Aktualności | Wśród nocnej ciszy...

Wśród nocnej ciszy...

Opublikowane: 22.12.2010 / Sekcja: Miasto  Życie i styl 

Tak było wieczorem w minioną niedzielę na gliwickim Rynku.

W sąsiedztwie drewnianej stajenki zabrzmiała pierwsza kolęda. Po mszy św. w Katedrze mieszkańcy – w tym spora grupa dzieci z kolorowymi lampionami – przyszli na główny plac miasta na inaugurację Gliwickiej Szopki. Przy Ratuszu prezydent miasta Zygmunt Frankiewicz i ksiądz infułat Konrad Kołodziej życzyli wszystkim gliwiczanom rodzinnych i spokojnych świąt. Spotkanie uatrakcyjnił występ chóru Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Gliwicach.
Przy stajence pojawili się również harcerze. Przynieśli ze sobą „Betlejemskie Światełko Pokoju”. Ogień wydobyty z zacisza Groty Narodzenia Chrystusa w Betlejem dotarł do Gliwic w połowie miesiąca. Skauci Hufca Ziemi Gliwickiej ZHP 14 grudnia (na mszy roratniej w gliwickiej Katedrze) przekazali płomień księdzu biskupowi Janowi Wieczorkowi. Kaganki BŚP trafiły następnie do gliwickich kościołów, aby każdy gliwiczanin mógł zabrać światełko do swojego domu.
Do Wigilii na Rynku będzie trwał świąteczny jarmark. Vis-á-vis Ratusza stoją kramy, w których można spróbować świątecznych potraw lub wybrać drobny upominek pod choinkę. Stoiska są czynne od południa do godziny 19.00. Natomiast 24 grudnia po uroczystej pasterce w kościele pw. Wszystkich Świętych w gliwickiej betlejce pojawi się długo wyczekiwane Dzieciątko. Gliwicką szopkę pożegnamy 6 stycznia. Tego dnia na Rynku adepci Teatru A zaprezentują krótki spektakl „Trzej Królowie”. Początek – godz. 17.00. (bom)
Informacje: Wydział Kultury i Promocji Miasta UM, tel. 32/239-12-84