// 14-10-2016
|
![]() |
Masz ochotę na Słowację?

Ambasador Republiki Słowacji w Polsce oraz Prezydent Miasta Gliwice zapraszają mieszkańców na Śląskie Dni Słowacji.
W związku z wydarzeniem, w gliwickim Ratuszu odbyła się dziś konferencja prasowa z udziałem specjalnych gości. W konferencji udział wzięli: prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz, Rudolf Urbanovič - wiceminister w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Republiki Słowackiej, a także przewodniczący Polsko-Słowackiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Transgranicznej; Jakub Skiba - wiceminister w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji RP; Karol Smetana - zastępca ambasadora Republiki Słowackiej w Polsce; Ivan Škorupa- konsul generalny Republiki Słowackiej w Polsce oraz Ján Bošnovič - dyrektor Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Warszawie.
- Jako samorząd jesteśmy zaszczyceni, że Śląskie Dni Słowacji odbywają się w Gliwicach. Z naszego miasta na Słowację jest bardzo blisko. Nasi mieszkańcy wiele wiedzą na temat naszych południowych sąsiadów i często ich odwiedzają. Doceniają też atrakcje i uroki Słowacji. Jestem przekonany, że oferta, która zostanie przedstawiona podczas wydarzenia, trafi na podatny grunt. Targi umożliwią mieszkańcom naszego miasta odkrycie Słowacji na nowo - mówił podczas konferencji prezydent Zygmunt Frankiewicz, który m.in. przedstawił też walory Gliwic.
- Pogodę mamy piękną, więc jestem przekonany, że w połączeniu z ofertą, która się pojawi na Rynku w Gliwicach, weekend będzie bardzo udany. Mamy Państwu wiele do zaoferowaniea - smaki, kulturę i atrakcje Słowacji. Zaprezentujemy Państwu m.in. najpiękniejsze miejsca, które warto zobaczyć na Słowacji: góry, 425 pałaców, 180 grodów, 1472 źródła mineralne, uzdrowiska, kąpieliska, drewniane kościoły, 150 ośrodków narciarskich, 350 km tras zjazdowych. Zapraszamy na Śląskie Dni Słowacji w Gliwicach - zachęcał Ján Bošnovič, dyrektor Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Warszawie.
- Od wieków między Polską i Słowacją były dobre relacji sąsiedzkie i tak jest do dziś. Uważam, że dni kultury słowackiej to bardzo cenne wydarzenie, które pozwoli nam nie tylko nawiązać nowe kontakty, ale również zebrać najnowsze informacje dotyczące oferowanych atrakcji turystycznych - powiedział Rudolf Urbanovič, wiceminister w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Republiki Słowackiej.
- Jestem wdzięczny Gliwicom, że mogliśmy się wszyscy spotkać i porozmawiać. Jestem przekonany, że nasze relacje znajdą odbicie w dalszych współnych działaniach i inicjatywach gospodarczych - zakończył spotkanie Jakub Skiba, wiceminister w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji RP.
ŚLĄSKIE DNI SŁOWACJI W GLIWICACH
15 i 16 października będzie można zapoznać się z ofertą turystyczną naszych południowych sąsiadów, skosztować regionalnych potraw i poznać kultowy teatr słowacki.
Już w najbliższy weekend nadarzy się idealna okazja, by zapoznać się z pięknem, atrakcjami i smakami Słowacji. Uroczyste otwarcie odbędzie się w sobotę, 15 października, o godz. 11.00, jednak na gliwickim Rynku pawilony namiotowe będą czynne już od godz. 10.00 (do 19.00), a w niedzielę w godz. od godz. 10.00 do 16.00. Będzie w nich można dowiedzieć się, jakie całoroczne atrakcje turystyczne proponują nam nasi południowi sąsiedzi, co oferują ich ośrodki narciarskie oraz hotele SPA&Wellness, parki narodowe, kąpieliska termalne, uzdrowiska, a także szlaki winne. Będzie to również dobra okazja, by poznać słowackie zabytki UNESCO oraz zamki i jaskinie, a także dowiedzieć się, gdzie najlepiej spędzić weekend, święta, sylwestra czy ferie. Ale to nie wszystko – nie zabraknie również bardziej aktywnej i artystycznej formy spędzenia czasu – na gliwickim Rynku odbędą się również konkursy i zaprezentują się słowackie zespoły ludowe. Gliwiczanie będą też mieli niecodzienną okazję zapoznać się z terchovską muzyką, która w 2013 roku została wpisana na Listę Niematerialnego Dziedzictwa UNESCO. W pawilonie namiotowym będzie można kupić słowackie specjały.
Słowacki Raj. Wąwóz Wielki Sokół. Fot. materiały Travel In Slovakia Good Idea |
– Kucharze z Małokarpackiego Regionu koło Bratysławy przygotują regionalną specjalność – loksze nadziewane gęsią wątróbką oraz loksze na słodko, podawane z powidłami, orzechami lub makiem. Z kolei kucharze z Terchovej, gdzie urodził się karpacki zbójnik Juraj Janosik, ugotują Terchovsky gulasz, podawany z lokalnym piwem z górskiego browaru. Będzie także można skosztować słowackich win z Małokarpackiego, Nitrzańskiego i Tokajskiego Regionu – zachęcają organizatorzy.
Słowacki weekend nie ograniczy się jednak wyłącznie do płyty Rynku. Atrakcji można się spodziewać również w namiocie, który pojawi się w parku Chopina. W sobotę, 15 października, o godz. 16.00 rozpocznie się tam niezwykłe widowisko, polska premiera „Circus Charms” w wykonaniu kultowej grupy teatralnej Teatro Tatro, która przybędzie do Gliwic na zaproszenie Teatru Miejskiego w Gliwicach.
Grupa Teatro Tatro. Fot. materiały Teatro Tatro |
Słowacka grupa zawiązała się w 1990 roku u podnóża Tatr w Nitrze, jako Wolne Stowarzyszenie Aktorów, Reżyserów, Artystów, Ich Małżonek, Kochanek, Dzieci, Psów i Kotów, czyli Wędrowny Teatr-Cyrk Teatro Tatro. Początkowo artyści prezentowali swoje spektakle w małych wioskach, jeżdżąc po Europie wozem cyrkowym zwanym „Maringotka”. Obecnie aktorzy Teatro Tatro to najbardziej podziwiani i lubiani artyści związani z najważniejszymi słowackimi scenami. Familijny spektakl „Cirkus Charms”, który zobaczymy w parku Chopina, powstał na podstawie baśni Daniela Charmsa, rosyjskiego pisarza i poety, który napisał ją dla petersburskiego teatru marionetkowego. Będzie magicznie i cyrkowo! Szykują się akrobacje, woltyżerka i żonglerka, siłacze, klauni i… tresowane bestie. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 5 do 105. Bilety można nabyć w kasach Teatru Miejskiego przy Nowym Świecie oraz w kinie Amok przy ul. Dolnych Wałów.
Słowacja, Wysokie Tatry, Łomnica, platforma widokowa 2634 m n.p.m. Fot. materiały Travel In Slovakia Good Idea |
Słowacki weekend w Gliwicach organizowany jest z okazji prezydencji Słowacji w Radzie Unii Europejskiej. W przygotowania zaangażował się Konsulat Honorowy Republiki Słowackiej w Gliwicach oraz Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce – pierwsze przedstawicielstwo zagraniczne Słowackiej Agencji Ruchu Turystycznego, rządowej organizacji do spraw promocji Słowacji w dziedzinie turystyki. (mf)
Słowacja, Jasna, Nistkie Tatry, Chopok. Fot. materiały Travel In Slovakia Good Idea |
Słowacja, uzdrowisko Rajecke Teplice. Fot. materiały Travel In Slovakia Good Idea |
60 lat jazzu nad Kłodnicą

15 października odbędzie się niezwykła gala jubileuszowa: Śląski Jazz Club obchodzi 60-lecie działalności. Z tej okazji w kinie Amok wystąpi Big Band Akademii Muzycznej w Katowicach, a działacze ŚJC zostaną odznaczeni.
![]() Piotr Schmidt (fot. materiały Śląskiego Jazz Clubu) |
Jubileuszowa gala i koncert rozpocznie się o godz. 20.00 w kinie Amok (ul. Dolnych Wałów 3). Zagra Big Band Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierownictwem prof. Jerzego Jarosika i prof. Andrzeja Zubka, który sięga do najlepszych tradycji jazzowych: swingu, dużych orkiestr i znakomitych solistów. Przez zespół przewinęło się wielu studentów AM w Katowicach, którzy tam szlifowali swój talent, m.in. Stanisław Sojka i Krystyna Prońko. 15 października muzykom Big Bandu na scenie towarzyszyć będą świetni muzycy, przyjaciele i członkowie Śląskiego Jazz Clubu: wokaliści Ewa Uryga, Beata Przybytek, Jarosław Wist i Wojciech Myrczek, trębacz Piotr Schmidt, wibrafonista Bartek Pieszka oraz gitarzysta Przemek Strączek. – Podczas koncertu tradycja połączy się z nowoczesnością, a na scenie wystąpią najstarsze roczniki działaczy Śląskiego Jazz Clubu (w tym kilku ojców założycieli) z tymi najmłodszymi. Big band i muzyka swingowa będzie najlepszym nośnikiem i platformą łączącą pokolenia miłośników jazzu – mówi Daniel Ryciak, prezes Śląskiego Jazz Clubu.
Podczas uroczystości działacze ŚJC otrzymają za swój wkład w upowszechnianie kultury medale i odznaki przyznane przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Tomasz Beler, organizator wydarzeń kulturalnych oraz Andrzej Schmidt, historyk jazzu i wykładowca akademicki, zostaną uhonorowani Brązowymi Medalami „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Odznaki „Zasłużony dla Kultury Polskiej” otrzymają: Czesław Gawlik, pianista i aranżer; Mieczysław „Mikołaj” Osiadły, prezes Śląskiego Jazz Clubu w latach 1962–1991; Mirosław Rakowski, prezes ŚJC w latach 2001–2015; Zbigniew Gocek, menedżer muzyczny. Odznaka trafi także do Śląskiego Jazz Clubu jako organizacji.
![]() Jarosław Wist (fot. materiały Śląskiego Jazz Clubu) |
Bilety na jubileuszowy koncert z okazji 60-lecia Śląskiego Jazz Clubu są dostępne w kasie kina Amok.
(mm)
Autobusy staną też przy Qubusie!

Już w następnym tygodniu, dla wygody gliwiczan korzystających z autobusów jadących w kierunku ulic Rybnickiej i Pszczyńskiej, rozpocznie się budowa nowego przystanku w centrum miasta.
Zarząd Dróg Miejskich, odpowiadając na wnioski mieszkańców, wyznaczył lokalizację nowej zatoki autobusowej w ciągu ul. Dworcowej – na zieleńcu za wjazdem do hotelu Qubus.
Obecnie odległość między istniejącymi przystankami przy ul. Dworcowej (na wysokości Gliwickiego Centrum Handlowego) i ul. Jana Pawła II (okolice Katedry) wynosi blisko 850 metrów. Podobny dystans dzieli przystanek przy ul. Dworcowej od kolejnego przy ul. Mikołowskiej. Zimą to się zmieni. – Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców miasta i chcąc ułatwić im korzystanie z komunikacji miejskiej , rozpoczynamy budowę nowej zatoki autobusowej. Od 19 października kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami w miejscu prac. Drogowcy zajmą tam jeden z trzech pasów ruchu – zawiadamia Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.
Prace powinny zakończyć się na przełomie 2016 r. i 2017 r. Po ich zakończeniu kierowcy będą poruszali się ul. Dworcową jak dotąd – trzema pasami ruchu.
fot. P. Młynek / UM w Gliwicach
Mieszkania z bonusem

Szukasz nowego mieszkania? Znalazłeś! ZBM II TBS oferuje lokale na sprzedaż w nowych inwestycjach przy ul. Jana Pawła II 20 i Wiązowej 2 - 12.
W kwietniu w ścisłym centrum miasta, przy ul. Jana Pawła II 20 oddano do użytku 6-kondygnacyjny budynek. Znajdują się w nim 3 lokale użytkowe oraz mieszkania 2- i 3-pokojowe o powierzchni od 44 do 70 m2.
– Przygotowaliśmy jesienną promocję cenową na sprzedaż 11 ostatnich wolnych mieszkań. Dla osób zainteresowanych kupnem lokalu w proponowanych lokalizacjach spółka ZBM II TBS oferuje do sprzedaży ostatnie wolne miejsca postojowe w garażu wielostanowiskowym w budynku przy ul. Jana Pawła II 16 i Mikołowskiej 4 – 4A – mówi Katarzyna Giza z ZBM II TBS Sp. z o.o.
W nowej ofercie ZBM II TBS znajdują się również lokale mieszkalne oraz użytkowe przy ul. Wiązowej 2 – 12 (rejon ulic Strzelniczej i Granicznej w Gliwicach). W nowobudowanych dwóch budynkach A1 i A2 do kupienia będą mieszkania 1, 2 i 3-pokojowe.
– Budynki znajdują się w malowniczej części Gliwic. W pobliżu jest las oraz niezbędna infrastruktura: parkingi, place zabaw dla dzieci, sklepy i szkoła. Każde mieszkanie posiada balkon, a te na parterze kameralne, ogrodzone ogródki przydomowe. Budowa rozpoczęła się w listopadzie 2015 r. Zakończenie prac, wraz z możliwością uruchomienia sprzedaży, zaplanowaliśmy w połowie 2016 r. Można już rezerwować mieszkania i lokale użytkowe – wyjaśnia Katarzyna Giza.
Osoby zainteresowane kupnem mieszkań znajdą szczegółowe informacje na stronie www.tbs2.pl, pod nr. tel.: 32/300 00 38; 32/300 00 36, a także w siedzibie spółki przy ul. Warszawskiej 35B w Gliwicach. Pytania dotyczące oferty można również wysyłać na adres: biuro@tbs2.pl oraz tbs@tbs2.pl (mf)
Budynek u zbiegu ulic: Mikołowskiej i Jana Pawła II
Budynek przy ul. Wiązowej 1. Fot. Materiały ZBM II TBS
Profilaktyka i zdrowie w Nowych Gliwicach

GAPR zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne dotyczące programów profilaktycznych, zdrowotnych oraz kluczowych inwestycji i projektów w obszarze zdrowia na Śląsku.
Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. (koordynator Klastra MedSilesia) zaprasza wszystkich zainteresowanych problematyką zdrowotną w ostatnią środę miesiąca (26 października) o godz. 9:00. Spotkanie odbędzie się w Centrum Edukacji i Biznesu Nowe Gliwice, ul. Bojkowska 37 (Budynek 4 „Maszynownia”) w sali 013 (wejście od strony biura paszportowego).
Liczba miejsc ograniczona. Aby zapisać się na spotkanie należy wejść na www.gapr.pl, pobrać formularz zgłoszeniowy i wysłać go na doradztwo@gapr.pl. O przyjęciu zgłoszenia będzie decydowało potwierdzenie przesłane drogą mailową. (pm)
Twoja sztuka w Amoku

19 listopada odbędzie się I Jarmark Artystyczny w Kinie Amok. Organizator zaprasza artystów do współpracy.
Organizator, czyli Rada Osiedla Śródmieście, zachęca do udziału w imprezie gliwickich twórców m.in. sztuki malarskiej, rzeźbiarskiej i hafciarskiej (w tym dzieci i dorosłych). Mile widziane są osoby, które chcą zaprezentować swój dorobek szerokiej publiczności, a dotychczas nie miały takiej możliwości.
Aby wziąć udział w wydarzeniu jako twórca należy skontaktować się z organizatorem e-mailowo (marekbieniek@onet.eu) lub telefonicznie – pod nr 696-620-651. Zapisy trwają do 15 listopada i są nieodpłatne.
Miejscem prezentacji twórców ma być główny hol kina, natomiast na scenie mają wystąpić zespoły teatralne, muzycy i kabareciarze.
Wydarzenie odbędzie się 19 listopada (sobota) w godz. 11.30 – 15.30 na Scenie Bajka Kina Amok przy ul. Dolnych Wałów. Wstęp wolny. (pm)
Szukasz pracy? Odwiedź giełdę!

W środę (19 października) na Politechnice Śląskiej odbędzie się Giełda Pracodawcy i Przedsiębiorczości. Targom towarzyszyć będzie (anty)konferencja „Student na rynku pracy – kręta droga do sukcesu?”. Wstęp wolny.
Na giełdzie zaprezentują się firmy, które chcą do siebie przyciągnąć najlepszych, oferując im praktyki, staże lub pracę. Odwiedzający zapoznają się również z możliwościami, jakie daje przedsiębiorczość akademicka, a także będą mogli zasięgnąć porad specjalistów dotyczących budowania własnej kariery, podnoszenia kwalifikacji czy prawidłowego wypełniania dokumentów aplikacyjnych.
– Przedsięwzięcie ma na celu nawiązanie bezpośredniego kontaktu organizacji działających na rynku pracy i przedsiębiorczości ze studentami, absolwentami oraz pracownikami naukowymi Politechniki Śląskiej. Podczas wydarzenia swoją ofertę prezentują pracodawcy oraz instytucje udzielające wsparcia merytorycznego i finansowego młodym przedsiębiorcom, tj. urzędy pracy, parki technologiczne, inkubatory przedsiębiorczości, centra transferu technologii i inne – mówi "Miejskiemu Serwisowi Informacyjnemu – Gliwice" Barbara Odoszewska z Biura Karier Studenckich Politechniki Śląskiej, organizatora wydarzenia. – Takie bezpośrednie spotkania stwarzają kandydatom możliwość uzyskania informacji o oczekiwaniach, sylwetce poszukiwanego najczęściej pracownika i najbardziej przydatnych w danej firmie kompetencjach – dodaje.
Towarzysząca imprezie (anty)konferencja „Student na rynku pracy – kręta droga do sukcesu?” będzie realizowana metodą OpenSpace Technology, co oznacza, że program (wraz z poruszanymi tematami) będzie tworzony na bieżąco przez uczestników spotkania, w trakcie konferencji.
Giełda odbędzie się w godz. 9.00–15.00 w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej przy ul. Konarskiego 18B. (Anty)konferencja „Student na rynku pracy – kręta droga do sukcesu?” rozpocznie się o godz. 10.00 w auli A CEK. Na to ostatnie wydarzenie trwają zapisy na www.targipracy.polsl.pl (pm)
Jak pomóc dziecku?

Trudności w nauce można pokonać! Sposoby wskażą rodzicom małych uczniów specjaliści Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gliwicach. Warto odwiedzić placówkę przy ul. Warszawskiej 35a podczas dnia otwartego – 19 listopada.
To propozycja dla rodziców dzieci z klas 1–3 szkoły podstawowej. Warsztaty dla rodziców, poświęcone profilaktyce niepowodzeń szkolnych, odbywać się będą w godz. 8.30–12.00.W programie zajęcia pod hasłami: „Moje dziecko ma trudności z czytaniem i pisaniem – jak mogę pomóc?” (prowadzący: M. Kotarba, B. Kustra, A. Otłowska), „Moje dziecko ma trudności z liczeniem – jak mogę pomóc?” (M. Gomolla-Seredyńska, J. Kenig, B. Klajmon), „Moje dziecko ma trudności z koncentracją uwagi i zapamiętywaniem – jak mogę pomóc?” (D. Koj, K Koj, D. Skarżeńska), „Moje dziecko jest nieśmiałe, nadruchliwe, zahamowane lub… – jak mogę pomóc?” (M. Grądzka, U. Janota, A. Karcz).
– Zajęcia są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują wcześniejsze zgłoszenia w sekretariacie poradni (tel. 32/231-05-69). Zapisy będą przyjmowane od 17 października! – podkreślają organizowatorzy. Każdy rodzic może wybrać dwa warsztaty spośród czterech propozycji.
Zbiórka elektrośmieci na Trynku

W najbliższą sobotę, 15 października, odbędzie się kolejna zbiórka elektrośmieci. Tym razem to na Trynku będzie można oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w terenowym punkcie odbioru.
Specjalnie oznakowany samochód będzie czekał na mieszkańców między godz. 10.00 a 13.00, przy ul. Młodych Patriotów, na parkingu przy wjeździe z ul. Żwirki i Wigury.
Warto pamiętać, że poza terenowymi punktami, elektrośmieci można oddawać w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który znajduje się przy ul. Rybnickiej (przy składowisku odpadów komunalnych) i jest czynny od poniedziałku do piątku między godz. 7.00 a 17.00 oraz w soboty między godz. 7.00 a 13.00.
(mm)
Jedz mądrze, nie daj się rakowi

Jak się odżywiać, co jeść, a czego unikać w chorobie nowotworowej? Na te i inne pytania odpowie 27 października w IO Ewa Ceborska-Scheiterbauer, dietetyk specjalizująca się w odżywianiu osób chorych onkologicznie.
Październikowe spotkanie w ramach kampanii edukacyjnej Nutricii Medycznej „Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą” odbędzie się w sali konsyliarnej Przychodni Przyklinicznej Instytutu Onkologii przy ul. Armii Krajowej 15. Jest przeznaczone dla pacjentów chorych onkologicznie z nowotworami głowy i szyi (ze szczególnym uwzględnieniem zaburzeń połykania), ich bliskich i opiekunów. Warsztaty rozpoczną się o godz. 13.00. Przewidywane zakończenie – godz. 15.00. Udział jest bezpłatny!
– To nasze kolejne spotkanie z pacjentami Instytutu Onkologii w Gliwicach. Poprzednie, zorganizowane 10 czerwca, spotkało się z dużym zainteresowaniem. Niemal 40 osób miało okazję wysłuchać wykładu na temat odżywiania w chorobie nowotworowej i uczestniczyć w owocnej dyskusji. Po części wykładowej przygotowaliśmy dla naszych gości pokaz kulinarny prezentujący niezwykle łatwe sposoby przyrządzania smacznych potraw z użyciem napojów proteinowych dedykowanych głównie pacjentom onkologicznym. Przedstawiliśmy również sposoby użycia preparatu dla pacjentów cierpiących na dysfagię – relacjonuje Anna Cywińska, dyrektor ds. komunikacji w Biurze Prasowym Nutricii Medycznej.
Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach należy do wiodących w Polsce wysokospecjalistycznych, nowoczesnych i dobrze zorganizowanych ośrodków kliniczno-naukowych. Nowoczesne zaplecze aparaturowe oraz wyspecjalizowany zespół zapewniają pacjentom z całego kraju diagnostykę i leczenie na poziomie standardów światowych, najwyższą precyzję i technologię, wysoką skuteczność i unikalne metody leczenia. Instytut prowadzi działalność diagnostyczną, leczniczą i naukowo-badawczą oraz szkolenia specjalizacyjne dla lekarzy z zakresu onkologii. Działalność kliniczna prowadzona jest we współpracy z wieloma ośrodkami onkologicznymi w Polsce i na świecie w oparciu o najnowsze, uznane schematy postępowania terapeutycznego. Jednocześnie wdrażane są nowe metody lecznicze o charakterze nowatorskim i eksperymentalnym. Przedmiotem szczególnego zainteresowania jest skojarzone leczenie chorób nowotworowych, co pozwala na uzyskiwanie optymalnych wyników leczenia. Wysokokwalifikowany i doświadczony zespół lekarzy specjalistów onkologów, szkolony w najważniejszych europejskich i amerykańskich ośrodkach onkologicznych wspomagany jest w opiece medycznej przez profesjonalnych techników i pielęgniarki onkologiczne.
fot. archiwum UM w Gliwicach
Zakończ sezon na rowerze!

Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. Władysława Huzy po raz 59 zaprasza na wspólne zakończenie turystycznego sezonu kolarskiego.
W niedzielę, 16 października, o godz. 9.00 z gliwickiego Rynku po raz ostatni w tym sezonie wyruszy rajd pod opieką doświadczonych przodowników turystyki kolarskiej. Do pokonania będzie 30 km, z metą przy zamku w Chudowie. Uczestnicy mogą dotrzeć na miejsce również indywidualnie, dowolną trasą. W Chudowie, po opłaceniu symbolicznego wpisowego, uczestnicy otrzymają pamiątkową plakietkę i będą mogli wziąć udział w konkursach z nagrodami. Uwaga! Warto pamiętać o zabraniu kasku rowerowego. (mf)
We wszelkich sprawach zasygnalizowanych w Biuletynie Informacyjnym Urzędu Miejskiego wyjaśnień udziela Marek Jarzębowski, rzecznik prasowy prezydenta Gliwic, tel.: 32/239-12-89, 693-629-991, e-mail: rzecznik@um.gliwice.pl