla klientów indywidualnych, którzy zarezerwowali wizytę internetowo pod adresem https://rezerwacjakm.gliwice.eu lub zostali wezwani przez pracownika Wydziału Komunikacji.

Klienci po okazaniu przy wejściu indywidualnego kodu elektronicznej rezerwacji wizyty oczekują  w holu głównym na wejście na salę obsługi.

Wprowadzenie wcześniejszej internetowej  rezerwacji wizyty zapewni klientom komfort, szczególnie w obliczu obecnych trudnych warunków atmosferycznych. Jednocześnie zachowane zostaną wymogi zawarte w § 22 rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii z dnia 21 grudnia 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 2316), zgodnie z którymi dopuszczalna liczba interesantów przebywających, w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi, z wyłączeniem osób realizujących zadania w zakresie obsługi interesantów  oraz konieczność zapewnienia odpowiedniego dystansu osób oczekujących,

Przypominamy o wymogu zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji rąk/noszeniu rękawiczek.

Wydział Komunikacji przypomina, że istnieją następujące formy realizacji spraw:

- złożenie dokumentów w Biurze Podawczym Urzędu,

- przesłanie zawiadomień / wniosków z wykorzystaniem platformy SEKAP oraz ePUAP,

- rezerwacja internetowa terminu wizyty w Referacie Rejestracji Pojazdów.

- telefoniczne umówienie wizyty w Referacie przy ul. Jasnej 31a – dotyczy klientów zbiorowych (tzn. klientów którzy są zainteresowani załatwieniem podczas jednej wizyty 3 lub więcej spraw).

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: http://bip.gliwice.eu/obsluga-klientow-w-czasie-epidemii

(mf)

 

 

 

 

 

 

 

Obowiązujące zasady obsługi klientów

widok na Urząd Miejski w Gliwicach

W poczekalniach w holu od strony ul. Zwycięstwa oraz od strony ul. Wyszyńskiego, w maseczkach i z zachowaniem niezbędnego 1,5-metrowego odstępu między poszczególnymi osobami – tak, wygodnie i bezpiecznie, klienci Urzędu Miejskiego oczekują na załatwienie swojej sprawy w gliwickim magistracie. Urząd cały czas działa normalnie,  zgodnie z obowiązującymi aktualnie przepisami definiującymi  zasady bezpieczeństwa i w najbliższym czasie  nie jest planowane wprowadzanie żadnych istotnych zmian w organizacji jego pracy.

REJESTRACJA POJAZDÓW - REZERWACJA WIZYTY

Wejście od ul. Zwycięstwa (przy bankomacie) jest przeznaczone dla klientów:

  1. Wydziału Komunikacji – uwaga! Od 18 stycznia obowiązuje elektroniczna rejestracja wizyt (pod adresem https://rezerwacjakm.gliwice.eu/index.php). Sprawy z zakresu Praw Jazdy – złożenie wniosku o wydanie międzynarodowego prawa jazdy, pozwolenia na kierowanie tramwajem, prawa jazdy (zmiana ważności, zmiana danych, utrata/zniszczenie dokumentu), złożenie wniosku o wydanie Profilu Kandydata na Kierowcę (PKK) i odbiór nowego dokumentu - bez wcześniejszego umawiania wizyty.

  2. stanowisk Wydziału Podatków i Opłat;
  3. Biura Obsługi Interesantów – z wyjątkiem Biura Podawczego.

Wejściem od ul. Zwycięstwa z lewej strony głównych drzwi wejściowych wchodzą osoby zgłaszające zgon.

Wejście od ul. Wyszyńskiego jest przeznaczone dla klientów:

  1. Wydziału Spraw Obywatelskich – uwaga, klientom nie są już wydawane identyfikatory! Nie trzeba umawiać się telefonicznie, jednak na sali bezpośredniej obsługi może przebywać maksymalnie do 6 klientów (w zależności od liczby czynnych stanowisk). W przypadku, gdy wszystkie stanowiska na sali będą zajęte, klienci powinni oczekiwać na obsługę w holu. Po wejściu do budynku UM należy zdezynfekować ręce (lub założyć rękawiczki), warto także mieć własny długopis.
  • W celu usprawnienia obsługi, należy wypełnić wcześniej stosowne wnioski lub zgłoszenia oraz załączyć potwierdzenie dokonania opłaty w przypadku wniosku o wydanie zaświadczenia. Niezbędne druki można pobrać ze strony internetowej pod adresem: http://bip.gliwice.eu/formularze oraz przy wejściu głównym do UM. Katalog spraw z opisami usług z zakresu Wydziału Spraw Obywatelskich znajduje się pod adresem: http://bip.gliwice.eu/karty-informacyjne.
  • Wykaz spraw, które można załatwić w pełni elektronicznie, korzystając z platformy ePUAP lub ze strony obywatel.gov.pl, można znaleźć na stronie https://bip.gliwice.eu/karty-informacyjne.
  1. Od poniedziałku 19 października do odwołania Urząd Stanu Cywilnego pozostaje zamknięty dla bezpośredniej obsługi klienta, z wyjątkiem rejestracji zgonów. Dokumenty można składać w Biurze Podawczym (wejście od strony ul. Wyszyńskiego) oraz drogą elektroniczną za pośrednictwem ePUAP. !!! Od 30 października w ceremonii ślubu cywilnego w Ratuszu będzie mogło uczestniczyć tylko 5 osób – 2 zawierających małżeństwo, 2 świadków, urzędnik USC !!!
  2. Terenowego Punktu Paszportowego podlegającego Śląskiemu Urzędowi Wojewódzkiemu – decyzją ŚUW wizyta jest możliwa wyłącznie po telefonicznym umówieniu terminu wizyty (na podstawie listy);
  3. Biura Podawczego – bez ograniczeń;
  4. pozostałych wydziałów po wcześniejszym umówieniu terminu wizyty (na podstawie listy), na stanowiskach obsługi w sali 146 na I piętrze UM – Uwaga! O umówionej godzinie pracownik danego wydziału odbiera klienta i kieruje go do sali 146 schodami przy punkcie ksero/foto. Osoby niepełnosprawne, seniorzy, klienci z dzieckiem w wózku są kierowani do windy przy Urzędzie Stanu Cywilnego.

 

POZOSTAŁE WYDZIAŁY UM

Szczegółowe zasady obsługi klienta przez poszczególne wydziały Urzędu Miejskiego znajdują się pod adresem https://bip.gliwice.eu/zasady-obslugi-w-poszczegolnych-wydzialach.

Jest mróz, zwróć uwagę na potrzebujących!

człowiek w oddali na śniegu, przy rowerze

Bardzo niskie temperatury, znacznie poniżej zera sprawiają, że wiele osób , zwłaszcza bezdomni, potrzebują szczególnej uwagi oraz  pomocy. Osoby pozbawione dachu nad głową wspomaga Straż Miejska w Gliwicach, Ośrodek Pomocy Społecznej, mogą też korzystać z ogrzewalni i darmowych posiłków. Prowadzona jest również zbiórka odzieży.

W miniony weekend strażnicy miejscy skontrolowali 34 miejsca, w których przebywają osoby bezdomne.

W większości przypadków nie potrzebują one pomocy. Od 4 do 14 stycznia do ogrzewalni i Brata Alberta przewieźliśmy 11 osób. Jeśli temperatury są naprawdę niskie nasze patrole doraźnie rozwożą również ciepłe napoje osobom bezdomnym – mówi Janusz Bismor, komendant Straży Miejskiej w Gliwicach.

Poza kontrolami, strażnicy organizują wewnętrzne zbiórki odzieży i kołder, które rozdają potrzebującym. Podobne akcje organizują również inne podmioty – wieszak z ciepłą odzieżą, z której można skorzystać znajduje się m.in. przy Centrum Sportowo-Kulturalnym „Łabędź” w Łabędach.

Bardzo niskie temperatury sprawiają, że coraz więcej osób bez dachu nad głową lub przeczekujących zimę w garażach zgłasza się do ogrzewalni – obecnie w nowo oddanym do użytku obiekcie u zbiegu ulic Noakowskiego i Dworskiej przebywa 15 osób, w tym cztery kobiety. Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach dokładają wszelkich starań, by osoby te mogły bezpiecznie przeczekać najmroźniejsze dni i noce w godnych warunkach. W nowej ogrzewalni do dyspozycji osób potrzebujących jest 30 miejsc, wyposażone w krzesła dwa pomieszczenia pobytowe, w tym jedno o powierzchni ponad 50 m2 z przeznaczeniem dla mężczyzn oraz drugie - mniejsze z przeznaczeniem dla kobiet, odrębne łazienki i pralka. Każde z pomieszczeń posiada dostęp do oddzielnej łazienki. Do użytku jest też jest kącik kuchenny, w którym można przygotować m.in. gorący napój. Obiekt jest nowoczesny, wyposażony w pompę ciepła, kolektory słoneczne, ma nowatorski system ogrzewania.

Całodobowa ogrzewalnia jest czynna od 1 stycznia, prowadzi ją Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach.

Osoby bezdomne mogą korzystać z darmowych posiłków – wystarczy zgłosić się do pracownika socjalnego przy ul. Ziemowita 1, który przeprowadzi niezbędny wywiad socjalny i wskaże możliwości uzyskania wsparcia. W Gliwicach znajdują się cztery darmowe jadłodajnie: w Śródmieściu, Łabędach, Sośnicy i dzielnicy Zatorze.

Chcesz pomóc? – dzwoń!

Osoby bezdomne potrzebujące pomocy mogą kontaktować się z pracownikami OPS w dni robocze od godz. 8.00 do 15.00 pod numerem telefonu 32/335-96-80 lub przez 7 dni w tygodniu, przez całą dobę, z koordynatorem zimowym (nr. tel.: 693-346-323) oraz z dyżurnym straży miejskiej pod numerem telefonu 986. Jest to również telefon, pod którym dzwonić można zgłaszać potrzebę pomocy dla osoby trzeciej. Pod wojewódzkim nr tel. 987 można z kolei uzyskać informacje na temat pracy i zasad wydawania posiłków w darmowych jadłodajniach i działalności ogrzewalni. Pod tym numerem można także uzyskać wszelkie informacje na temat pomocy osobom bezdomnym. (mf)

Utrudnienia na ul. Piwnej i Daszyńskiego

znak drogowy

W najbliższych dniach kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na ul. Piwnej i Daszyńskiego - ruszają prace na sieciach kanalizacyjnych. Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności. 

We wtorek 19 stycznia na ul. Piwnej rozpocznie się budowa przyłączy kanalizacji sanitarnej i deszczowej – Informuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach. W związku z pracami  kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami – zajęta zostanie część jezdni w rejonie przystanku autobusowego. Ruch będzie się odbywał w obu kierunkach, przy ograniczeniu prędkości do 30 km/h. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem prace zakończą się w piątek 22 stycznia.

W najbliższą środę, 20 stycznia, rozpocznie się budowa włączeń do sieci kanalizacyjnej budowy kolejnego odcinka obwodnicy Gliwic. To oznacza, że na ul. Daszyńskiego zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Roboty będą prowadzone przy jednostronnym zwężeniu jezdni z zachowaniem ruchu dwukierunkowego. Utrudnienia mają potrwać tylko jeden dzień. (mf)

Zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19

szczepimy się - tło

15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

REJESTRACJA

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  •     od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat,
  •     od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat.

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

 

MAPA PUNKTÓW SZCZEPIEŃ

 

Jak się zarejestrować?

1. Przez całodobową i bezpłatną infolinię - 989

Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer zostanie przesłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób można zarejestrować również np. dziadków lub rodziców.

 

2. Elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień w pobliżu miejsca zamieszkania. Można również zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście –wystarczy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i wskazać dogodną datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji zostanieprzesłane powiadomienie SMS, a kolejne - dzień przed planowanym terminem.

Aby korzystać z tego sposobu rejestracji należy posiadać Profil Zaufany.

 

3. W wybranym punkcie szczepień

 Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są na stronie www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien.

ZGŁOSZENIA

Od 15 stycznia osoby w wieku18-69 lat będą mogły  zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online dostępny na stronie www.gov.pl/web/szczepimysie/zgloszenia.

  1. Wypełnij prosty formularz (podaj imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu).
  2. Na adres mejlowy, który podałeś w formularzu, otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia.
  3. Wejdź na swoją pocztę i kliknij w link - Twój formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie.
  4. Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość mejlową z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie.

Ważne! Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online nie jest rejestracją na szczepienie. Zarejestrować będzie się można w momencie, kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla danej grupy wiekowej.

Więcej informacji: www.gov.pl/web/szczepimysie

#SzczepimySię w Szpitalu Miejskim nr 4

szczepienie covid

Ruszyły telefoniczne infolinie dotyczące szczepień przeciw COVID-19 w Szpitalu Miejskim nr 4. Pod numerami telefonów 508-801- 692 oraz 508-801-524 między 8.00 a 16.00 dyżurują konsultanci, którzy udzielą niezbędnych informacji dotyczących rejestracji do populacyjnego programu szczepień, pomogą seniorom oraz ich bliskim w wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości.

 

Upamiętnią ofiary marszu śmierci

żołnierze przy zbiorowej mogile

Bieg Pamięci ze Światłem Pokoju w 76. rocznicę ewakuacji hitlerowskiego obozu Auschwitz-Birkenau w dużej mierze przeniesie się do Internetu. Na trasie Oświęcim–Gliwice zapłonie symboliczny ogień pokoju, a pozostałe wydarzenia można śledzić na Facebooku.

Marszobieg z Oświęcimia do Gliwice w tym roku, ze względu na trwającą pandemię koronawirusa, będzie inicjatywą zamkniętą. Wezmą w niej udział nauczyciele ze szkół, które włączają się w obchody. Między innymi w Oświęcimiu, Bieruniu, Mikołowie i Gliwicach zapalą Światło Pokoju, pobrane tego samego ranka spod obozowej ściany śmierci w Auschwitz. Dodatkowo w kierunku Wodzisławia Śląskiego wyruszy grupa piechurów z PTTK Radlin, która od lat upamiętnia w ten sposób kolumnę więźniów popędzoną przez nazistów w tamtym kierunku.

Od 22 do 24 stycznia relację z biegu na trasie Oświęcim–Gliwice, w postaci dziewięciu specjalnie przygotowanych na tę okazję odcinków filmowych, będzie można śledzić na stronie Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach na Facebooku. Odcinki filmowe będą, obok relacji, ładunkiem wiedzy na temat marszów śmierci, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc pamięci w: Oświęcimiu, Bieruniu, Mikołowie, Mokrem, Borowej Wsi, Przyszowicach i Gliwicach, które realizatorzy projektu łączą światłem pokoju. Każdy z odcinków opatrzony będzie pytaniami konkursowymi  z atrakcyjnymi nagrodami – zapowiada Adam Sarkowicz, dyrektor I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzycznego im. E. Dembowskiego w Gliwicach, które włącza się w inicjatywę.

Między 17 a 21 stycznia 1945 roku w pieszych kolumnach wyprowadzono blisko 56 tys. więźniów. Wielu z nich zastrzelili konwojujący ich esesmani, wielu zmarło z zimna, wycieńczenia i głodu. Na a cmentarzu Centralnym znajdują się mogiły, do których w 1948 roku przeniesiono szczątki ofiar wydarzeń ze stycznia 1945 roku.

Na stronie internetowej I LO można znaleźć informacje o konkursach związanych z Biegiem Pamięci (klik).

Te drogi zostaną wyremontowane w 2021 r.

skrzyżowanie

Wiosną ruszy nowy sezon remontowy na gliwickich drogach. Zarząd Dróg Miejskich opublikował listę ulic, które zostaną zmodernizowane w tym roku.

Drogi gminne:

Aleja Sikornik - II etap (odcinek ok. 200 m od ul. Czajki w kierunku ul. Biegusa) - remont nawierzchni ciągu pieszo-rowerowego
ul. Batorego - remont nawierzchni jezdni i chodników
ul. Czarnieckiego - (odcinek od ul. Żółkiewskiego do ul. Dąbrowskiego) - remont nawierzchni jezdni
ul. Jasińskiego - remont nawierzchni jezdni, chodników i miejsc postojowych
ul. Młodych Patriotów od nr 1 do nr 5 - remont nawierzchni jezdni, chodników i miejsc postojowych
ul. Nałkowskiej - (odcinek od ul. Strzelców Bytomskich do przejazdu PKP) - remont nawierzchni chodnika
ul. Rogozińskiego - skrzyżowanie z ul. Graniczną - budowa mini ronda wraz z chodnikami w rejonie skrzyżowania
ul. Wiślana - I etap - (odcinek od skrzyżowania z ul. Jesienną do ul. Wiślanej 12 - rejon przedszkola miejskiego) - remont nawierzchni jezdni, chodników i miejsc postojowych

Drogi powiatowe:

Aleja Jana Nowaka Jeziorańskiego - (wybrane fragmenty) - remont nawierzchni jezdni
ul. Daszyńskiego - (odcinek od skrzyżowania z obwodnicą do ul. Słonecznej) - remont nawierzchni jezdni
ul. Franciszkańska - (odcinek od ul. Paulińskiej do ul. Bł. Czesława) - budowa miejsc postojowych po stronie DTŚ
ul. Kościuszki - (skrzyżowanie z ul. Zygmunta Starego oraz odcinek do skrzyżowania z ul. Ziemowita) - remont nawierzchni jezdni
ul. Rolników III etap - (odcinek ok. 300 m w kierunku ul. Knurowskiej) - remont nawierzchni jezdni i chodników
ul. Słowackiego - (odcinek od ul. Zygmunta Starego do ul. Daszyńskiego) - remont nawierzchni jezdni
ul. Strzody - remont nawierzchni jezdni
ul. Świętojańska - (odcinek od ul. Warszawskiej do ul. Cechowej) - remont nawierzchni jezdni i chodników
ul. Warszawska - II etap (od ul. Gierymskiego do ul. Świętojańskiej) - remont nawierzchni jezdni i miejsc postojowych

Drogi wewnętrzne:

Droga wewnętrzna przy ul. Jasnej (pomiędzy Orlikiem a filią Urzędu Miejskiego) - przebudowa nawierzchni jezdni, chodników i miejsc postojowych na odcinku od ul. Jasnej
do zakrętu przy Okręgowym Urzędzie Górniczym.
ul. Towarowa - przebudowa nawierzchni jezdni i chodników na całym odcinku drogi należącym do Gminy Gliwice.

 

Komputery dla dzieci

sprzęt komputerowy

Pracownicy spółki Capgemini sprawili nie lada niespodziankę podopiecznym  gliwickiego Centrum Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny oraz Placówki Wsparcia Dziennego TRAMPOLINA. Do placówek trafił sprzęt komputerowy o wartości ponad 100 tys. zł.

55 laptopów, drukarki, słuchawki i torby na laptopy zostały przekazane podopiecznym Domu Dziecka nr 3 i Placówki Wsparcia Dziennego TRAMPOLINA, która pracuje w dzielnicach: Łabędy, Szobiszowice, Sośnica i Baildona, oraz w okolicy ul. Pszczyńskiej i Chorzowskiej.

To ogromne wsparcie, zwłaszcza w czasie pandemii, gdy dzieci uczą się zdalnie. Wielu naszych podopiecznych z różnych względów nie ma dostępu do sprzętu komputerowego, a u nas będą mogli go wypożyczyć. Żeby zintegrować społeczność i zachęcić do prospołecznych zachowań sprzęt będzie wypożyczany, a w zamian za wypożyczenie rodzina będzie miała za zadanie wspólnie przygotować np. ciasto, które później skonsumuje i przesłać zdjęcia prac – mówi Jacek Zięba, kierownik Placówki Wsparcia Dziennego TRAMPOLINA.

Mamy już 168 laptopów wraz z myszkami i słuchawkami, 109 urządzeń wielofunkcyjnych (skaner, drukarka, kopiarka) pozyskanych w ramach Projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie pandemii COVID-19” finansowanego ze środków budżetu państwa i Funduszy Europejskich. Obawialiśmy się, że to będzie zbyt mało, ponieważ mamy bardzo wielu potrzebujących, których liczba ciągle się zmienia. Cieszymy się ze wsparcia firmy Capgemini. Dzięki tej pomocy mamy większe możliwości wspierania naszych podopiecznych – dodaje Julian Jasiński, dyrektor CPZiWR Gliwice.

Zakup sprzętu komputerowego to kolejny projekt Capgemini wspierający dzieci z gliwickich domów dziecka i placówek wsparcia dziennego. Spółka organizuje również akcje „Dzieci pod Żaglami Capgemini” oraz ogólnopolski program "Młodzi programiści" do którego wciąż można dołączyć.

Przypominamy, że Placówka Wsparcia Dziennego TRAMPOLINA działa w Gliwicach od marca 2020 r. w ramach projektu „Streetworking Gliwice”. Jest prowadzona przez Fundację Sport-Travel przy wsparciu finansowym Miasta Gliwice. Dzięki tej inicjatywie około 90 dzieci zagrożonych wykluczeniem uczestniczy w różnych zajęciach, animacjach, warsztatach i wycieczkach. (mf)

Hej kolęda, kolęda

kościół pw. św. Bartłomieja

„Wśród nocnej ciszy”, „Gdy śliczna Panna”, „Nie było miejsca dla Ciebie” – i wiele innych kolęd zabrzmi 24 stycznia w kościele pw. św. Bartłomieja (tak zwanym nowym). Ze świątecznym koncertem wystąpią Agnieszka Bielanik-Witomska, Bartłomiej Balcerzak i Damian Sroka.

„Pójdźcie w jasności jasność” to program, na który składają się nie tylko tradycyjne kolędy, ale także współczesne kompozycje Zbigniewa Preisnera z cyklu „Kolędy na koniec wieku”. Skrzypek Bartłomiej Balcerzak wykona wirtuozowską „Zimę” Antonia Vivaldiego, a Damian Sroka dołoży do tej muzycznej uczty gitarowe solo. Zaśpiewa gliwicka artystka Agnieszka Bielanik-Witomska.

Koncert będzie transmitowany w niedzielę 24 stycznia o godz. 17.00 w telewizji Imperium oraz na kanale YouTube parafii pw. św. Bartłomieja w Gliwicach. Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.