Aktualności | Marco. Nowa siedziba firmy w gliwickiej strefie!

Marco. Nowa siedziba firmy w gliwickiej strefie!

Marco. Nowa siedziba firmy w gliwickiej strefie!

Opublikowane: 09.10.2014 / Sekcja: Miasto  Życie i styl  Gospodarka 

Firma Marco jest producentem specjalistycznych etykiet samoprzylepnych z folii i materiałów tekstylnych oraz wielokolorowych etykiet papierowych. W uroczystym otwarciu nowej siedziby firmy w gliwickiej strefie ekonomicznej udział wziął prezydent Gliwic, Zygmunt Frankiewicz.

- Takie firmy łamią stereotyp, że strefa jest tylko dla dużych i zagranicznych firm. Nie. Jest tutaj sporo polskich firm, również małych, które świetnie radzą sobie na rynku. Firma Marco jest dobrym przykładem świetnie radzącej sobie firmy - powiedział na otwarciu firmy Marco prezydent Gliwic, Zygmunt Frankiewicz. - Wszyscy marzą o tym, by pozyskiwać inwestorów. Dzięki temu powstają nowe miejsca pracy. Spada bezrobocie. Są też wpływy podatkowe, bezpośrednio z podatku od nieruchomości. To są znaczące pieniądze. Należy sobie cenić podmioty gospodarcze, które inwestują w Gliwicach i rozwijają się w naszym mieście - dodał prezydent Frankiewicz.

/fot. K. Krzemiński/

Firma Marco działa w branży znakowania i automatycznej identyfikacji. Skupia się na kompleksowej obsłudze zakładów produkcyjnych i usługowych w celu dostarczenia optymalnej metody etykietowania wyrobów. Jest producentem specjalistycznych etykiet samoprzylepnych z folii i materiałów tekstylnych, jak również wielokolorowych etykiet papierowych. Dostarcza drobne komponenty dla elektroniki, automotive, automatyki, branży lotniczej i zbrojeniowej.

/fot. K. Krzemiński/

/fot. K. Krzemiński/

Przez 14 lat istnienia - firma, która do dziś pozostaje przedsiębiorstwem rodzinnym, odnotowywała niejednokrotnie stuprocentowe zwiększenie sprzedaży w ujęciu rocznym, co zawdzięcza swojemu innowacyjnemu i efektywnemu podejściu do procesu produkcji i zarządzania. Od wielu lat Marco inwestuje w nowoczesny park maszynowy, rozwój systemów jakości, wszechstronny rozwój pracowników poprzez prowadzone wewnętrzne szkolenia i kursy językowe. Lokując ogromne nakłady we wszystkie sfery swej działalności biznesowej, firma Marco nie zapomina także o sferze społecznej i charytatywnej.

Dzięki pozyskiwanym środkom unijnym firma wybudowała w gliwickiej podstrefie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nowoczesny obiekt, przy tworzeniu którego zastosowano innowacyjne technologie, kreując miejsce pracy wygodne i efektywne, równocześnie posiadające wyjątkowo przyjazną bryłę architektoniczną.

/fot. K. Krzemiński/