Aktualności | Piast lepszy od Cracovii. Trzecia wygrana z rzędu

Piast lepszy od Cracovii. Trzecia wygrana z rzędu

Opublikowane: 22.09.2014 / Sekcja: Miasto  Rozrywka  Życie i styl  Sport

Piłkarze gliwickiego Piasta nie zwalniają tempa. Po wygranej z Zawiszą Bydgoszcz i zwycięstwie w derbowym pojedynku nad Górnikiem Zabrze podopieczni Angela Pereza Garcii pokonali u siebie Cracovię 4:2 (3:0)!

Angel Perez Garcia nie krył - po raz kolejny - dumy i zadowolenia z postawy swoich podopiecznych, doceniając ich wkład i zaangażowanie w grę Piasta. - Myślę, że było to spotkanie, w którym moi zawodnicy zachowali się jakby był to mały finał. Ta praca dała nam 3:0 do przerwy. Sytuacja, w jakiej znalazł się Szeliga - i popis umiejętności - była świetna. Kiedy nie grał w pierwszym składzie mówiłem mu, że ma ogromne możliwości. W przerwie powiedziałem moich chłopakom, żeby nie relaksowali się za bardzo - komentował już po ostatnim gwizdku Angel Perez Garcia. - Po przerwie staciliśmy jednak głupio bramkę i mogło się to bardzo skomplikować, ale czwarte trafienie dało nam dużo spokoju. Są to rzeczy, które musimy wciaż poprawiać. Mimo to jestem bardzo dumny z moich graczy. Wygrali trzy ostatnie mecze i zgarnęli komplet punktów. To świetny wynik nawet dla zespołów z góry tabeli. Pozostaje mi tylko im pogratulować bo pokazali, że są w stanie w każdym momencie wyjść i oddać serca za Piasta - dodał trener. We wtorek (23.09.2014 r., godz. 19.00) "Niebiesko-Czerwoni” zagrają w Puławach z Wisłą. - W najbliższym meczu o Puchar Polski będę chciał dać szansę zawodnikom, którzy nie zagrali w spotkaniu z Cracovią – zakończył trener.

Piast Gliwice – Cracovia 4-2 (3-0)
1:0 – Szeliga, 17 min.
2:0 – Badia, 34 min.
3:0 – Ruben, 41 min.
3:1 – Żytko, 49 min. (k)
4:1 – Wilczek, 67 min.
4:2 – Covilo, 81 min.

Piast: Cifuentes (71. Szmatuła) – Klepczyński, Horvath, Osyra, Brożek – Szeliga, Hanzel, Murawski, Badia (63. Izvolt)- Wilczek (72. Kędziora) – Ruben.

Cracovia: Pilarz – Nykiel, Żytko, Marciniak – Deleu, Dąbrowski (76. Mrozik), Cetnarski (63. Nowak), Covilo, Diabang – Budziński, Rakels (Zjawiński).

Żółte kartki: Hanzel – Budziński, Żytko, Marciniak.