Aktualności | Światło, które łączy

Światło, które łączy

Światło, które łączy

Opublikowane: 17.12.2018 / Sekcja: Życie i styl 

Płomień, który rozprasza wszelkie ciemności, dodaje siły, blasku i ciepła. Światło, które łączy. Pod takim właśnie hasłem odbywa się tegoroczna edycja Betlejemskiego Światła Pokoju.

Prosto z groty narodzenia Jezusa Chrystusa odpalany jest ogień, który dzięki harcerzom i harcerkom z całego świata może znaleźć się w każdym domu. Co roku ten mały płomień miłości i braterstwa łączy kontynenty i państwa.

W tym roku harcerze z Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej odebrali ogień od skautów ze Słowacji. 14 grudnia pojechali do Zakopanego, by potem móc przekazać Światło mieszkańcom powiatu gliwickiego. Ogień trafi do urzędów oraz instytucji państwowych, szkół, kościołów, szpitali, ośrodków pomocy społecznej – aby dodać wszystkim nadziei i ciepła na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia. Uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju na ręce władz miasta oraz gliwiczan nastąpi 23 grudnia o godz. 18.20 na gliwickim Rynku. Będzie można je stamtąd zabrać, w specjalnie przygotowanych przez harcerzy lampionach.

Niech tegoroczne Betlejemskie Światło Pokoju przeniknie nasze serca i pozwoli nam przeżyć Święta Bożego Narodzenia w blasku miłości, braterstwa i jedności. Postarajmy się spędzić ten czas z innymi, ciesząc się z wspólnego dobra. (ZHP)