Aktualności | Zagrają po raz dziewiętnasty

Zagrają po raz dziewiętnasty

Opublikowane: 30.12.2010 / Sekcja: Miasto  Rozrywka  Życie i styl 

Trwają przygotowania do XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zaplanowano go na niedzielę, 9 stycznia 2011 roku. Podczas tegorocznej edycji imprezy będziemy zbierać pieniądze na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.
Nasze miasto – wzorem lat poprzednich – weźmie aktywny udział w przedsięwzięciu. Sztab WOŚP, który działa przy Stowarzyszeniu GTW (współpracującym z miejskim samorządem), zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w zbiórce funduszy. – W zeszłym roku zebraliśmy w Gliwicach 140 tys. zł – przypomina Dariusz Opoka, szef sztabu i prezes Stowarzyszenia GTW.
Główna impreza gliwickiego Finału WOŚP odbędzie się tradycyjnie na Placu Krakowskim. Co nas czeka w drugą niedzielę stycznia? – Zabawa rozpocznie się w południe. Będą konkursy, licytacje, zabawy dla dzieci, występ kabaretu „O co chodzi”, pokaz futbolu amerykańskiego (godz. 17.00) i Żandarmerii Wojskowej, fire show. Na placu stanie także namiot „kryminalistyczny” Komendy Miejskiej Policji, a w godzinach od 14.00 do 18.00 będzie trwała akcja oddawania krwi, którą poprowadzi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i krwiolecznictwa – zapowiada Dariusz Opoka. Imprezę poprowadzi Dariusz Jezierski – konferansjer, reżyser i dziennikarz.
W programie znalazły się także występy muzyczne:
• godz. 16.15 – grupa BUSTER BIDON (Gliwicka Alternatywna Scena)
• godz. 17.30 – gwiazda imprezy – JAMAL
• godz. 19.00 – zespół DŻENTELMENELS (Gliwicka Alternatywna Scena)
• godz. 20.00 – światełko do nieba – pokaz sztucznych ogni oraz teatru ognia
• godz. 20.30 – gwiazda wieczoru – TURBO
• godz. 21.45 – zakończenie imprezy.
Zaplanowano również imprezy towarzyszące. W piątek, 7 stycznia, szykuje się „Hiphopowa Wielka orkiestra Świątecznej Pomocy”. W Rock’a Clubie (Rynek 18) wystąpi znany polski raper – PEJA. Początek – godz. 20.00. Następnego dnia (8 stycznia) w hali sportowo-widowiskowej w Sośnicy (ul. Sikorskiego 132), zaplanowano „Festiwal Sztuk Walk”. W programie: licytacje, pokazy tańca, rycerskie, sztuk walk, warsztaty oraz koncert zespołu DUAN. Impreza, którą organizuje Aikido Yoshinkan Polska, rozpocznie się o godz. 9.00.
Oprócz tego 9 stycznia – w ramach gliwickiego Finału WOŚP – Stowarzyszenie Forum Ceramików zaprasza do swojej pracowni przy ul. Ziemowita 1 na lepienie orkiestrowych serduszek i innych gadżetów. Natomiast w Centrum Handlowym FORUM (ul. Lipowa 1), w godzinach 15.00 – 19.00, odbędą się pokazy i zabawy dla dzieci z firmą ROBOCAMP, licytacje i występ kabaretu „o co chodzi”. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej http://www.wospgliwice.pl.
Dziś (30 grudnia) o godzinie 14.30 w siedzibie klubu GKS „Piast” przy ul. Szobiszowickiej 1 w Gliwicach na licytację dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostanie przekazane krzesełko z podpisami piłkarzy i trenerów „Piasta” oraz całosezonowy karnet na mecze gliwickiej drużyny na Nowym Stadionie. Informacji udziela rzecznik prasowy klubu, Grzegorz Muzia (tel. 609-515-283). (bom)