Biuletyn Informacyjny Urzędu Miejskiego w Gliwicach, 11 lutego 2020 r.

// 11-02-2020

Prezydent Gliwic wiceprzewodniczącym Zgromadzenia Metropolii GZM

zgromadzenie Metropolii G-ZM

Gliwice gościły dzisiaj prezydentów, burmistrzów i wójtów z 36 miast i gmin naszego regionu. Podczas posiedzenia Zgromadzenia Metropolii GZM, które odbywało się w Arenie Gliwice, prezydent Gliwic Adam Neumann został jednogłośnie wybrany wiceprzewodniczącym Zgromadzenia.

- Współpraca między naszymi miastami jest dla nas wszystkich bardzo ważna. Uważam, że usprawnienie komunikacji publicznej i oczyszczenie Kłodnicy to zadania, które musimy rozwiązać wspólnie. To priorytety, na których szczególnie mi zależy, dlatego cieszę się z zaufania, które okazali mi delegaci Metropolii w dzisiejszym głosowaniu. To zapowiedź dobrej współpracy - mówił Adam Neumann po ogłoszeniu wyników głosowania delegatów Metropolii GZM.

Gliwicka szpadzistka zawalczy w Mistrzostwach Europy

szpadzistka

Ania Wieczorek reprezentująca barwy SKS-u Muszkieter Gliwice ma za sobą wyjątkowo udany weekend! 9 lutego podczas finału Pucharu Europy kadetów i kadetek w szpadzie w Krakowie zajęła 5. miejsce, zapewniając sobie udział w Mistrzostwach Europy w w chorwackim Poreču (22 lutego).

W imprezie startowało ponad 400 zawodniczek i zawodników z 40 krajów. Wielkie gratulacje!

Rodzicu! Postaw na zdrowy kręgosłup!

gimnastyka kręgosłupa

Mało ruchu, niewłaściwa dieta, ciężki plecak... Nawet co trzecie dziecko w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym może mieć problemy z kręgosłupem! W jaki sposób rodzice mogą pomóc w szybszym zdiagnozowaniu wad postawy u swoich pociech i wspierać ich zdrowy rozwój? Na pewno warto skorzystać z bezpłatnych przesiewowych badań postawy.

Najnowszy cykl badań, adresowany do dzieci przedszkolnych i szkolnych z klas I–III, ruszy 4 marca w gliwickich gabinetach terapeutyczno-rehabilitacyjnych MARGA (ul. Hoblera 10). Zapisy są prowadzone pod nr. tel. 505-098-653, od poniedziałku do piątku w godz. 14.30–19.30. Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona!

Operowy zawrót głowy

scena operowa, bogate zdobienia sali, dużo złota

W operze wszystko – akcja, ruch, gest – jest podporządkowane muzyce. 17 lutego do wspaniałego świata scen operowych zaprosi zainteresowanych Lilianna Czajkowska.

Spotkanie z cyklu „Opera nie gryzie” rozpocznie się o godz. 17.00 w Centrum Organizacji Kulturalnych „Perełka”. Słuchacze dowiedzą się nieco o losach polskiej opery i śpiewaków pochodzących z naszego kraju. Wstęp wolny.

Wystawa ZPAP-u robi wrażenie

goście wernisażu

Ceramika, grafika, malarstwo, rysunek – artyści działający w Okręgu Gliwicko-Zabrzańskim Związku Polskich Artystów Plastyków wystawiają swoje prace w Centrum Organizacji Kulturalnych „Perełka”. Wystawę okręgową można oglądać do końca lutego.

Prezentowane są dzieła wykonane w najróżniejszych technikach plastycznych. Gliwiccy i zabrzańscy artyści są bardzo wszechstronni. Chcecie zobaczyć nad czym pracują? Na wystawie w „Perełce” (ul. Studzienna 6) zostały wyeksponowane prace niemal 50 plastyków. W wernisażu wziął udział między innymi prezydent Gliwic Adam Neumann.

Nowe szkolenia w Technoparku

kobieta i mężczyzna siedzia na kanapie lub wersalce trzymając w rękach laptop

Masz ponad 50 lat i kłopoty z obsługą komputera? Czas to zmienić – trwa rekrutacja do projektu  „TECHNOPARKowa Akademia podnoszenia kwalifikacji językowych i ICT dorosłych mieszkańców Gliwic”.

Projekt przeznaczony jest dla osób powyżej 50. roku życia zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, agencyjnej, umowy zlecenia lub innej umowy o świadczenie usług oraz zamieszkujących obszar rewitalizacyjny w  Gliwicach. Udział w projekcie jest bezpłatny.
 
W ramach kursu komputerowego odbędzie się 10 spotkań z wybranego pakietu szkoleń. Zajęcia z Microsoft Office będą prowadzone od 13 lutego do 16 marca w poniedziałki i czwartki w godz. od 17.00 do 20.00. Zajęcia z programu Excel dla zaawansowanych będą się odbywały od 3 marca do 3 kwietnia we wtorki i piątki w godz. od 17.00 do 20.00. W ramach szkoleń każdy z uczestników otrzyma materiały szkoleniowe, a na zakończenie kursu certyfikat potwierdzający zdobyte kwalifikacje.

Technopark prowadzi też rekrutację na egzamin z Excela dla osób powyżej 25. roku życia zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, agencyjnej, umowy zlecenia lub innej umowy o świadczenie usług oraz zamieszkujących obszar rewitalizacyjny w  Gliwicach. Egzamin kończy się uzyskaniem certyfikatu ECDL.

Dokumentację rekrutacyjną można pobrać ze strony www.technopark.gliwice.pl/szkolenia lub w siedzibie Technoparku na ul. Konarskiego 18C w pokoju 0-4 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Więcej informacji na temat kursów można uzyskać pod numerem telefonu 603-663-887. (mf)