Prezydent Gliwic nagrodzony w... Zabrzu

Uaktualniono: 20.01.2014 / Sekcja: / drukuj / pdf

fot. A. Gola

Zygmunt Frankiewicz został nagrodzony przez Regionalną Izbę Gospodarczą Kryształowym Laurem Umiejętności i Kompetencji. Uroczysta gala wręczenia wyróżnień odbyła się w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Laury to nagroda dla ludzi nieprzeciętnych, wyróżniających się firm, organizacji i instytucji, które aktywnie i skutecznie włączają się w proces tworzenia gospodarki rynkowej, jej restrukturyzację oraz dostosowanie do standardów europejskich. To prestiżowe wyróżnienie w tym roku otrzymali również Elżbieta Bieńkowska, wicepremier i minister Rozwoju Regionalnego i Infrastruktury Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej, Paweł Olechnowicz, prezes Grupy Lotos S.A., Piotr Uszok, prezydent Katowic oraz Ryszard Zembaczyński, prezydent Opola. Diamentowym Laurem Umiejętności i Kompetencji uhonorowano wybitnego polskiego kompozytora, Krzysztofa Pendereckiego, a Józef Hen, wybitny pisarz i publicysta otrzymał Kryształowy Laur z Diamentem .
Laury przyznawane są od 1992 roku. Do tej pory laureatami nagrody byli między innymi: Jan Paweł II, prof. Jerzy Buzek, Vaclav Havel, José Manuel Barroso, Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi. Uroczysta gala wręczenia Laurów odbyła się 18 stycznia w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

/fot. A. Gola/

/fot. A. Gola/

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking