Policjantka z Gliwic najsilniejsza w Polsce!

Uaktualniono: 18.06.2019 / Sekcja: / pdf
Lidia Fidura Fot. materiały KMP Gliwice

Lidia Fidura, utytułowana pięściarka na co dzień pracująca w gliwickiej drogówce, stanęła na najwyższym miejscu podium podczas I Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w armwrestlingu, popularnie zwanym siłowaniem na rękę.

7 czerwca na I Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Armwrestlingu w Sosnowcu spotkali się najsilniejsi przedstawiciele służb mundurowych. W siłowaniu  na rękę wzięło udział 39 zawodników reprezentujących Służbę Ochrony Państwa, Służbę Więzienną, Lasy Państwowe, Straż Pożarną, Straż Miejską, Policję oraz jednostki wojskowe.

Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się st. post. Lidia Fidura, która od przeszło dwóch lat służy w szeregach gliwickiej komendy. Policjantka uprawia sport profesjonalnie ponad 14 lat w klubie GUKS Carbo Gliwice. Jest wielokrotną mistrzynią Polski w boksie, brązową medalistką igrzysk europejskich. Najlepszy wśród mężczyzn okazał się Łukasz Zawicki z 12. Bryg. Zmechanizowanej ze Szczecina.

Organizatorami zawodów były Komenda Główna Policji, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Komenda Miejska Policji w Sosnowcu oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. śląskiego.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking