Śląskie Smaki – kulinarna rywalizacja

Uaktualniono: 28.01.2020 / Sekcja: / pdf
kucharz smaży mięso na patelni fot. materiały organizatora

15 Festiwal Śląskie Smaki odbędzie się 21 czerwca w Koszęcinie. Organizatorzy poszukują drużyń konkursowych i jury.

Każdy ma możliwość spróbowania swoich sił, a przede wszystkim – może poczuć się jak prawdziwy kuchmistrz! Uczestnicy będą mieli do przygotowania inspirowane lokalnymi tradycjami kulinarnymi przystawki lub desery, zupy i dania główne. Kto z nich wygra? Na zgłoszenia drużyn w 3 kategoriach czekamy do 1 kwietnia. Ostateczną listę uczestników przedstawimy do dnia 30 kwietnia. Ilość miejsc ograniczona.

Konkurs odbywa się w 3 kategoriach:

Regulamin konkursu kulinarnego

  • amatorzy – każda drużyna w składzie 1-4 osób,

Karta zgłoszenia amatorzy

  • profesjonaliści – każda drużyna w składzie 1-2 osób

Karta zgłoszenia profesjonaliści

  • szkoły gastronomiczne – każda drużyna w składzie 1-2 osób

Karta zgłoszenia - uczniowie / szkoły gastronomiczne

Szukamy kucharzy, etnografów i nauczycieli zawodu w dziedzinie gastronomii, którzy oceniać będą niezwykłe potrawy uczestników. Co ważne – w Jury jest tylko jedno miejsce dla osoby mogącej wykazać się szczególną znajomością kuchni regionalnej. Co to znaczy?

Ktoś, kto brał już udział w konkursach kulinarnych (jako uczestnik lub jako juror) lub należy do Koła Gospodyń Wiejskich, czy innej organizacji zajmującej się m.in. kuchnią regionalną albo posiada np. dorobek wydawniczy w tym zakresie, również może być członkiem Jury konkursu kulinarnego XV Festiwalu Śląskie Smaki. Zgłoszenia (kopie dokumentów potwierdzających kwalifikacje, określone w pkt. 4 oraz dane kontaktowe) należy wysyłać do 15 marca na adres: Śląska Organizacjia Turystyczna ul. Mickiewicza 29, 40-085 Katowice lub mailem na adres: agnieszka.lach@slaskie.travel; kontakt: Agnieszka Łach (tel. 32 2072073).  (ŚOT)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking