Przyjmiesz „Pomocną dłoń”?

Dodano: 17.05.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf

fot. Z. Daniec / UM Gliwice

Rusza druga edycja projektu skierowanego do opiekunów osób starszych i chorych. Chcesz wiedzieć, jak zapewnić swoim bliskim profesjonalne wsparcie? Przyjdź 19 maja na warsztaty do Domu Pomocy Społecznej „Opoka” (ul. Pszczyńska 100). To nic nie kosztuje!

Pilotażowa edycja projektu „Pomocna dłoń” została zorganizowana w marcu i okazała się dużym sukcesem, dlatego Urząd Miejski w Gliwicach podjął decyzję o ogłoszeniu zapisów na drugą odsłonę warsztatów – mówi Agnieszka Paszta, p.o. naczelnika Wydziału Zdrowia UM w Gliwicach.

Szkolenie odbędzie się 19 maja między godz. 9.00 a 13.00. Udział jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem tel. 663 589 610 (poniedziałek–piątek: godz. 8.00–12.00).

W DPS „Opoka” uczestnicy zajęć dowiedzą się, jak mądrze wspierać podopiecznych w codziennych czynnościach. Przekazane zostaną praktyczne wiedza i umiejętności. Prowadzący warsztaty skupią się na technikach wsparcia przydatnych dla osób, które muszą pogodzić opiekę nad niesamodzielnymi domownikami z innymi obowiązkami. Będzie mowa o rodzajach wsparcia dla osób niesamodzielnych i ich opiekunów, zarówno w warunkach instytucjonalnych, jak i domowych. Zaplanowano także pokaz instruktażowy sprzętu ułatwiającego pielęgnację chorego.

(mm)

fot. Z. Daniec / UM Gliwice
fot. Z. Daniec / UM Gliwice
fot. Z. Daniec / UM Gliwice
fot. Z. Daniec / UM Gliwice
fot. Z. Daniec / UM Gliwice

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking