NaJEŻone Gliwice

Dodano: 02.10.2020 / Sekcja: / pdf
jeż w trawie fot. Pixabay

Pomóżmy jeżom i owadom przetrwać zimę. Zapraszamy 3 października (sobota) o godz. 12:00 do udziału w akcji Najeżeni. Powstanie w ramach niej 100 domków dla jeży na oraz ogromny domek dla owadów.

Wydarzenie odbędzie się przy wejściu głównym do CH Forum. Budki będą budowane na pięciu stanowiskach oddalonych od siebie o ok. 1,5 m (dla zachowania dystansu). Stoiska będą obsługiwane przez stolarza, który poinstruuje uczestników, jak prawidłowo złożyć zimowe „mieszkanie” dla jeży.

Zbudowane domki klienci będą mogli zabrać ze sobą, aby umieścić w ogródku czy parku. Otrzymają też specjalne tabliczki informacyjne, które „wkopią” w pobliżu sypialni iglastego zwierzątka.

Dostępni przy stanowiskach specjaliści ze Stowarzyszenia „Nasze jeże” będą prowadzili konsultacje na temat adaptacji tych zwierząt w przyrodzie i podpowiedzą, w jakim miejscu najlepiej ustawić domek.

OK. godz. 15:00 uczestnicy akcji rozpoczną budowę ogromnego domu dla owadów, który następnie zostanie ustawiony w Parku Chopina. Również na teren tego parku oraz rezerwatu „Las Dąbrowa” trafi część domków dla jeży.

Podczas sobotniego wydarzenia odbędą się ponadto warsztaty dla dzieci, na których maluchy wykonają odlewy stópek jeża, a także skorzystają z innych jeżykowych atrakcji.

Odbędzie się też konkurs na Facebooku, będący połączeniem aktywności podczas eventu z aktywnością online. Uczestnicy wydarzenia będą mogli na specjalnej ściance odpowiedzieć przed kamerą na pytanie „Dlaczego wziąłeś udział w akcji NaJEŻeni?”. Autorzy pięciu najciekawszych wypowiedzi otrzymają w nagrodę karty podarunkowe o wartości 100 zł każda.

Akcję objął patronatem Prezydent Gliwic. Jej partnerami są także: Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach i Stowarzyszenie „Nasze Jeże”. (mat. org.)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking