Ponad 900 kilometrów w 6 dni na rowerach

Uaktualniono: 21.06.2019 / Sekcja: / pdf
z gliwic na hel Fot. archiwum prywatne

Gliwiczanie Wiola i Daniel przejechali na rowerach z Gliwic aż na Hel- w sumie 930 km. Choć podróżowanie na rowerach to ich wielka pasja, w wyprawę przez całą Polskę wyruszyli po raz pierwszy.

Pierwszego dnia gliwiczanie pokonali dystans 202,5 km z Gliwic do zalewu Szałe pod Kaliszem.  Następnego dnia dotarli do Poznania. Przy temperaturze powietrza sięgającej 34°C przejechali 174 km! -  3 dnia naszym celem był Czaplinek. Upał dochodzący do 37°C odbierał nam chęci do dalszej jazdy, znów spodziewaliśmy się załamania pogody. Jak się okazało, nie myliliśmy się. Na szczęście i tym razem zrezygnowaliśmy z nocowania pod namiotem. W nocy przez okolice województwa zachodniopomorskiego przeszła ogromna nawałnica — opowiadają.

Kolejnego dnia udało im się dotrzeć do Kołobrzegu. Gdy dotarli nad morze, wyznaczyli sobie nowy cel całej podróży — Hel. Jechali szlakiem rowerowym R10 odwiedzając pod drodze Ustkę. Szóstego dnia o godz. 17.00 szczęśliwie dotarli do celu podróży, pokonując ostatni, 170 kilometrowy odcinek.

To była ich pierwsza wspólna tak długa wyprawa rowerowa przez Polskę. Wcześniej w dwa dni dojechali na rowerach do Warszawy. Na swoim koncie mają też trasę z Gliwic do Krakowa i z powrotem w jeden dzień, wtedy pokonali dystans 232 km. Ich marzeniem jest pobić ten wynik i przejechać w ciągu jednego dnia 250 km.

Serdecznie gratulujemy gliwickim podróżnikom!

rowerzyści z Gliwic jadą na hel
Fot. archiwum prywatne
gliwiczanie na Helu
Fot. archiwum prywatne
rowerzyści z Gliwic jadą na hel Fot. archiwum prywatne
gliwiczanie na Helu Fot. archiwum prywatne

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking