PODZIEL SIĘ NA WIOSNĘ

Dodano: 15.03.2017 / drukuj / pdf

Podziel się na wiosnę

W imieniu gliwickiego koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta zwracamy się do wszystkich Państwa z niecodzienną propozycją... :)

"(...)Jak nie można dużo to mało."

 W tym roku Towarzystwo obchodzi 35-lecie swojej działalności. Rok 2017 został oficjalnie ogłoszony Rokiem Świętego Brata Alberta. Najlepszym sposobem, by uczcić pamięć tego niezwykłego człowieka – artysty malarza, Adama Chmielowskiego, który został Bratem Albertem, a później ogłoszonym Świętym, pracującym na rzecz potrzebujących, jest czynny udział w akcji:

Każdy z nas z pewnością ma w swoim domu sporo rzeczy których wcale nie potrzebuje, takie w rodzaju "jeszcze się przyda...", "szkoda wyrzucić...". Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że przekazane ich do schroniska dla bezdomnych - prowadzonego przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Gliwicach - to nieoceniona pomoc, na którą każdego dnia czeka wielu.

Cel:
Zbiórka na rzecz podopiecznych schroniska dla bezdomnych mężczyzn prowadzonego przez gliwickie koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta:

  • POŚCIEL, PODUSZKI, KOCE, RĘCZNIKI;
  • BUTY, SKARPETY, KURTKI, KOSZULE, KOSZULKI.

Zbiórka przeprowadzona zostanie na terenie gliwickich placówek oświatowych – szkoły, przedszkola i inne placówki.

 Harmonogram zbiórki:

  • 16 marca - rozpoczęcie akcji.
  • 17 - 31 marca - organizacja zbiórki w placówkach.
  •  4 - 7 kwietnia - odbiór zebranych artykułów z placówek.

Akcja została zorganizowana w odpowiedzi na prośbę pracowników schroniska dla bezdomnych. Niestety ze względu na ograniczone środki nie mają oni możliwości zorganizowania materialnego podziękowania dla tych, którzy wesprą ich działalność. Dla wszystkich, którzy zdecydują się pomóc, przygotowane zostaną dyplomy, które wraz z gorącymi podziękowaniami zostaną przekazane uczestnikom.

W akcji biorą udział niemal wszystkie placówki oświatowe Gliwic.

Osoby do kontaktu:

 Za każdą pomoc serdecznie dziękują podopieczni schroniska.

                                                                                                                                             Każdemu głodnemu dać jeść,
bezdomnemu miejsce, a nagiemu odzież.

Jak nie można dużo to mało.
- św. Brat Albert