Piękna i bestia w Forum

Dodano: 03.10.2011 / Sekcja:

W miniony weekend Centrum Handlowe FORUM (ul. Lipowa 1) we współpracy z gliwickim Centrum Onkologii, zainaugurowało kampanię społeczną pod hasłem „Piękna i bestia. Mężczyźni dla kobiet”.

Akcja promuje walkę z rakiem piersi. – Piękna to ona, bestia to nowotwór. Można z nim skuteczniej walczyć, zawczasu wykonując profilaktyczne badania. Chcemy do nich przekonać niezdecydowane panie, aby w ten sposób zapobiegały groźnej chorobie. Dlaczego mężczyźni? Gdyż to właśnie oni powinni motywować kobiety do badań – przekonują pomysłodawcy przedsięwzięcia.
Większość wydarzeń związanych z kampanią zaplanowano na październik, który na całym świecie jest miesiącem „różowej wstążki” – symbolu walki z rakiem piersi. W ramach przedsięwzięcia panie będą mogły wykonać bezpłatne badanie mammograficzne, wziąć udział w nauce samobadania piersi, zrobić bezpłatne badanie USG (limitowana liczba badań dla 150 kobiet wg kolejności zgłoszeń) lub porozmawiać z gliwickim „Amazonkami”.
Oprócz tego plastycy i rzeźbiarze z Młodzieżowego Domu Kultury stworzą artystyczną alegorię akcji, a dzieci będą lepić z gliny różowe wstążki. Ten symbol będzie także towarzyszył zawodnikom Piasta Gliwice podczas meczu z Bogdanką Łęczna, który zostanie rozegrany 16 października w Wodzisławiu Śląskim. Kulminacyjna gala z koncertem Andrzeja Piasecznego oraz aukcją charytatywną odbędzie się 15 października w FORUM. Szczegółowy program imprez można znaleźna stronie www.forumgliwice.pl.
W kampanię włączyło się 20 regionalnych podmiotów społecznych, a patronat objęła Ewa Kopacz, minister zdrowia. Poparły ją także znane osobistości, w tym Jerzy Buzek, przewodniczący Parlamentu Europejskiego. (bom)
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking